Ilość odwiedzeń
ARCHIWUM 2004 rok
!!! SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!
31.12.2004


Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2005 chcialbym w imieniu naszej redakcji życzyć wszystkim szampańskiej zabawy i udanych fajerwerków, oraz spełnienie życzeń w nadchodzącym roku !

trening
26.12.2004


W drugim dniu świąt na Babce zjawiło się prawie 20 kolarzy. Zawodnocy wyjechali z ronda w kierunku Łomianek. Po chwili stawka przejechała przez Dziekanów i dotarła do Czosnowa. W tym miejscu część kolarzy zawróciła, a pozostała ósemka wjechała na boczną drogę prowadzącą do Leszna. Lotna premia padła łupem Aktora, który po samotnej akcji jako pierwszy przejechał tablicę z napisem Leszno. Dalej kolarze skręcili w lewo na Warszawę. Po chwili stawka przejechałą przez Zaborów, Borzęcin, Babice i dotarła do końca treningu.

trening
25.12.2004


W dniu dzisiejszym na rondzie zebrało się 8 kolarzy. Po złożeniu sobie życzeń kolarze rozpoczęli trening. Grupa dojechała do Czosnowa i zrobiła nawrót na Warszawę. Na trasie aktywnie jechał Krzysztof Skrobisz, który jako pierwszy dotarł do nawrotu. W drodze powrotnej stawka jechała spokojnie i po niedługim czasie dotarła ona do maty.

Nowy Image


Serdecznie witamy wszystkich naszych kolarzy i czytelników !!!
Jak zdążyliście zauważyć mamy dla was nowy wygląd strony.
Zmienił się nagłówek, po bokach którego widnieje nasze nowe logo zaprojektowane przez Grzegorza Haintze.
Przybyły sondy, za pomocą których nasi czytelnicy będą mogli głosować na zawarte w nich tematy.
W menu pojawiło się kilka nowych pozycji, które mają wzbogacić tematykę naszego serwisu.

!!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!


Z okazji Świąt Bożego Nardzenia nasza redakcja składa naszym kolarzom, czytelnikom i wszystkim pasjonatom kolarstwa życzenia spokojnych, szczęśliwych i wesołych świąt, aby wam się zawsze dobrze jechało i gum nie łapało, aby się wyścigi wygrywało i przeciwników w tyle pozostawiało.
Jako prezent pod choinkę mamy dla was nowy image naszego serwisu.
Mamy nadzieję, że ta innowacja przypadnie wszystkim do gustu.

Plebiscyt
Maja Włoszczowska


Trwa 70. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Tempa na Najlepszego Sportowca Polski 2004 roku. Jedynym przedstawicielem, a właściwie przedstawicielką kolarstwa, która bierze udział w Plebiscycie i ma szansę zakończyć te zmagania w finałowej dziesiątce jest Maja Włoszczowska (Lotto PZU S.A.), wicemistrzyni Europy i świata, szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Pierwsza Dama Polskiego Kolarstwa - warto uhonorować jej ciężką pracę, dlatego zachęcam wszystkich do głosowania na w/w kandydatkę !!!

PODZIĘWANIA ZA POMOC DLA
JACKA FILARA


Dotarła do nas informacja, że Jacek Filar nie potrzebuje już krwi.
Lekarze wreszcie postawili właściwą diagnozę, z której wynika, że Jacek ma "najwredniejszy" z możliwych rodzaj białaczki i teraz będzie leczony bardzo silną chemią ..
.
Pani Bożena Filar, wraz naszą redakcją serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy pośpieszyli na pomoc Jackowi.
W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę kontaktować się z Panią Bożeną Filar
pod nr. Tel. 0 600 801 804 i (022) 862 59 25

trening
18.12.2004


W dniu dzisiejszym przy dość niepewnej pogodzie na „Babce” zjawiło się około 20 osób. Po odczekaniu 10 minut grupa rozpoczęła trening. Zawodnicy wyjechali z ronda w kierunku AWF. Po chwili stawka znalazła się w Łomiankach. Od początku treningu na czele stawki tempo jazdy nadawali Marek Ciunowicz – Torebka i Cezary Karpiński. Grupa przejechała przez Dziekanów i dotarła do Czosnowa w tempie około 35 km/h. W tym miejscu większość kolarzy zawróciła a pozostała szóstka skręciła w lewo na boczną drogę, której wylot znajduje się na szosie prowadzącej do Leszna. Na tym odcinku trasy na prowadzeniu zmieniali się wszyscy kolarze, i po niedługim czasie stawka wyjechała na główną drogę. Dalej kolarze przejechali przez Roztokę i zaczęli zbliżać się do lotnej premii. Na około 200 metrów przed finiszem z tyłu stawki zaatakował Piotr Kondrat – Aktor, za którym w pogoń ruszył tylko Sylwester Matusiak – SylwuS. Na ostatnich metrach minimalnie szybszy okazał się Sylwek, który nieznacznie wyprzedził Piotrka. Dalej w/w dwójka poczekała na resztę stawki i wszyscy zawodnicy skręcili w lewo na Warszawę. Na tym odcinku trasy zawodnicy jechali parami i tylko czasami na czele pojawiał się Torebka, który nieco podkręcał tempo jazdy. I tak kolarze przejechali przez Zaborów, Borzęcin, Babice i dotarli do Warszawy.

trening
12.12.2004


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 15 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening ...


trening
11.12.2004


Dzisiejszego słonecznego poranka na „Babce” zjawiło się ponad 20 kolarzy. Po odczekaniu 11 minut grupa wyjechała na trening. Zawodnicy wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont. Dalej stawka przejechała obok AWF i dotarła do Łomianek. Od początku treningu na czele stawki tempo nadawali Krzysztof Skrobisz i Cezary Karpiński. Owa dwójka prowadziła grupę w tempie około 40 km/h. Zawodnicy przejechali przez Dziekanów i po niedługim czasie dotarli do Czosnowa. W tym miejscu połowa stawki zawróciła na Warszawę, a pozostałą dziesiątka skierowała się w lewo na boczną drogę, której wylot znajduje się na szosie na Leszno. Na tym odcinku trasy grupa jechała w miarę spokojnie, a tempo jazdy oscylowało w granicach 30 km/h. Dalej kolarze dotarli do głównej drogi, na którą stawka skręciła w lewo w kierunku Roztoki. Na tym etapie treningu peleton mknął do przodu z średnią prędkością 35 km/h. Przed Lesznem stawka przyspieszyła i kolarze zaczęli zajmować dogodne pozycje przed finiszem na lotną premię. Ostatecznie lotny finisz padł łupem SylwuSa, za którym tablicę z napisem Leszno przejechał Ceranek i Aktor. Dalej grupa skręciła w lewo na Warszawę. Na tym odcinku trasy kolarze jechali ze sprzyjającym wiatrem, co sprawiło ze prędkość jazdy wzrosła do około 40 km/h. Przed Zaborowem Ceranek z Krzyśkiem Babiczem w pewnym momencie przyspieszyli do 50 km/h. Nastepnie stawka w dalszym ciągu utrzymywała tempo 40 km/h. Za Borzęcinem od stawki oderwał się Ceranek wraz z jeszawodnikiem. Reszta stawki nie zareagowała na ten fakt i w/w dwójka jako pierwsza dotarła do Warszawy. Za nimi przyjechał SylwuS z Krzyśkiem Babiczem, wraz z innymi kolarzami.

trening
05.12.2004


Dzisiejszego słonecznego poranka na rondzie zjawiło się 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Grupa wyjechała z ronda w kierunku Hali Marymonckiej. Dalej zawodnicy dotarli do Łomianek. Nadym odcinku trasy grupa jechała w całości i nikt się nie wychylał. Po dotarciu do Dziekanowa na prowadzenie wyszedł Krzysztof Skrobisz i zmagając się z silnym niesprzyjającym wiatrem jechał on w tempie dochodzącym do 40 km/h. Spowodowało to podzielenie się stawki. W Czosnowie Krzysiek zwolnił tempo jazdy i do prowadzących dojechała reszta kolarzy. Dalej grupa skierowała się w lewo ba boczną drogę, której wylot znajduje się na szosie prowadzącej do Leszna. Gdy kolarze wjechali na główną drogę na prowadzenie wyszedł Krzysztof Babich. Wykorzystał on niewielkie wzniesienie i podkręcił tempo jazdy do 35 km/h. Ta akcja spowodowała rozerwanie peletonu i odpadnięcie kilku ludzi. Dalej kolarze dotarli do Leszna. W tej miejscowości grupa skierował się w lewo na Warszawę. Na tym odcinku trasy Krzysiek Baicz i Jerzy Ceranka – Ceranek wykorzystując sprzyjający wiatr, dwukrotnie podkręcili tempo do 48 km/h. Spowodowało to odpadnięcie od prowadzących kolejnych zawodników. W Zaborowie stawka skierowała się w lewo na Boczną drogę prowadzącą do Babic Starych. Nadym odcinku trasy stawka jechała spokojnie i po niedługim czasie Klarze dotarli do Warszawy.

trening
04.12.2004


Na dzisiejszym treningu zjawiło się około 15 osób. Po chwili kolarze rozpoczęli trening. Kolarze wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont, by następnie przejechać obok AWF. Dalej stawka przejechała przez Łomianki. Następnie na prowadzenie wyszedł Marek Ciunowicz- Torebka i prowadził całą stawkę aż do Dziekanowa. Za w/w miejscowością na czele stawki jechał Krzysztof Skrobisz, który doprowadził resztę peletonu do Czosnowa. W tym miejscu kolarze skręcili w lewo na boczną drogę, której wylot jest na trasie na Leszno. Od tego momentu w peletonie zapanował spokój i kolarze jechali w „zimowym” tempie. Dalej kolarze przejechali przez Leszno i skierowali się w lewo na Warszawę. Następnie grupa dotarła do Zaborowa. W tym miejscu stawka skierowała się w lewo na boczną drogę, której wylot jest w Babicach Starych. Na tym odcinku trasy kolarze w dalszym ciągu jechali spokojnie i po pewnym czasie dotarli do Warszawy.

POMOCY DLA
JACKA FILARA


!!! UWAGA !!!

Dotarła do nas bardzo smutna informacja, otóż znany
zawodnik ronda JACEK FILAR trzy tygodnie temu trafił do szpitala. Późniejsza diagnoza wykazała
zaawansowaną białaczkę.
Na dzień dzisiejszy
JACEK pilnie potrzebuje krwi do przetoczenia.
Apelujemy aby wszyscy chętni do pomocy JACKOWI FILAROWI zgłaszali się w punkcie krwiodawstwa na ulicy Banacha.
Uwaga ! każdy dawca musi dostać pisemne zaświadczenie, że krew którą oddał jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla JACKA KAROLA FILARA !!!
Na dzień dzisiejszy z tego co wiemy to grupa krwi nie jest ważna.
W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę kontaktować się z Panią Bożeną Filar
pod nr. Tel. 0 600 801 804 i (022) 862 59 25

!!! ANDRZEJKI !!!
30.11.2004


Z okazji Andrzejek nasza redakcja składa najserdeczniejsze życzenia naszym andrzejom przyjeżdżającym na "Babkę"

a są to:

Andrzej Cybulski
Andrzej Kozłowski
(koziołek)
Andrzej Kozłowski
(Brat)
Andrzej Michniak
Andrzej Ramza
Andrzej Świderski
Andrzej Witkowski

Wszystkiego dobrego panowie Andrzejowie !!!

trening
28.11.2004


Na dzisiejszym treningu zjawiło sie 5 osób. Kolarze wyjechali z Warszawy na trasę "Czosnów". Od początku treningu na czele stawki mocne tempo nadawał Krzysztof Skrobisz, za którym do Czosnowa utrzymali sie tylko Jerzy Ceranka - Ceranek i Jerzy Gajewski. W Czosnowie nastąpił nawrót i do samej mety kolarze jechali juz spokojnie ...

trening
27.11.2004


W dzisiejszym dniu trening sie nie odbył z powodu brzydkiej pogody i padającego deszczu ...

Pogrzeb Bogdana Sztompki
23.11.2004


W dniu dzisiejszym odbył się pogrzeb naszego kolegi Bogdana Sztompki. Wśród licznie zgromadzonych, dało się dostrzec przedstawicieli WTC, oraz znajomych z Ronda Babka. Na koniec mszy w intencji św. pamięci Bogdana, pożegnalną mowę wygłosiła jego córka. W śród dużej ilości ciepłych słów najbardziej zapadło wszystkim w pamięć życiowe motto Bogdana - "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się na cmentarz. W trakcie ceremonii pochówku głos zabrał prezes WTC Pan Jerzy Dzierżyński:

"Żegnamy dziś przyjaciela, kolegę Bogdana.

Bogdan był członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

W latach 2000 - 2004 wchodził w skład zarządu WTC.

Od marca tego roku pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej WTC.

Bogdan dał się poznać z dobrej strony.

Był życzliwy i uczynny.

Wszyscy koledzy i przyjaciele z Ronda Babka i WTC będziemy pamiętali ciebie jako dobrego człowieka.

Byłeś społecznikiem, który dawał od siebie dużo, w zamian niewiele oczekując.

Bogdan !

Byłeś rywalem na szosie podczas wyścigu, ale po tym stawałeś się przyjacielem, czego mogliśmy doświadczyć ścigając się z tobą.

Bogdan !

Gdy w życiu przyjdą smutne chwile My będziemy pamiętać o Tobie.

Bogdan !

Pozostaniesz w naszych sercach na długo.

Cześć Jego Pamięci".

W trakcie tej przemowy zdarzyła się rzecz przedziwna. W tak pochmurny dzień chmury nagle się rozeszły i grób Bogdana, jak i licznie zgromadzeni na około niego zostali oświeceni promieniami słońca. Po chwili ceremonia dobiegła końca. W momencie, w którym przyjaciele Bogdana kierowali się w stronę wyjścia z cmentarza zerwał się porywisty wiatr i rozpętała się śnieżyca ...

Informacja
22.11.2004


Otzymalismy dane dotyczące pogrzebu świetej pamięci Bogdana Szompki:

Pogrzeb odbedzie się we wtorek 23 lidtopada 2004 r.
Msza święta w intencii Bogdana rozpocznie się o godzinie 11:00 w kosciele przy ulicy Kobielskiej 10 (niedaleko Ronda Wiatraczna).
Pochówek będzie miał miejsce na Cmentarzu Brudnowskim (wejscie od ulicy Odrowąża)

***

To list i zdjęcie, które nadesłał do nas jeden z kolarzy ronda:

Jak trudno jest uwierzyć, że nigdy nie zobaczymy Bogdana na rondzie.

Dla mnie jest to tak nierealne, że trudno w to uwierzyć.


Ja zapamietam Bogdana jako człowieka który umiał wspaniale opowiadać, z charakterystycznym dla siebie humorem i swadą.

Dzięki Tobie i Twoim opowieściom poznałam bliżej życie - nie tylko kolarza.

 

Nie zapomnę jak równo rok temu wracaliśmy z niedzielnego treningu przez Nowy Dwór. Jako dwaj ostatni urwani przez zasadniczą grupę. Przepiękne okolice, sady, domy przy rynku i uliczka, z której nagle tuż przed Bogdanem wyjechał samochód. Szczęśliwie ominąwszy go - pouczył po kolarsku kierowcę.

 

Miałaś, Bogdanie, w sobie najlepsze kolarskie cechy: uczciwość, rzetelność, pracowitość i koleżeńskość.

 

W moim odczuciu wiedział kiedy na trasie zwolnić i uspokoić grupę. Miał dużą życiową mądrość.

 
Teraz patrząc  tylko na Twoją fotografię zrobioną kilka dni temu na zakończeniu sezonu kolarskiego 2004r. , na Twój kolarski strój w którym zostałeś zaklęty na wieczność.

 


Rondo będzie uboższe bez Ciebie i już nie takie samo.

 

Jak nauczał św. Augustyn nic na ten świat nie przynosimy i nic z tego świata wynieść nie możemy ale Bogdan wyniósł z tego świata - pytacie mnie co - odpowiem wam mój podziw.

 


pogrążeni w smutku - Koledzy z ronda

 
Co było przyczyną śmierci? Tego nie wiem. Wiem że chorował na serce, leżał w szpitalu - wiem że pomimo swojej choroby bardzo chciał jeździć na rowerze.

 

Grzegorz Heintze

trening
21.11.2004


(Jak by ktoś był miły i wysłał mi opis bylbym dźwięczny :] )

trening
20.11.2004


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło sie 5 osób. Kolarze pojechali trasę Czosnów. Od początku treningu na czele mocne tepo nadawali Piotr Kondrat - Aktor i Jarosław Górecki. Jadąc pod wiatr zawodnicy przejechali kolejno przez Łomianki, Dziekanów i dotarli do Czosnowa. Tu natapił nawrót i do samej mety stawka jechała juz spokojnie ...

Informacja
15.11.2004


Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. W dniu 13 listopada zmarł bardzo znany i szanowany przez wszystkich kolarz ronda i członek WTC Bogdan Sztompka.

Bogdan był jednym z tych ludzi, którzy wprowadzali na rondo unikalny klimat i pogodny nastrój.
Bez niego "Babka" nigdy już nie będzie taka sama.

***

Dotarła do nas taka informacja:

Z INFORMACJI NAOCZNEGO ŚWIADKA MARIANA CHOJNACKIEGO WYNIKA ŻE BOGDAN ZMARŁ W POBLIŻU ULICY DOLNEJ K/KŁADKI IDĄC DO BANKOMATU PO GOTÓWKĘ. TEGO DNIA WRACALI Z MARIANEM Z SEJMIKU KOLARSKIEGO Z ŁĄCKA.W POBLIŻU UL. DOLNEJ BOGDAN POSZEDŁ DO BANKOMATU CELEM POBRANIA GOTÓWKI MARIAN ZOSTAŁ W SAMOCHODZIE CZEKAJĄC NA BOGDANA,PONIEWAŻ UZNAŁ ŻE TO ZADŁUGO TRWA POSZEDŁ ZOBACZYĆ CO SIĘ STAŁO, I ZOBACZYŁ BOGDANA LEŻĄCEGO NA ZIEMI I DWÓCH MĘŻCZYZN REANIMUJĄCYCH GO ,MYŚLAŁ ŻE GO KTOŚ NAPADŁ, PO CHWILI DOWIEDZIĄŁ SIĘ ŻĘ BOGDANOWI USTAŁA AKCJA SERCA. ZA CHWILĘ PRZYBYŁA KARETKA R-KA,ALE TYLKO STWIERDZIŁA ZGON.TAK ZAKOŃCZYŁO SIĘ ŻYCIE BOGDANA.OBSŁUGA KARETKI PRZYKRYŁA BOGDANA CZARNĄ FOLIĄ I POLECIŁA POLICJANTOWI PILNOWAĆ DO CZASU PRZYJAZDU KARAWANU CELEM ODWIEZIENIA NA SEKCJĘ ZWŁOK. TAK ZAKOŃCZYŁO SIĘ ZYCIE BOGDANA (Z ZASKOCZENIA)CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.MARIAN ZUPEŁNIE ZASKOCZONY I ZDRUZGOTANY ODJECHAŁ DO DOMU

trening
14.11.2004


A oto co nadesłał mi Andrzej Kozłowski:

 Było koło 25 osób.
Trasa: Czosnów - Kiścienne - Leszno - Zaborów - potem w lewo i bocznymi do Radiowa. Prawie do Leszna spokojnie. Na podjeździe przed Lesznem trochę naciągnąłem, co pobudziło niektórych do aktywnej jazdy. Ataki Maćkowskiego i Grudy rozerwały (całkiem niepotrzebnie) grupę koło Zaborowa. Starsi (poza Pośpiechem) zostali, o do Warszawy dojechała grupa koło 10-iu. Bez finiszu.

trening
13.11.2004


W dniu dzsiejszym na trening przyjechalo okolo 20 osób. Kolarze przejechali "Małą Rundę". Miejscami szosa była mokra i czasami zawodnicy zmagali sie z przelotnym deszczem. Na całej trasie panowało spokojne tempo jazdy. Na mecie odbył się finisz, w wyniku czego jako pierwszy linię mety przejechał SylwuS.

trening
11.11.2004


W dniu dzisiejszym na trening przyjechalo okolo 15 osób. Przy dość stabilnej pogodzie i umiarkowanym tempie jazdy, które wynosiło około 30 km/h kolarze przejechali rundę "Leszno". Przez większość trasy na czele stawki tempo jazdy dyktowali: Tadeusz Pośpiech i Tadeusz Czyż - Turek.

trening
07.11.2004


W dniu dzisiejszym na trening przyjechalo ponad 15 osób. Zawodnicy przejechali rundę "Leszno". Tempo jazdy było umiarkowane. Pogoda nie dopisywała i kolaze miejscami zmagali sie z mokrą szosą i mżawką

trening
06.11.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" na rondzie zjawiło się 9 kolarzy. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy wyjechali na trening ...

trening
01.11.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się ponad 10 osób. Po chwili kolarze rozpoczęli trening ...

trening
31.10.2004


W ten niedzielny poranek na rondzie zjawiło się około 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
30.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się około 15 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na pierwszy trening w sezonie zimowym ...

Relacja z zakońzenia sezonu letniego
24 Październik 2004


To było najpiękniejsze zakończenie sezonu od wielu lat. Pogoda dopisała, był ciepły i bardzo słoneczny dzień. Na "Babce" zjawiło się ponad 30 osób. Trochę wcześniej niż zwykle bo o 9:06 stawka wyruszyła z ronda na Palmiry. Jak się później okazało na rondo w dalszym ciągu zjeżdżali się zawodnicy, w skutek tego utworzyła się druga grupa licząca około 20 kolarzy. Peleton który jako pierwszy odjechał do Palmir, co niezwykłe jechał w bardzo spokojnym tempie oscylującym w granicach 30 km/h. Dopiero za Dziekanowem, głównie za sprawą Andrzeja Ramzy - Ramzes stawka przyspieszyła i do skrętu na Palmiry dotarła z prędkością przekraczającą 40 km/h. Dalej kolarze wjechali na drogę dojazdową do cmentarza. Na tym odcinku trasy tempo nieco osłabło i grupa się zjechała. Po chwili cała stawka była już na parkingu w Palmirach. Licznie zgromadzeni kolarze i przedstawiciele WTC czekali jeszcze na drugą grupę, która nieco później wyjechała z ronda. Gdy ta dotarła na miejsce, cała stawka licząca około 60 osób, prowadzona przez poczet sztandarowy, ruszyła w stronę cmentarza.

-

Na cmentarzu licznie zgromadzeni oddali hołd pomordowanym sportowcom (Tomasz Stankiewicz, Tadeusz Bartodziejski i Janusz Kusociński) i uczcili ich pamięć minutą ciszy. Potem prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów Pan Jerzy Dzierżyński dokonał przemowy i oficjalnie zamknął uroczystość.

-

Następnie kolarze wrócili na parking, skąd prowadzeni przez pilota (Jurek Dzierżyński jechał samochodem z kogutem na dachu) wyruszyli w stronę Łomianek. Jak było ustalone, do wyjazdu na krajową drogę nr 7 tempo było regulowane. Na skrzyżowaniu pilot wyjechał na dwupasmówkę i umożliwił dużemu peletonowi bezpieczne włączenie się do ruchu. W tym momencie rozpoczął się klasyk Palmiry - Łomianki.

Po tym emocjonującym i zażartym finiszu kolarze skierowali się do parku na Młocinach, gdzie miała się odbyć uroczystość wręczenia nagród. Gdy wszyscy dotarli na miejsce rozpoczęły się przygotowania do ceremonii zakończenia sezonu. Prezes WTC rozpalił ognisko, i uraczył zgromadzonych browarem i kiełbaskami, a Jerzy Ceranka - Ceranek zaadaptował stolik z ławkami na podium. Po chwili rozpoczęło się wręczanie nagród za klasyk Palmiry - Łomianki i poszczególne kategorie wiekowe:

Klasyk Palmiry - Łomianki

Po zażartej walce do ostatnich metrów zwycięzcą klasyku okazał się Sylwester Matusiak - SylwuS, tuż za nim uplasowali się Damian Łuska i Paweł Topolski - Topol

  1. Sylwester Matusiak
  2. Damian Łuska
  3. Paweł Topolski

-

WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Kategoria "0" kobiety

Tu najlepszą zawodniczką okazała się Marysia Cześnik, która zasługuje na wielkie słowa uznania, gdyż jest to precedens w skali ronda, aby kobieta potrafiła ukończyć "Babkę" w grupie. A przypomnijmy, że nie wszystkim mężczyzną się ta sztuka udaje .

1. Marysia Cześnik 68 pkt.

Kategoria "0"

W tej kategoria, zażartą walkę o zwycięstwo toczyli miedzy sobą Sylwester Matusiak - SylwuS i Paweł Topolski - Topol. Jak wynika z końcowych obliczeń SylwuS wygrał rondo 16 razy a Topol 11.

1. Sylwester Matusiak 2165 pkt.
2. Paweł Topolski 2021 pkt.
3. Szymon Molędys 418 pkt.

-

Kategoria "1"

Tu zdecydowanie najlepszym kolarzem okazał się Bogdan Banaszek - Banan, który wyprzedził drugiego w kalsyfikacji Andrzejowi Kozłowskiemu - Brat

1. Bogdan Banaszek 1672 pkt.
2. Andrzej Kozłowski (Brat) 1292 pkt.
3. Grzegorz Grzyb 778 pkt.

-

Kategoria "2"

Ta kategoria została zdominowana przez Piotra Królikowskiego - Królik, który zdecydowanie wyprzedził drugiego w klasyfikacji Andrzeja Świderskiego.

1. Piotr Królikowski 1250 pkt.
2. Andrzej Świderski 530 pkt.
3. Piotr Kondrat 332 pkt.

-

Kategoria "3"

W najstarszej kategorii wiekowej walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy wiecznie uciekającym Andrzejem Ramnzą - Ramzes a Jerzym Ceranką - Ceranek. Finalnie lepszy okazał się ten drugi.

1. Jerzy Ceranka 1128 pkt.
2. Andrzej Ramza 1016 pkt.
3. Grzegorz Tramś 720 pkt.

-

Kategoria "Open"

W tej klasyfikacji liczyło się tylko trzech kolarzy a byli to odpowiednio Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol i Bogdan Banaszek - Banan.

1. Sylwester Matusiak 2165 pkt.
2. Paweł Topolski 2021 pkt.
3. Bogdan Banaszek 1672 pkt.

-

Po zakończeniu wręczania nagród cała kolarska brać zabrała się do konsumpcji kiełbasek i piwa.

-

Po pewnym czasie część uczestników przeniosła się do Żagielka, gdzie zgromadzeni dalej celebrowali koniec letniego sezonu .

-

Niniejszym ogłaszam sezon letni 2004 r. za zamknięty !

Zakończenie sezonu
24.10.2004


Sezon letni powoli dobiega końca. Sobotnie rondo było ostatnim, które zostanie zaliczone do klasyfikacji.

Tradycyjnie w niedzielę odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu.

A oto jak przedstawia się plan dnia:

9:00 - zbiórka kolarzy na rondzie
9:20 - odjazd kolarzy do Palmir
10:15 - zbiórka kolarzy i przedstawicieli WTC (Warszawskie Towarzystwo Cyklistów) na parkingu w Palmirach.
10:30 - Uroczystość złożenie kwiatów i zapalenia zniczy na grobach sportowców (Tomasz Stankiewicz, Tadeusz Bartodziejski i Janusz Kusociński) rozstrzelanych 21 czerwca 1940 roku.
11:00 - Odjazd z Palmir do Łomianek - Tradycyjny klasyk z metą w stałym miejscu. (za pierwsze miejsce, będzie nagroda w postaci pucharu ufundowanego przez przedstawiciela WTC Jurka Dzierżyńskiego)
11:30 - spotkanie wszystkich kolarzy w parku na Młocinach
- uroczystość wręczenie nagród (puchary, dyplomy, medale, sportowe gadżety, i albumy - ufundowanych przez Bogdana Banaszka, Jerzego Cerankę, Leszka Topolskiego i Jerzego Dzierżyńskiego) za klasyfikację w sezonie letnim 2004
- sesja fotograficzna, którą przeprowadzi zawodnik ronda
- ognisko
- degustacja specjałów z grilla
- degustacja browaru
- wspólna biesiada

***

Nagrodzonych zostanie pierwszych trzech zawodników z poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria "0" - (0 - 29 lat)
Kategoria "1" - (30 - 39 lat)
Kategoria "2" - (40 - 49 lat)
Kategoria "3" - (50 i powyżej lat)

trening
23.10.2004


W dzisiejszy słoneczny, i jak że ciepły październikowy poranek na rondzie zjawiło się około 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na ostatni punktowany trening w tym sezonie ...

trening
17.10.2004


Dzisiejszego poranka na przedostatniej "Babce" w sezonie letnim zjawili się tylko ci zawodnicy, którzy naprawdę kochają kolarstwo. Pogoda nie dopisała, jezdnie były kompletnie mokre, a w koleinach zalegały kałuże. Ten fakt nie zraził siódemki kolarzy, w których skład wchodzili: Andrzej Ramza - Ramzes, Jerzy Ceranka - Ceranek, Marek Ciunowicz - Torebka, Krzysztof Babicz, Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol i Marysia Cześnik. Po próżnym czekaniu na innych zawodników w/w stawka wyjechała na trening ...

Naklejka "Rondo Babka Team"


Do naszego serwisu dotarła interesująca propozycja:
Jeden z zawodników ronda Grzegorz Heintze, który zajmuje się zawodowo grafiką, poligrafią oraz wycinaniem znaków graf. z folii zaoferował stworzenie znaku identyfikującego kolarzy z Rondo Babka Team.
Owym tworem ma być nalepka na samochód, czy rower.
Materiał z jakiego ma być wykonany znak to folia wysokiej jakości wytrzymująca od - do + 50C. Gwarancja na folię to około 7 lat. Nalepka może mieć różną wielkość jak i gamę kolorystyczną - do uzgodnienia z wykonawcą.
Wszyscy chętni pragnący zaopatrzyć się w taką nalepkę proszeni są o kontakt z Grzegorzem Heintze pod adresem mailowym
gheintze@op.pl, lub z naszym serwisem.

a oto dwie prototypowa próbka naklejki

trening
16.10.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się niespełna 20 kolarzy. Po odczekaniu 15 minut stawka wyjechała na trening ...

trening
10.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się niespełna 20 kolarzy. Pomimo niepewnej pogody o 9:15 zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
09.10.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się ponad 20 osób. Po chwili kolarze rozpoczęli trening ...

trening
03.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się ponad 30 osób, w tym 1 tandem. Zapowiadał się udany trening, o czym świadczyło świecące nad "Babką" słońce. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
02.10.2004


W ten sobotni pochmurny poranek na rondzie zjawiło się niewiele ponad 20 kolarzy. O 9:15 kolarze rozpoczęli trening ...

trening
26.09.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się ponad 40 osób. Po upływie 15 minut zawodnicy wyjechali na trening ...

trening
25.09.2004


Dzisiejszego dnia na "Babce" zjawiło się około 30 kolarzy ...

trening
19.09.2004


Tego poranka na rondzie zjawiło się około 30 osób. Dodatkową atrakcją był fakt, iż po przeciwnej stronie ronda gromadzili się zawodnicy startujący w corocznym Maratonie Warszawskim. Niebawem kolarze wyjechali na trening ...

trening
18.09.2004


Dzisiejszego poranka pomimo dość niskiej temperatury na rondzie zjawiło się około 30 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
16.09.2004


Dzisiejszego dnia na rondzie zjawiło się tylko 3 zawodników: Sylwester Matusiak - SylwuS, Szymon Molędys - Szymi i Alex. Po upływie 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
14.09.2004


W te ciepłe i słoneczne wtorkowe popołudnie na rondzie zjawiło się zaledwie trzech zawodników w składzie: Marysia, Ceranek i SylwuS. Po 15 minutach próżnego oczekiwania na innych kolarzy w/w trójka wyjechał na trening ...

trening
12.09.2004


W ten słoneczny i ciepły poranek na rondo przyjechało ponad 40 osób. O 9:15 kolarze wyruszyli na trening ...

trening
11.09.2004


Dzisiejszego poranka przy dość niskiej temperaturze i mocno świecącym słońcu na "Babkę" przyjechało ponad 30 kolarzy. Po odczekaniu 15 minut grupa rozpoczęła trening ...

Informacja o zawodach
09.09.2004


W dniu 24 czerwca na Służewcu zostanie rozegrany "Kolarski czwartek". Trasa imprezy niezmiennie jest wytyczona na parkingu toru wyścigów konnych ...

trening
05.09.2004


Po wczorajszym deszczu w dniu dzisiejszym na rondo przyjechało około 30 kolarzy. Punktualnie o 9:15 zawodnicy wyjechali na trening ...

trening
04.09.2004


W dniu dzisiejszym przy niepewnej pogodzie na "Babce" zjawiło się ponad 20 osób. O 9:15 kolarze wyjechali na trening ...

trening
02.09.2004


Dzisiejszego dnia na "Babce" zjawiło się 10 osób. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
29.08.2004


Pomimo przelotnych opadów deszczu tego poranka na rondzie zjawiło się około 30 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
28.08.2004


Tego pochmurnego poranka na rondzie zebrało się ponad 20 osób. Po mimo przelotnych opadów o 9:15 zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
26.08.2004


Dzisiejszego popołudnia na "Babce" zjawiło się 10 osób. Punktualnie o 16:45 zawodnicy wyjechali na trening ...

trening
24.08.2004


Przy słonecznej lecz niezbyt upalnej pogodzie i dosyć silnym południowym wietrze tego popołudnia z Ronda na trasę wyruszyło 13 zawodników (i zawodniczek) ...

trening
21.08.2004


Dzisiejszego pochmurnego poranka na rondzie zjawiło się około 40 osób. Punktualnie o 9:15 kolarze rozpoczęli trening ...

trening
19.08.2004


W to bardzo upalne i słoneczne popołudnie na "Babce" zjawiło się ponad 10 zawodników. Po odczekaniu 15 minut w zacienionym miejscu kolarze rozpoczęli trening ...

trening
17.08.2004


W ten bardzo ciepły i słoneczny wtorek na rondzie zjawiło się 12 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
15.08.2004


Z powodu dwóch odbywających się wyścigów (Radzymin i Wągrowiec) oraz sezonu wakacyjnego na rondzie frekwencja niezbyt dopisała - zebrało się około 25 osób. Skład uczestników nie był przy tym zbyt mocny. A pogoda była idealna do ścigania się - słonecznie ale umiarkowanie ciepło ...

trening
08.08.2004


... coś jest opisane ...

trening
07.08.2004


Dziś pogoda zaoferowała nam całkiem niezłe warunki do ścigania. Nie doceniło tego wielu ze stałych bywalców weekend-owych treningów. Tak więc przyszło jechać w grupce zaledwie 15-16 osobowej. Patrząc na wiek obecnych i zajmowane przez nich miejsca w rankingu można było sądzić, że jazda będzie wolna i nieciekawa. Nic podobnego ...

trening
01.08.2004


(Narazie mam tylko kolejność i to tez niedokladną ...
czekam na maile z opisem treningu :)) )

trening
31.07.2004


W ten sobotni poranek na treningu zjawiło sie ponad 30 kolarzy. Po odczekaniu "ustwowej 15" grupa wyjechała na trening ...

trening
29.07.2004


Dzisiejszego popołudnia na "Babce" zjawiło się około 10 zawodników. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczeli trening ...

trening
24.07.2004


W ten sobotni poranek na rondzie zjawiło się ponad 30 zawodników. Po chwili kolarze rozpoczęli trening ...

trening
22.07.2004


W to czwartkowe popołudnie (pomimo ciekawego etapu na Tour de France) na rondzie zjawiło się około 10 osób. Po chwili zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
20.07.2004


W to wtorkowe popołudnie na rondzie zjawiło się ponad 10 osób. Po chwili zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
18.07.2004


Dzisiejszego ranka na rondzie zjawiło się około 30 osób. O godzinie 9:15 zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
17.07.2004


W ten upalny i słoneczny poranek na "Babce" zjawiło sie ponad 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
13.07.2004


Z przeróżnych powodów (m.in. wakacje czy to na mazurach czy w górach oraz nocne kryterium w Mławie) na rondzie zjawiło się tylko 6 osób (w tym kobieta). Było niestety niesamowicie zimno, wiec nie było zbyt wielkiego entuzjazmu wśród kolarzy, jednak o 16:45 wyruszyli oni na trening...

trening
11.07.2004


Dzisiejszego dnia na "Babce" zjawiło się ponad 21 kolarzy. Punktualnie o godzinie 9:15 zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
10.07.2004


W ten ciepły i słoneczny poranek na rondzie zjawiło się ponad 30 kolarzy. O 9:15 zawodnicy rozpoczeli trening ...

trening
08.07.2004


W to czwartkowe popołudnie na rondzie zjawiło się ponad 10 osób. Po chwili przy pięknej i slonecznej pogodzie zawodnicy rozpoczeli trening ...

trening
06.07.2004


Na rondzie zjawiło się prawie 10 zawodników. Ten ciepły wtorek zapowiadał udany trening ...

trening
04.07.2004


Dzisiejszego dnia na "Babce" zjawiło się ponad 25 kolarzy. Niebawem zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
03.07.2004


W ten sobotni poranek na rondzie zjawiło się ponad 30 zawodników. Po odczekaiu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
01.07.2004


Pomimo słonecznego i upalnego dnia na "Babce" zjawiło się zaledwie 5 zawodników. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
29.06.2004


W to wtorkowe popołudnie na rondzie zjawiło się około 10 osób. Po chwili rozmowy zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
27.06.2004


W dniu szosowych mistrzostw Polski "Masters" na "Babce" zjakila się mniejsza niż zwykle liczba zawodników ...

trening
26.06.2004


Dzisiejszego ranka na rondzie zjawiło się około 30 osób. Po krótkiej wymianie poglądów zawodnicy rozpoczeli trening ...

Informacja o zawodach
24.06.2004 (czwartek)


W dniu 24 czerwca na Służewcu zostanie rozegrany "Kolarski czwartek". Trasa imprezy niezmiennie jest wytyczona na parkingu toru wyścigów konnych. Start pierwszej kategorii (młodzicy) przewidziany jest na godzinę 17:00.
Zachęca się wszystkich potencjalnych uczestników czwartkowej "Babki" do wzięcia kasków, licencji i wystartowania w zawodach.

trening
24.06.2004


Mimo słonecznej pogody na rondo wybrało się tylko 4 kolarzy w składzie: Andrzej Kozłowski (Koziołek), Bartek Stropiński, Jarek Górecki i Paweł Maćkowski. Tak niską frekwencje można tłumaczyć odbywającymi się równolegle zawodami na Służewcu, w których zapewne uczestniczyli stali bywalcy wtorkowo-czwartowych treningów ...

trening
22.06.2004


Dzisiejszego popołudnia na "Babce" zjakiwło się 10 zawodników. Po chwili grupa rozpoczęła trening ...

Wyścig w Pobiedziskach
20.06.2004


Najlepsi z ronda najlepsi w Pobiedziskach - tak można by w skrócie opisać start w XIII ogólnopolskim wyścigu master o puchar burmistrza gminy Pobiedzisk Pawła Topolskiego - Topol i Sylwestra Matusiaka - SylwuS .

trening
19.06.2004


W ten, jak się okazało piękny sobotni poranek (choć ranne chmurki na to nie wskazywały) na rondzie zjawiło się około 30 zawodników ...

trening
17.06.2004


Dzisiejszego popołudnia na rondzie zjawiło się ponad 10 zawodników. Po chwili oczekiwania na wszystkich kolarzy grupa wyruszyłą na trening ...

trening
15.06.2004


W to wtorkowe popołudnie nad "Babką" zgromadziły się gęste ciemne chmury. W powietrzu dało się wyczuć widmo deszczu. Pomimo tego na trening przyjechało 6 zawodników: Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol, Andrzej Kozłowski - Koziołek, Piotr Morawski, Jarosław Górecki i Jarosław Karczmarczyk. Po odczekaniu 15 minut grupa wyjechała na trening ...

trening
13.06.2004


W ten niedzielny poranek na rondzie zjawiło się blisko 40 zawodników. Po chwili zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
12.06.2004


Dzisiejszego poranka nad "Babką" zgromadziły się gęste chmury, co nie wpłynęło na frekwencję. Na rondzie zjawiło się ponad 30 kolarzy. Po odczekaniu "regulaminowych" 15 minut peleton wyruszył na trening ...

trening
10.06.2004


Przy dość niepewnej pogodzie w ten świąteczny ranek na "Babce" zjawiło się około 30 zawodników. Po chwili peleton wyruszył na trening ...

trening
08.06.2004


W to wtorkowe popołudnie na rondzie stawiło się zaledwie 4 zawodników. Byli to Sylwester Matusiak - SylwuS, Andrzej Kozłowski - Koziołek, Paweł Topolski - Topol i Andzrzej Kozłowski - Brat Doktora. Po odczekaniu 15 minut przy ogrzewających promieniach słońca w/w 4-ka wyjechała na trening ...

trening
06.06.2004


Dzisiejszego dnia pomimo niepewnej pogody na rondzie zebrało się ponad ponad 40 zawodników. Po chwili zawodnicy wyjechali na trening ...

trening
05.06.2004


Tego ranka nad "Babką" zgromadziły się gęste chmury, co nie miało wpływu na frekwencję. Na zbiórce zameldowało się ponad 30 zawodników. Po 15 minutach zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
03.06.2004


W to ciepłe i słoneczne popołudnie na Babce zjawiło sie 12 zawodników, co jest tegorocznym rekoredem frekwencji na wtorkowych i czwartkowych treningach. Po odczekaniu "regulaminowych" 15 minut zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
01.06.2004


Dzisiejszego popołudnia na rondzie zjawiło się ponad 10 osób. punktualnie o 16:45 zawodnicy wyruszyli na trening ...


Informacja
31.05.2004


Bardzo przykra wiadomość napłynęła do naszej redakcji z Kielc. Otóż jeden z pomysłodawców i założycieli naszego serwisu a chodzi tu o Macieja Bieleckiego, podczas startu w kieleckim maratonie "MTB" złamał obojczyk. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Redakcja "Rondo Babka"

trening
30.05.2004


W ten ciepły i słoneczny ranek na rondzie zjawiła się bardzo liczna grupa licząca ponad 40 zawodników. Po chwili peleton wyruszył na trening ...

(jak się okazało o czym nikt mi nie doniósł grafika na podstronach nie funkcjonuje najlepiej. W chwili wolnego czasu postaram sie usunąć ten problem ...)

trening
30.05.2004


Dnia 30 maja ( niedziela ) odbędzie się wyścig elity o "puchar" Wołomina.
Zapisy będą prowadzone w szkole podstawowej nr. 2 przy ulicy Armii Krajowej 81w godzinach od 9:30 do 11:00.
Start jest przewidziany na godzinę 13:30
W imprezie będą mogli uczestniczyć mastersi więć gorąco zachęcam wszystkich "rondowiczów" do stanięcia na starcie.
Dystans do przejechania to 14 rund po 10.7 km. co daje prawie 150 km. ścigania

trening
29.05.2004


Nareszcie po wielu zimnych i deszczowych dniach do Warszawy powróciło lato. Przy tak pięknej pogodzie na "Babce" zjawiło sie ponad 30 osób. Po chwili zawodnicy wyruszyli na trenng ...

trening
27.05.2004


Niestety kilka burz, które przemknęły dzisiejszego popołudnia nad Warszawą uniemożliwiły przeprowadzenie dzisiejszego treningu ...

trening
25.05.2004


Większość zawodników prawdopodobnie wystraszyła się gęstych chmur, które zgromadziły sie nad Warszawą, czego efektem było zameldowanie sie na "Babce" tylko 4 kolarzy. Jak się później okazało trening przebiegał w ciepłej i słonecznej aurze ...

trening
23.05.2004


W ten niedzielny poranek, przy dość niepewnej pogodzie na rondzie zjawiło się około 30 osób. Po chwili zawodnicy wyruszyli na rening ...

trening
22.05.2004


Dzisiejszego dnia w rolę komentatora wcielił się Andrzej Kozłowski - Brat Doktora ...

trening
20.05.2004


W dzisiejsze popołudnie na Babce zjawiło się 8 osób. Po odczekaniu "regulaminowych" 15 minut zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
16.05.2004


No i po długich godzinach intensywnej pracy ukończyłem dział znajdujący się na samym dole MENU czyli Słownik.

Jak ktoś jeszcze nie wie jak sie powinno "schodzić ze zmiany", czy też jechać na "podwójnym wachlarzu" to zapraszam do lektury.

(teraz powinny juz działać opisy graficzne)

trening
16.05.2004


Tego poranka padający deszcz i niska pogoda nie sprzyjała warszawskim kolarzom ...

trening
15.05.2004


Dzisiejszego poranka na "Babce" zameldowało się ponad 40 zawodników. O godzinie 9:12 peleton wyruszył na trening.

Informacja o zawodach
13.05.2004


Dziś na Służewcu zostanie rozegrany pierwszy w tym roku "Kolarski czwartek". Trasa imprezy niezmiennie jest wytyczona na parkingu toru wyścigów konnych. Start pierwszej kategorii (młodzicy) przewidziany jest na godzinę 17:00.

Zachęca się wszystkich potencjalnych uczestników dzisiejszej "Babki" do wzięcia kasków, licencji i wystartowania w zawodach.

trening
09.05.2004


W ten niedzielny ranek przy bardzo zmiennej pogodzie na rondzie zjawilo sie ponad 30 osob, w tym jeden tandem w składzie Paweł Topolski - Topol i Henryk Groszkowski - Groszek. Po krótkiej wymianie relacji zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
08.05.2004


Dzisiejszego poranka przy bardzo "niepewnej" pogodzie na rondzie zjawilo się 15 zawodników. O godzinie 9:15 peleton wyruszyłna trening ...

trening
06.05.2004


Dzisiejszego popołunia na rondzie zjawiło się zaledwie 4 zawodników. Byli to między innymi: Sylwester Matusiak - SylwuS, Krzysztof Skrobisz i Pan Doktor. Po niedługim czasie zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
03.05.2004


W ten poniedziałkowy poranek na "Babce" zebrało się prawie 40 zawodników. Punktualnie o 9:30 grupa wyruszyła na trening ..

trening
02.05.2004


Dzisiejszego poranka na rondo przyjechało ponad 40 osób. w doborowej obsadzie i ładnej pogodzie peleton wyruszył na trening ...

trening
01.05.2004


Na rondzie zjawiło się ponad 30 osób. Po odczekaniu "regulaminowych" 15 minut zawodnicy wyruszyli na trening ...

trening
27.04.2004


W te dość ciepłe i słonczne wtorkowe popołudnie na "Babce" zjawiło się ponad 10 zawodników. Po krótkim oczekiwaniu na "Brata doktora" o 16:48 grupa wyruszyła na trening ...

Apel !
26.04.2004


Jednoosobowa "redakcja" prowadzona przez Sylwestra Matusiaka zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich użytkowników korzystających z serwisu "Rondo Babka"o nadsyłanie informacji korygujących wszelkie niezgodności w wiadomościach pojawiających się na stronie.

(ja niestety nie jestem nieomylny i mogą mi się zdarzyć pomyłki w tym co wypisuję ...
P.S. Sorry Zbyszek )

trening
25.04.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawilo sie ponad 10 osób, w tym dwa tandemy z CROSS Warszawa. O 9:20 grupa wyruszyła na trening ...

trening
24.04.2004


Niestety po dwóch tygodniach pięknej pogody Polskę zdominował niż, który przyniósł za sobą intenstywne opady deszczu ...

trening
22.04.2004


Pomimo bardzo niepewnej pogody na rondzie zjawiło się 6 zawodników w składzie: Jarosław Górecki, Paweł Topolski, Zbigniew Mazurczyk, Sylwester Matusiak, Andrzej Kozłowski i Przemysław Gaweł. Punktualnie o 16:45 grupa wyruszyła na Czosnów ...

trening
20.04.2004


W to prawdziwie letnie wtorkowe popołudnie na Babce zjawiło się 12 osób. wyjaz z ronda nastąpił z pięcio-minutowym poślizgiem - oczekiwanie na Andrzeja Kozłowskiego :)

Bike Maraton
18.04.2004


W dniu dzisiejszym odbyła sie impreza pod nazwą Bikemaraton. Wystartowało w niej ponad 400 zawodników z całej Polski w tym i nasi kolarze z ronda. Jak się okazało nasi MTB-owcy zdominowali kilka grup wiekowych ...

trening
18.04.2004


Dzisiejszego dnia pogoda nie dopisała zawodnikom. Intensywne opady deszczu sprawiły, że wiekszość kolarzy nie wyjechała na trening ...

trening
17.04.2004


Na dzisiejszym treningu pomimo niepewnej pogody zjawiło się ponad 30 osób. Cała stawka zgodnie wyjechała z ronda w kierunku ulicy Jagiellońskiej ...

trening
15.04.2004


W te ciepłe i słoneczne popołudnie na rondzie zjawiło się 11 osób. Tradycyjnie wyjazd z Babki nastąpił o godzinie 16:45 ...

trening
13.04.2004


W pogodne wtorkowe popołudnie na rondzie zjawiło sie czterech zawodników. Między innymi byli to Sylwester Matusiak - SylwuS, Piotr Kondrat - Akor, oraz Jarosław Górecki. Dokładnie o 16:45 wyjechaliśmy na trening ...

trening
12.04.2004


ZLany Poniedzialek powitał nas piękną słoneczną pogoda. Na "Babce" zjawiła się bardzo liczna grupa zawodników licząca ponad 40 osób. Zapowiadał się długi trening ...

trening
11.04.2004


W wielkanocny poranek na rondo przyjechało około 10 zadników. Po złożeniu sobie życzeń wszyscy zgodnie
ruszyli na trening ...

Apel !
10.04.2004


Z powodu sporych trudności w ustalaniu właściwej kolejności na poszczegilnych treningach wszyscy zawodnicy proszeni są o nadsyłanie e-maili z podaną swoją pozycją. W miarę możliwości bardzo pomocne będzie podanie osoby ktora finiszowała przed i za danym zawodnikiem (w obrębie pierwszej 10-ątki).

trening
10.04.2004


Na dzisiejszym treningu, przy niepewnej pogodzie zjawiło sie około 30 osób. Etap przebiegał w mocnym trempie przy zgodnej współpracy pierwszej grupy ...

Święta
09.04.2004


Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chciałbym życzyć wszystkim radosnych i co ważniejsze dla kolarzy pogodnych dni, oraz samych miłych chwil.

P.S. Przypominam że przez następne trzy dni począwszy od soboty obecność na rondzie jest oboiwązkowa ! :).

trening
06.04.2004


To było pierwsze rondo w tym roku, ktore się odbyło w tygodniu. Zjawiło sie 5 zawodników w składzie: Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol, Jarosław Górecki, Krzysztof Babicz i (osoba z bliżej nie wyjaśnionych przyczyn pragnąca zachować anonimowość) - Pan Doktor. Przy świecącym słońcu i sporej temperaturze żwawo wyruszyliśmy na popołudniowy trening ...

trening
04.04.2004


Nareszcie po wielu dniach zmagania z pogoda i kraksami udało się przeprowadzić przyzwoity trening. Na rondzie zjawiło sie ponad 25 osób, i wszyscy zgodnie ruszyli ulica Jaciellońską na Dębe ...

trening
03.04.2004


Dzisiejszego ranka przy obfitym operowaniu słońca i przeszywającym zimnie, oraz silnym wietrze wyjechaliśmy z ronda mostem Gdańskim. Na ulicy Jagiellońskiej przy Daewoo zdarzyla sie kraksa ...

Malowanie Reroaded
29.03.2004


Mamy kolejną kreskę !. Tym razem to lotna premia w Pomiechówku. Jest ona narysowana w miejscu gdzie stała stara tablica "Pomiechówek".

O godzinie 10:30 w malarza wcielił się SylwuS, któremu tym razem towarzyszył Ceranek .

trening
28.03.2004


Pierwszy dzień sezonu powitał nas ciepłem i słońcem. Na rondzie zjawiło się około 20 osób i sporo się działo, a co najważniejsze zostały rozdane pierwsze punkty w klasyfikacji ...

Malowanie
28.03.2004 godzina 00:00


Oznajmiam wszem i wobec ze mamy juz namalowaną LINIE METY !!! oraz oznaczenie 100 m. i 200 m.

O godzinie 00:00 w malarza wcielił się SylwuS wraz z kolega Guailem, dla ktorego duże THX !

trening
27.03.2004


Dzień był pochmurny ale nie padało. Na rondzie pojawiły się zaledwie 4 osoby ...

trening
21.03.2004


Pierwszy dzień wiosny niestety był deszczowy o bardzo wietrzny ...

trening
20.03.2004


Niestety na przeddzień wiosny aura nie jest łaskawa dla warszawskich zawodników ...

trening
14.03.2004


Na rondzie coraz większe tempo jazdy, Trasa - Dębe, liczne skoki i akcje zaczepne, słowem czytajcie opis bo sporo się działo ...

trening
13.03.2004


Dzisiejszy trening przebiegał w pokojowym tempie i dość ładnej pogodzie, dopiero tuż przed kreską zaczęło się coś dziać ...

trening
07.03.2004


Dzień przyjaźni, trening spokojny, pogoda mroźna ...

trening
06.03.2004


Zawitało piękne słońce i oczywiście prędkość treningu wzrosła ...

 
SONDA 1
SONDA 2