Łomianki i Puszcza Kampinoska
Dystans
33 km, 66 km, 99 km.

Przebieg treningu

Zawody zostały rozegrane w Łomiankach. Trasa została wytyczona po terenach Kampinowskiego Parku Narodowego. Jedna runda liczyła 33 km. Przy dość niepewnej pogodzie na starcie zawodów stanęło 458 zawodników. Każdy z uczestników w miał do przejechania 1, 2 lub 3 rundy. O godzinie 11:05 cały wielki peleton wyruszył na trasę maratonu. Pomimo porannych opadów deszczu trasa była wmiarę sucha, a co za tym idzie niezbyt wymagająca technicznie.

Dane techniczne trasy:

-

Na dystansie 33 km. Trzecie miejsca zajął Jerzy Ceranka jadący w kategorii M4 (41 - 54 lata). Został on wyprzedzony jednie przez dwóch nastolatków, z których każdy był od niego trzy razy młodszy.

Na dystansie 66 km. czyli dwóch rund w kategorii M1 (16 - 18 lat) bezkonkurencyjny okazał się Maciej Bielecki. Pokonał on rywali uzyskując średnią prędkość prawie 30 km/h.

W kategorii M3 (31 - 40 lata) piąte miejsce zajął Marcin Michalczewski, a tuż za nim na szóstej pozycji uplasował się Michał Gruda.

Kategoria M4 (41 - 54 lata) to świetna jazda Piotra Karwickiego, który wywalczył trzecią lokatę. Niewiele gorszy okazał się Kuba Ruciński zajmujac dziewiątą pozycje.

Na "królewskim" dystansie liczącym 99 km. znakomicie zaprezentował się Witek Woźniak, który w kategorii "OPEN" zajął dziewiątą lokatę uzyskując średnią prędkość jazdy bliską 29 km/h. Został on też zwycięzcą kategorii M5 (55 i więcej lat).