ARCHIWUM - październik
trening
31.10.2004


W ten niedzielny poranek na rondzie zjawiło się około 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening ...

trening
30.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się około 15 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na pierwszy trening w sezonie zimowym ...

Relacja z zakońzenia sezonu letniego
24 Październik 2004


To było najpiękniejsze zakończenie sezonu od wielu lat. Pogoda dopisała, był ciepły i bardzo słoneczny dzień. Na "Babce" zjawiło się ponad 30 osób. Trochę wcześniej niż zwykle bo o 9:06 stawka wyruszyła z ronda na Palmiry. Jak się później okazało na rondo w dalszym ciągu zjeżdżali się zawodnicy, w skutek tego utworzyła się druga grupa licząca około 20 kolarzy. Peleton który jako pierwszy odjechał do Palmir, co niezwykłe jechał w bardzo spokojnym tempie oscylującym w granicach 30 km/h. Dopiero za Dziekanowem, głównie za sprawą Andrzeja Ramzy - Ramzes stawka przyspieszyła i do skrętu na Palmiry dotarła z prędkością przekraczającą 40 km/h. Dalej kolarze wjechali na drogę dojazdową do cmentarza. Na tym odcinku trasy tempo nieco osłabło i grupa się zjechała. Po chwili cała stawka była już na parkingu w Palmirach. Licznie zgromadzeni kolarze i przedstawiciele WTC czekali jeszcze na drugą grupę, która nieco później wyjechała z ronda. Gdy ta dotarła na miejsce, cała stawka licząca około 60 osób, prowadzona przez poczet sztandarowy, ruszyła w stronę cmentarza.

-

Na cmentarzu licznie zgromadzeni oddali hołd pomordowanym sportowcom (Tomasz Stankiewicz, Tadeusz Bartodziejski i Janusz Kusociński) i uczcili ich pamięć minutą ciszy. Potem prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów Pan Jerzy Dzierżyński dokonał przemowy i oficjalnie zamknął uroczystość.

-

Następnie kolarze wrócili na parking, skąd prowadzeni przez pilota (Jurek Dzierżyński jechał samochodem z kogutem na dachu) wyruszyli w stronę Łomianek. Jak było ustalone, do wyjazdu na krajową drogę nr 7 tempo było regulowane. Na skrzyżowaniu pilot wyjechał na dwupasmówkę i umożliwił dużemu peletonowi bezpieczne włączenie się do ruchu. W tym momencie rozpoczął się klasyk Palmiry - Łomianki.

Po tym emocjonującym i zażartym finiszu kolarze skierowali się do parku na Młocinach, gdzie miała się odbyć uroczystość wręczenia nagród. Gdy wszyscy dotarli na miejsce rozpoczęły się przygotowania do ceremonii zakończenia sezonu. Prezes WTC rozpalił ognisko, i uraczył zgromadzonych browarem i kiełbaskami, a Jerzy Ceranka - Ceranek zaadaptował stolik z ławkami na podium. Po chwili rozpoczęło się wręczanie nagród za klasyk Palmiry - Łomianki i poszczególne kategorie wiekowe:

Klasyk Palmiry - Łomianki

Po zażartej walce do ostatnich metrów zwycięzcą klasyku okazał się Sylwester Matusiak - SylwuS, tuż za nim uplasowali się Damian Łuska i Paweł Topolski - Topol

  1. Sylwester Matusiak
  2. Damian Łuska
  3. Paweł Topolski

-

WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Kategoria "0" kobiety

Tu najlepszą zawodniczką okazała się Marysia Cześnik, która zasługuje na wielkie słowa uznania, gdyż jest to precedens w skali ronda, aby kobieta potrafiła ukończyć "Babkę" w grupie. A przypomnijmy, że nie wszystkim mężczyzną się ta sztuka udaje .

1. Marysia Cześnik 68 pkt.

Kategoria "0"

W tej kategoria, zażartą walkę o zwycięstwo toczyli miedzy sobą Sylwester Matusiak - SylwuS i Paweł Topolski - Topol. Jak wynika z końcowych obliczeń SylwuS wygrał rondo 16 razy a Topol 11.

1. Sylwester Matusiak 2165 pkt.
2. Paweł Topolski 2021 pkt.
3. Szymon Molędys 418 pkt.

-

Kategoria "1"

Tu zdecydowanie najlepszym kolarzem okazał się Bogdan Banaszek - Banan, który wyprzedził drugiego w kalsyfikacji Andrzejowi Kozłowskiemu - Brat

1. Bogdan Banaszek 1672 pkt.
2. Andrzej Kozłowski (Brat) 1292 pkt.
3. Grzegorz Grzyb 778 pkt.

-

Kategoria "2"

Ta kategoria została zdominowana przez Piotra Królikowskiego - Królik, który zdecydowanie wyprzedził drugiego w klasyfikacji Andrzeja Świderskiego.

1. Piotr Królikowski 1250 pkt.
2. Andrzej Świderski 530 pkt.
3. Piotr Kondrat 332 pkt.

-

Kategoria "3"

W najstarszej kategorii wiekowej walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy wiecznie uciekającym Andrzejem Ramnzą - Ramzes a Jerzym Ceranką - Ceranek. Finalnie lepszy okazał się ten drugi.

1. Jerzy Ceranka 1128 pkt.
2. Andrzej Ramza 1016 pkt.
3. Grzegorz Tramś 720 pkt.

-

Kategoria "Open"

W tej klasyfikacji liczyło się tylko trzech kolarzy a byli to odpowiednio Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol i Bogdan Banaszek - Banan.

1. Sylwester Matusiak 2165 pkt.
2. Paweł Topolski 2021 pkt.
3. Bogdan Banaszek 1672 pkt.

-

Po zakończeniu wręczania nagród cała kolarska brać zabrała się do konsumpcji kiełbasek i piwa.

-

Po pewnym czasie część uczestników przeniosła się do Żagielka, gdzie zgromadzeni dalej celebrowali koniec letniego sezonu .

-

Niniejszym ogłaszam sezon letni 2004 r. za zamknięty !

Zakończenie sezonu
24.10.2004


Sezon letni powoli dobiega końca. Sobotnie rondo było ostatnim, które zostanie zaliczone do klasyfikacji.

Tradycyjnie w niedzielę odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu.

A oto jak przedstawia się plan dnia:

9:00 - zbiórka kolarzy na rondzie
9:20 - odjazd kolarzy do Palmir
10:15 - zbiórka kolarzy i przedstawicieli WTC (Warszawskie Towarzystwo Cyklistów) na parkingu w Palmirach.
10:30 - Uroczystość złożenie kwiatów i zapalenia zniczy na grobach sportowców (Tomasz Stankiewicz, Tadeusz Bartodziejski i Janusz Kusociński) rozstrzelanych 21 czerwca 1940 roku.
11:00 - Odjazd z Palmir do Łomianek - Tradycyjny klasyk z metą w stałym miejscu. (za pierwsze miejsce, będzie nagroda w postaci pucharu ufundowanego przez przedstawiciela WTC Jurka Dzierżyńskiego)
11:30 - spotkanie wszystkich kolarzy w parku na Młocinach
- uroczystość wręczenie nagród (puchary, dyplomy, medale, sportowe gadżety, i albumy - ufundowanych przez Bogdana Banaszka, Jerzego Cerankę, Leszka Topolskiego i Jerzego Dzierżyńskiego) za klasyfikację w sezonie letnim 2004
- sesja fotograficzna, którą przeprowadzi zawodnik ronda
- ognisko
- degustacja specjałów z grilla
- degustacja browaru
- wspólna biesiada

***

Nagrodzonych zostanie pierwszych trzech zawodników z poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria "0" - (0 - 29 lat)
Kategoria "1" - (30 - 39 lat)
Kategoria "2" - (40 - 49 lat)
Kategoria "3" - (50 i powyżej lat)

trening
23.10.2004


W dzisiejszy słoneczny, i jak że ciepły październikowy poranek na rondzie zjawiło się około 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na ostatni punktowany trening w tym sezonie ...

trening
17.10.2004


Dzisiejszego poranka na przedostatniej "Babce" w sezonie letnim zjawili się tylko ci zawodnicy, którzy naprawdę kochają kolarstwo. Pogoda nie dopisała, jezdnie były kompletnie mokre, a w koleinach zalegały kałuże. Ten fakt nie zraził siódemki kolarzy, w których skład wchodzili: Andrzej Ramza - Ramzes, Jerzy Ceranka - Ceranek, Marek Ciunowicz - Torebka, Krzysztof Babicz, Sylwester Matusiak - SylwuS, Paweł Topolski - Topol i Marysia Cześnik. Po próżnym czekaniu na innych zawodników w/w stawka wyjechała na trening ...

Naklejka "Rondo Babka Team"


Do naszego serwisu dotarła interesująca propozycja:
Jeden z zawodników ronda Grzegorz Heintze, który zajmuje się zawodowo grafiką, poligrafią oraz wycinaniem znaków graf. z folii zaoferował stworzenie znaku identyfikującego kolarzy z Rondo Babka Team.
Owym tworem ma być nalepka na samochód, czy rower.
Materiał z jakiego ma być wykonany znak to folia wysokiej jakości wytrzymująca od - do + 50C. Gwarancja na folię to około 7 lat. Nalepka może mieć różną wielkość jak i gamę kolorystyczną - do uzgodnienia z wykonawcą.
Wszyscy chętni pragnący zaopatrzyć się w taką nalepkę proszeni są o kontakt z Grzegorzem Heintze pod adresem mailowym
gheintze@op.pl, lub z naszym serwisem.

a oto dwie prototypowa próbka naklejki

trening
16.10.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się niespełna 20 kolarzy. Po odczekaniu 15 minut stawka wyjechała na trening ...

trening
10.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się niespełna 20 kolarzy. Pomimo niepewnej pogody o 9:15 zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
09.10.2004


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się ponad 20 osób. Po chwili kolarze rozpoczęli trening ...

trening
03.10.2004


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się ponad 30 osób, w tym 1 tandem. Zapowiadał się udany trening, o czym świadczyło świecące nad "Babką" słońce. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening ...

trening
02.10.2004


W ten sobotni pochmurny poranek na rondzie zjawiło się niewiele ponad 20 kolarzy. O 9:15 kolarze rozpoczęli trening ...

 
SONDA 1
SONDA 2