Aktualności
O grupie
Spotkania
Kolarze
Trasy
Klasyfikacja
Galeria
Ogłoszenia
Księga Gości
Linki
Wyścigi
Słownik
Kontakt
Archwiwum


ARCHIWUM - 2006 r.
trening
25.12.2006


W pierwszy dzień świąt na "Babce" zjaiwło się około 10 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Grupa wyruszyła z ronda w kierunku mostu Gdańskiego i po chwil znalazła się na ulicy Jagiellońskiej. Od początku treningu kolarze zmagali się z silnym przeciwnym wiatrem, co sprawiło, że tempo jazdy wahało się w granicach 28 km/h. W takim tempie zawodnicy dotarli do Jabłonnej. Dalej na prowadzeniu zmieniali się prawie wszyscy uczestnicy dzisiejszego treningu. Bo dłuższym czasie równej jazdy kolarze znaleźli się w Nowym Dworze Mazowieckim. Za w/w miejscowością grupka skręciła w lewo i pokonała "Stary Most". Następnie kolarze wjechali na drogę równoległą do dwupasmówki. Od tego momentu zawodnicy jechali ze sprzyjającym wiatrem, co wydatnie wpłynęło na tempo jazdy. Do Czosnowa kolarze jechali ze średnią prędkością 38 km/h. Dalej stawka wjechała na główną drogę w kierunku Warszawy. Na odcinku do Dziekanowa tempo jazdy nie spadało i grupa zgodnie współpracowała. Za w/w miejscowością do ataku ruszył Jerzy Ceranka - Ceranek z Krzysztofem Babiczem. W pogoń za nimi ruszył Grzegorz Tramś za którym podążał Sylwester Matusiak - SylwuS i Ireneusz Kozioł. Po niedługim czasie kolarze jechali już razem. Przed Łomiankami do ataku ponownie ruszył Krzysiek Babicz. Tym razem w pogoń za nim Ruszył Ceranek. Za ostatnimi światłami przed metą niezmordowany Krzysiek jeszcze raz ponowił atak. Tym razem jego akcja okazała się skuteczna i zwycięzcą dzisiejszego treningu został Krzysztof Babicz. Jako drugi linię mety przejechał Sylwester Matusiak a na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Ceranka.

Zimowy start INFO
21.12.2006


W najbliższą sobotę (23 grudzień) odbędzie się wyścig przełajowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów; zawody dla zawodników licencjonowanych i nielicencjonowanych. Zapisy przy ul. Klimczaka (wjazd od ul. Przyczółkowej) w godz. 10.30 - 11.45. Organizator KK Wilanów, Marek Wójcikowski tel. 0-600 343 969.

trening
17.12.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się zaledwie 12 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Z powodu mokrej nawierzchni zawodnicy ruszyli w stronę PKS Marymont. Następnie przejechali obok AWF i po dłuższej chwili znaleźli się w Łomiankach. Na początku tempo jazdy nie było zbyt intensywne i do Dziakanowa stawka dotarła ze średnią prędkością 33 km/h. Za w/w miejscowością do ataku ruszył Krzysztof Skrobisz, za którym podążał Jerzy Ceranka - Ceranek. Po chwili do w/w dwójki dołączył Sylwester Matusiak - SylwuS. W takim składzie uciekinierzy zdołali dotrzeć do Czosnowa, gdzie zostali dogonieni przez resztę kolarzy. Dalej grupa pojechała prosto główną drogą. Na podjeździe pod wiadukt kolejny raz atak przepuścił Krzysiek Skrobisz. W wyniku jego akcji grupa pękła na dwie części. Z przodu oprócz w/w kolarza znaleźli się SylwuS, Ceranek, Krzysztof Babicz, Andrzej Kozłowski - Koziołek i Jerzy Gajewski - Gajeszczak. Po chwili prowadzący zawodnicy dotarli do skrętu w prawo na Nowy Dwór Mazowiecki. W tym momencie wykorzystując kolejne wzniesienie do ataku kolejny raz ruszył Krzysiek Skrobisz. Tym razem jego akcja nie powiodła się i cała grupa nawróciła na Warszawę. Dalej kolarze zjechali powrotem na główną drogę prowadzącą do Czosnowa. W tym momencie czołówkę dogoniło kilku zawodników między innymi Krzysztof Zielonka. Od tego momentu grupa jechała ze sprzyjającym wiatrem. Po dłuższym okresie równej jazdy stawka dotarła do Dziekanowia. Następnie skuteczny atak przeprowadził Ceranek, za którym utrzymał się jeszcze jeden kolarz. Po chwili konsternacji na czoło stawki wyjechał SylwuS, który przyspieszył do 43 km/h. Po nim na zmianę wyszedł Krzysiek Babicz, który podkręcił tempo jazdy do 48 km/h. Po nim na prowadzeniu znaleźli się Koziołek i Gajeszczak. W wyniku tak intensywnej pogoni uciekinierzy zostali niebawem skasowani. Dalej do Łomianek dotarła już cała grupa. Następnie kolarze znaleźli się na podjeździe na metę. W tym momencie do ataku ruszył Krzysiek Babicz a za nim reszta stawki. Na około 70 metrów przed kreską na czoło wysunął się SylwuS, który nie oddał już prowadzenia do samej mety. Jako drugi na finiszu zameldował się Jurek Gajewski a na trzeciej pozycji znalazł się Jurek Ceranka.

Foto z zakończenia sezonu by MAGOR !
09.11.2006


Kolejny raz dzięki naszemu "etatowemu" fotografowi - Marcin Górajec - MAGOR możemy oglądać galerię zdjęć tym razem z zakończneia sezonu Rondo Babka Team

galeria >>>

Zmarł członek WTC
08.11.2006


W dniu 13.11.2006 r. na cmentarzu Północnym odbędzie się pogrzeb Edwarda Rosłonia.
Msza święta odbędzie się w kościele św. Ignacego o godzinie 13:40.

Spotkanie WTC
08.11.2006


W najbliższą sobotę 11.11.2006 r Warszawskie Towarzystwo Cyklistów zaprasza na spotkanie rowerzystów połączone z piknikiem rowerowym. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 złożeniem wieńców pod pomnikiem Bolesława Prusa.

Zakończenie sezonu 2006 r.
29.10.2006


W minioną sobotę odbyło się zakończenie sezonu Rondo Babka Team. Niestety podobnie jak poprzednim roku pogoda nie dopisała. Od rana padał deszcze i było zimno. W takich warunkach większość kolarzy na uroczystość w Palmirach dotarła samochodami. Najbardziej wytrwali dotarli tam rowerami, a wśród nich byli między innymi Jarosław Górecki i Kuba Ruciński. Po dłuższym oczekiwaniu na wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w uroczystości grupa prowadzona przez poczet sztandarowy Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów udała się na cmentarz. Na miejscu delegacja WTC złożyła wieńce na grobach pomordowanych sportowców.

Następnie po przemowie Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów kolarze wrócili na parking, skąd odbył się start honorowy do corocznego klasyku "Palmiry - Łomianki". Z uwagi na złą pogodę i ciągłe opady deszczu na starcie stanęło tylko 10 śmiałków.

.

Gdy kolarze dotarli do głównej drogi nastąpił lotny start ostry. Po kilku przyspieszeniach na czele uformowała się 4-osobowa czołówka w skład, której wchodzili: Sylwester Matusiak - SylwuS, Jarosław Górecki - Górek, Michał Podlaski i Szymon Kotowski. W/w czwórka w miarę zgodnie współpracując powiększała przewagę nad resztą stawki. Żaden z uciekinierów nie zdecydował się mocniejszy atak, w wyniku czego do mety nic już się nie zmieniło, a o zwycięstwie decydował finisz. Jako pierwszy sprint rozpoczął Michał Podlaski. W ślad za nim podążył SylwuS. Na ostatnich metrach na prowadzenie wysunął się ten drugi i zwycięzcą klasyku "Palmiry-Łomianki" został Sylwester Matusia. Na drugim miejscu finiszował Jarosław Górecki a trzecie miejsce zajął Szymon Kotowski. Po finiszu wszyscy udali się do parku na Młociny na wręczenie nagród. Utrzymująca się niesprzyjająca pogoda sprawiła, że na dekoracji zjawiło się mało osób. Ceremonia rozpoczęła się wręczeniem nagród za klasyk "Palmiry - Łomianki". Dekoracji dokonał Prezes WTC Tomasz Karczewski.

Klasyk "Palmiry - Łomianki". 2006 r.

 1. Sylwester Matusiak
 2. Jarosław Górecki
 3. Szymon Kotowski.

Po tym przystąpiono do dekoracji kolarzy zajmujących czołowe miejsca w klasyfikacji Rondo Babka Team 2006 r.

Kategoria "Open"

 1. Bogdan Banaszek 1813 pkt.
 2. Sylwester Matusiak 1291 pkt.
 3. Grzegorz Tramś 1110 pkt.

Kategoria "Kobiety"

 1. Marysia Cześnik 138 pkt.

Kategoria "0"

 1. Sylwester Matusiak 1291 pkt.
 2. Paweł Topolski 860 pkt.
 3. Jarosław Górecki 798 pkt.

.

Kategoria "1"

 1. Bogdan Banaszek 1813 pkt.
 2. Tomasz Żywek 900 pkt.
 3. Paweł Goldewicz 884 pkt.

Kategoria "2"

 1. Grzegorz Zabielski 578 pkt.
 2. Piotr Kondrat 574 pkt.
 3. Andrzej Urbański 490 pkt.

Kategoria "3"

 1. Grzegorz Tramś 1110 pkt.
 2. Witold Woźniak 672 pkt.
 3. Andrzej Ramza 654 pkt.

Sponsorzy

Nasza impreza nie była by tak udana gdyby nie liczni sponsorzy, którzy wspomogli rozdanie nagród, a byli to:

Daniel Chadzyński - potówki, skarpety. www.danielo.pl

Firma Vitesse - koszulki z logiem Rondo Babka Team

Autoban Serwis - puchary www.autobanserwis.pl

Sklep rowerowy Rowery-Duda - nagrody rzeczowe www.rowery-duda.pl

Firma "Ogrody o zielonych progach" - puchary www.zieloneprogi.pl

Prezes WTC Tomasz Karczewski - Puchary

Jerzy Ceranka - Puchary
Sklep rowerowy Happy Bike ul. Powstańców Śląskich 69

Roman Skuczyński, Jarosław Jabłoński - kiełbaski, napoje

Jerzy Dzierżyński oprawa techniczna i organizacja

Sylwester Matusia - Internet, oprawa techniczna i organizacja

Niniejszym uważamy sezon letni 2006 za
zamkniety !

Zakończenie sezonu 2006 r.
23.10.2006


Tradycyjnie jak co roku zakończenie sezonu Rondo Babka Team będzie się odbywać na cmentarzu w Palmirach oraz w parku na Młocinach.

29.10.2005 r (niedziele)

- zbiórka kolarzy na Rondzie Babka
- 9:30 odjazd zawodników z Ronda Babka do Palmir
- 10:00 zbiórka kolarzy na parkingu w Palmirach
- 10:30 rozpoczęcie uroczystości na cmentarzu
- po zakończeniu uroczystości wyjazd kolarzy z Palmir (tempo regulowane przez pilota w postaci Pana Jerzego Dzierżyńskiego jadącego samochodem).
- po wjechaniu na główną drogę nastąpi rozpoczęcie klasyku Palmiry - Łomianki
- po finiszu wszyscy kolarze udają się do parku na Młociny, gdzie nastąpi dekoracja zwycięzcy klasyku, oraz rozdanie nagród za klasyfikację Ronda Babka Team 2006 r. (Jak co roku mają być poczęstunek i ognisko)

Podsumowanie sezonu 2006 r.
23.10.2006


I tak sezon letni 2006 r. na Rondzie Babka dobiegł końca!. W tym roku rywalizacja o czołowe miejsca w poszczególnych grupach była bardzo zacięta. O zwycięstwie aż w dwóch przypadkach decydował ostatni punktowany trening, ale po kolei:

W kategorii kobiet jak w poprzednim roku bezkonkurencyjna okazała się Marysia Cześnik, która z wynikiem 138 punktów odniosła zdecydowane zwycięstwo.

W kategorii "0"

od dłuższego czasu wszystko było jasne. Pewnie zwyciężył Sylwester Matusiak - SylwuS, który zdobył 1291 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 860 punktów uplasował się Paweł Topolski - Topol a trzecią lokatę zajął Jarosław Górecki, który zdobył 798 pkt.

W Kategorii "1"

Deklasując rywali z wynikiem 1813 punktów zdecydowanie zwyciężył Bogdan Banaszek - Banan. Za jego plecami zażartą walkę o drugą lokatę toczyło 3 kolarzy: Tomasz Żywek, Paweł Goldewicz - Golden i Andrzej Kozłowski (Brat). Ten ostatni na około 3 tygodnie przed "końcem" ronda trochę odstał od pozostałej dwójki. Natomiast Guldena i Tomka przed ostatnim punktowanym treningiem dzieliło zaledwie 6 punktów !. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Tomek Żywek, który odparł ataki Goldena i z wynikiem 900 punktów obronił drugą lokatę. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Goldewicz, który uzyskał 884 punkty.

W kategorii "2"

O czołową lokatę walczyli Grzegorz Zabielski - Zabel i Piotr Kondrat - Aktor. W tym przypadku o końcowym zwycięstwie również decydował ostatni punktowany trening, gdyż Zabela i Aktora dzieliło niespełna 30 punktów. Na "ostatnim rondzie" rzutem na taśmę Grzesiek Zabielski, który zajął 10 - ostatnie punktowane miejsce zyskał 16 punktów i tym samym z wynikiem 578 punktów zdołał obronić pierwszą lokatę. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Kondrat, który zgromadził 574 punkty a trzecią lokatę z wynikiem 490 punktów zajął Andrzej Urbański.

W kategorii "3"

Bezdyskusyjnie z duża przewaga zwyciężył Grzegorz Tramś, który zgromadził 1110 punktów. Korespondencyjny pojedynek o drugą lokatę toczyli Witold Woźniak i Andrzej Ramza - Ramzes. Ostatecznie zwycięzko z tej rywalizacji wyszedł Witek, który zajmując czołowe lokaty głownie w wyścigach MTB zgromadził 672 punkty. Trzecią lokatę z wynikiem 654 punkty zajął Andrzej Ramza.

W kategorii "Open"

Pewne zwycięstwo odniósł Bogdan Banaszek, który zgromadził 1813 pkt. Drugą lokatę nie bez problemów zajął Sylwester Matusiak, który zgromadził 1291 pkt. Trzecie miejsce w klasyfikacji "Open" sensacyjnie, ale jak najbardziej zasłużenie zajął Grzegorz Tramś. Przypomnijmy, że popularny "Tramsiu" ściga się w kategorii "3", a mimo to Grzesiek zdołał pokonać dużo młodszych od siebie rywali. Ponadto jak każdy zapewne wie Grzegorz Tramś jest aktualnym Mistrzem Polski Masters (start wspólny kat. III b).

Reasumując

Ten sezon Rondo Babka Team można zaliczyć do udanych. Były w nim lepsze momenty jak te, gdy Grzegorz Tramś wywalczył Mistrza Polski i gorsze związane z kontrowersjami dotyczącymi regulaminu ścigania i dyskwalifikacji za jego łamanie. Z tych doświadczeń na pewno zostaną wyciągnięte wnioski, aby w przyszłym sezonie było jeszcze lepiej. Reformy na pewno wymaga system zdobywania punktów, gdyż jak uważa spora część kolarzy Rondo Babka Team troszkę się zagoniliśmy w przyznawaniu punktów za wyścigi MTB. Będą też prowadzone próby modyfikacji wyścigowej rundy, tak aby zmniejszyć ilość pokonywanych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

trening
22.10.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zebrało się ponad 30 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na ostatni punktowany trening w tym sezonie. Grupa wyruszyła z ronda stała trasa przez most Gdański i po chwili znalazła się na ulicy Jagiellońskiej. Od początku na czele stawki mocne tempo nadawał Grzegorz Grzyb - Perkusista i Andrzej Urbański, oraz dwóch kolarzy w koszulkach Mazovia Maraton. Po niedługim czasie cała grupa znalazła się w Jabłonnej, by po chwili skręcić w prawo na Chotomów. Na tym odcinku trasy do ataku ruszył Cezary Karpiński, a po nim Jarosław Górecki - Górek. Akcja tego ostatniego zakończyła się na zamkniętym przejeździe kolejowym. Dalej do ataku ruszył ponownie Czarek. Tym razem stawka dogoniła harcownika dopiero za Starą Olszewnicą po skręcie w prawo na Legionowo. Od tego momentu pomimo kilku ataków grupa jechała razem i po chwili peleton znalazł się przed zaporą. Dalej w połowie podjazdu na Dębe bardzo mocno zaatakował Górek. W pogoń za nim ruszyli inni kolarze. Te przyspieszenia nie zdołały rozerwać peletonu i po skręcie w lewo na Pomiechówek grupa po chwili jechała już razem. Dalej na tym odcinku trasy było kilka ataków, lecz wszystkie akcje po chwili były kasowane. W w/w miejscowości kolarze pokonali przejazd kolejowy i przejazd przez rzekę. Następnie na wzniesieniu po gwałtownym przyspieszeniu od peletonu odłączyła się niewielka grupka harcowników. Po wjeździe do Stanisławowa do prowadzących kolarzy doskoczył Paweł Goldewicz - Golden i Sylwester Matusiak - SylwuS. Sylwus tym momencie uciekinierzy zwolnili i po wjeździe do Nowego Modlina wszyscy jechali znów razem. Dalej kolarze przejechali obok Nowego Dworu Mazowieckiego i pokonali "Stary Most". Następnie grupa wjechała na drogę równoległą do dwupasmówki i po chwili dotarli do Czosnowa. W w/w miejscowości peleton pokonał skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i skręcił w lewo na główną drogę. Na odcinku do Dziekanowi tempo jady wzrosło, ale cała grupa jechała razem. Dalej grupa dotarła do Łomianek. Za ostatnimi światłami przed metą na śmiały atak zdecydował się Ireneusz Późniak. Na około 600 metrów przed metą na czele grupy pojawił się SylwuS, który wydatnie zmniejszył przewagę harcownika. Dalej na czele pojawili się inni kolarze i cała stawka rozpoczęła podjazd na metę. Na ostatnich metrach o zwycięstwo walczyli Jarek Górecki, Bogdan Banaszek - Banan i SylwuS. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł ten ostatni i zwycięzcą ostatniego punktowanego treningu w tym roku został:

Sylwester Matusiak

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
2. Jarosław Górecki 70 pkt.
3. Bogdan Banaszek 50 pkt.
4. Andrzej kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Tomasz Żywek 36 pkt.
6. Grzegorz Tramś 32 pkt.
7. Paweł Goldewicz 26 pkt.
7. Piotr Kondrat 26 pkt.
9. ................................
10. Grzegorz Zabielski 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
15.10.2006


W niedzielę w miejscowości Łomianki koło Warszawy odbył się MTB Mazovia Marathon, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Dystans Mega:

Kategoria M1
7. Tomasz Wachnik 28 plt.

Kategoria M2
2. Jarosław Górecki 70 pkt.

Kategoria M3
1. Maciej Rogulski 100 pkt.

Kategoria M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
2. Jerzy Ceranka 70 pkt.
6. Piotr Karwicki 32 pkt.

Dystans Giga:

Kategoria M3
3. Andrzej Jastrzębski 50 pkt.

Kategoria M4
6. Kuba Ruciński 32 pkt.

II Kolarskie Kryterium Uliczne w Garwolinie

Kategoria "do 40 lat"
1. Andrzej Michniak 100 pkt.

Wyścig MTB w Aninie

Kategoria Elita
2. Paweł Topolski 70 pkt.

trening
15.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Bogdan Banaszek

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
2. Sylwester Matusiak 70 pkt.
3. Tomasz Żywek 50 pkt.
4. Paweł Goldewicz 40 pkt.
5. Andrzej Kozłowski (Brat) 36 pkt.
6. Piotr Królikowski 32 pkt.
7. Grzegorz Tramś 28 pkt.
8. Cezary Karpiński 24 pkt.
9. Krzysztof Zielonka 20 pk.
10. Ireneusz Poźniak 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

"Sprawa punktów Goldena"
10.10.2006


Aby nie było nieporozumień odnośnie przyznawania punktów - każdego obowiązują te same reguły, a w tym przypadku chodzi o Goldena który dowiódł, że brakuje mu paru punktów za zaległe maratony MTB w lidze otwockiej.

Dostałem takie e-maile:

"Witam
 Informuję, że Paweł Goldewicz zajął 10 - miejsce w wyścigu, który miał miejsce 10 września 2006.
"

i

"Witam
Paweł Goldewicz w maratonie w Malcanowie gmina Wiazowna w cyklu Wydmy Południowego Mazowsza Otwocka Liga MTB 1.10.2006 zajął miejsce 6 w kategorii M3 co dało mu 94 pkt."
Pozdrawiam
Piotr Rębkowski

 zajrzyj na www.otwock-ligamtb.com "

Po dłuższej analizie tamtejszej klasyfikacji generalnej http://www.otwock-ligamtb.com/wyniki2006.htm i późniejszym dopasowaniu informacji tam zawartych do nadesłanych e-maili faktycznie stwierdza się, że w:

Otwockiej Lidze MTB "Wydmy Południowego Mazowsza"

Glinianka 10.09.2006 Maraton MTB

Kategoria wiekowa M3
10. Paweł Goldewicz 16 pkt.

Malcanów - Wiązowna 01.10 2006 Maraton MTB

Kategoria wiekowa M3
6. Paweł Goldewicz 32 pkt.

do pobrania najnowsza
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
08.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Paweł Topolski

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Paweł Topolski 100 pkt.
2. Paweł Goldewicz 70 pkt.
3. Tomasz Żywek 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Andrzej Ramza 36 pkt.
6. Piotr Królikowski 32 pkt.
7. Krzysztof Babicz 28 pkt.
8. Marysia Cześnik 24 pkt.
9. Marcin słoma 20 pk.
10. Sylwester Matusiak 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
08.10.2006


W niedzielę w miejscowości Leszno koło Warszawy odbył się MTB Mazovia Marathon, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Dystans Mega:

Kategoria M2
7. Jarosław Górecki 28 pkt.

Kategoria M3
4. Maciej Rogulski 40 pkt.
6. Andrzej Jastrzębski 32 pkt.

Kategoria M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
7. Jerzy Ceranka 28 pkt.

Dystans Giga:

Kategoria M1
4. Szymon Kotowski 40 pkt.
7. Tomasz Wachnik 28 pkt.

Informacja Techniczna
02.10.2006


Dzięki Andrzejowi Kozłowskiemu (Brat), który aktualnie przebywa na zwolnieniu i ma trochę wolnego czasu ...
otrzymaliśmy klasyfikację w formacie exel. Zaletą tego typu podglądu punków jest to, że można w szybki sposób podejrzeć kto punktował danego dnia bez konieczności wertowania archiwum. System ten również bezbłędnie sumuje punkty z poszczególnych treningów ( z czym jak się okazało ostatnio kiepsko sobie radzę :( ).
Reasumując klasyfikacja została skorygowana i teraz nie ma w niej najmniejszych błędów a dla zainteresowanych poniżej znajduje się w/w plik do pobrania.

klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
01.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Bogdan Banaszek

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Bogdan Banaszek100 pkt.
2. Jarosław Górecki 70 pkt.
3. Grzegorz Tramś 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. zawodnik z NDM ? 36 pkt.
6. Sławomir Krawczyk 32 pkt.
7. Tomasz Żywek 28 pkt.
8. Sylwester Matusiak 24 pkt.
9. Paweł Topolski 20 pk.
10. Grzegprz Zabielski 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
01.10.2006


W niedzielę w miejscowości Bolków odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Kategoria II
2. Piotr Kondrat 70 pkt.

W niedzielę w miejscowości Sokółka odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

Kategoria Junior
9. Szymon Kotowski 20 pkt.

Memeriał Wojciecha Szyllera - FOTO
30.09.2006


Kolejny raz dzieki Magorowi możemy oglądać zdjęcia tym razem z wyścigu o Puchar Prezesa WTC - Memoriał Wojciecha Szyllera

galeria >>>

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
24.09.2006


W niedzielę w miejscowości Świeżawa odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Kategoria II
2. Piotr Kondrat 70 pkt.

trening
24.09.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Szymon Kotowski

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Szymon Kotowski 100 pkt.
2. ................ Krawczyk 70 pkt.
3. Piotr Domański 50 pkt.
4. Sylwester Matusiak 40 pkt.
5. Bogdan Banaszek pkt.
6. Grzegorz Grzyb 32 pkt.
7. Andrzej Kozłowski 28 pkt.
8. Arkadiusz Szczerbiak 24 pkt.
9. Paweł Goldewicz 20 pk.
10. ................................ 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Informacje o wyścigach
 
Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
17.09.2006


W niedzielę w miejscowości Miłki koło Giżycka odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

kategoria I
2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
6. Andrzej Kozłowski (Brat) 32 pkt.

Kategoria II
7. Piotr Kondrat 28 pkt.
8. Andrzej Urbański 24 pkt.

Kategoria III
2. Andrzej Ramza 70 pkt.
4. Krzysztof Babicz 40 pkt.

trening
17.09.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Paweł Goldewicz

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Paweł Goldewicz 100 pkt.
2. Grzegorz Tramś70 pkt.
3. Tomasz Żywek 50 pkt.
4. Grzegorz Grzyb 40 pkt.
5. Arkadiusz Szczerbiak 36 pkt.
6. Cezary Karpiński 32 pkt.
7. Grzegorz Zabielski 28 pkt.
8. Bartosz Kotuliński 24 pkt.
9. Krzysztof Zielonka 20 pk.
10. Ireneusz Poźniak 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Górskie Mistrzostwa Polski Masters
14.09.2006


W miniony weekend w Ustrzykach Dolnych odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski Masters, w których brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

kategoria I
7. Bogdan Banaszek 56 pkt.
9. Andrzej Michniak 40 pkt.

Kategoria II A
9. Piotr Kondrat 40 pkt.

Kategoria IV B
5. Marian Chojnacki 72 pkt.

trening
10.09.2006


( Poniższy opis zawdzięczamy Andrzejowi Kozłowskiemu - Brat )

Pomimo sprzyjającej pogody na tradycyjną trasę przez Dębe wyruszyło zaledwie około 15 zawodników. Aż do Chotomowa, przy umiarkowanym boczno-niesprzyjającym wietrze, grupa podążała razem w umiarkowanym (około 35 km/h) tempie. Po drodze dołączali się kolejni kolarze tak, że w Chotomowie peletonik liczył około 25 osób. Wkrótce za Chotomowem miała miejsce pierwsza tego dnia akcja - do przodu skoczył junior z Wilanowa w towarzystwie jeszcze jednego zawodnika. Dwójka ta, przy niezbyt zdecydowanej pogoni reszty, utrzymywała kilkudziesięciometrową przewagę aż do skrętu w prawo (na Nieporęt) za Olszewnicą. Po skręcie zawodnik Wilanowa przyspieszył korzystając ze sprzyjającego na tym odcinku drogi wiatru i zgubił towarzysza ucieczki. W tym samym czasie z peletonu zaatakował Bogdan Banaszek (Banan), za którym skoczył Andrzej Kozłowski (Brat). Dwójka ta w tempie powyżej 50 km/h dogoniła uciekiniera (który zdołał dołączyć - złapać koło) i nie zwalniając kontynuowała akcję. Z tyłu poszczególni zawodnicy próbowali przeskoczyć do ucieczki. Niektórzy zmęczeni pogonią, po chwilowym "zaczepieniu się" "spadali" po chwili z powrotem do grupy. W końcu jednak za wiaduktem uformowała się pięcioosobowa czołówka w składzie: Banan, Brat, zawodnik z Wilanowa, Tomasz Żywek i Zbyszek Wolanin (Kwiatek). Ucieczka zgodnie współpracując w tempie do Dębego (boczny wiatr) około 45 km/h, a za zaporą (niesprzyjający wiatr) - 40 km/h, systematycznie powiększała przewagę nad zasadniczą grupą, goniącą głownie siłami Grzesia Grzyba (Perkusista), Andrzej Ramzy (Ramzes), Andrzeja Urbańskiego i Grześka Zabielskiego. Wkrótce stało się jasne, że o losach akcji zadecydują zapory na przejeździe kolejowym w Pomiechówku. Niestety uciekinierzy nie mieli szczęścia - po przejechaniu (bez walki) linii lotnej premii w Pomiechówku usłyszeli charakterystyczny dźwięk dzwonka i zobaczyli jak szlabany zaczynają się opuszczać, niwecząc cały ich dotychczasowy wysiłek. Po odczekaniu aż przejedzie pociąg cała, aczkolwiek nieco juz przerzedzona, grupa ruszyła razem na dalszą trasę. Zawodnicy zmęczeni bądź to ucieczką, bądź to pogonią jechali już do końca praktycznie razem w umiarkowanym, nieco przekraczającym 40 km/h (przy bocznym-sprzyjającym wietrze) tempie. Spod ostatnich świateł, które już prawie tradycyjnie zatrzymały stawkę, ruszyło więc na ostatni kilometr razem około 20 kolarzy. Wszystkie, nieco anemicznego tego dnia, próby długiego finiszu zostały zneutralizowane i na 200 metrów przed metą doszło do sprinterskiej rozgrywki z udziałem całej grupy. Najlepszym przyspieszeniem, zgodnie z oczekiwaniami, popisał się, zostając zwycięzcą treningu:

Bogdan Banaszek

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Bogdan Banaszek100 pkt.
2. Andrzej Kozłowski (Brat) 70 pkt.
3. Andrzej Ramza 50 pkt.
4. Piotr Królikowski 40 pkt.
5. Tomasz Żywek 36 pkt.
6. Grzegorz Grzyb 32 pkt.
7. Bartek Kotuliński 28 pkt.
8. Andrzej Urbański 24 pkt.
9. Grzegorz Zabielski 20 pk.
10. Irek Poźniak 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
10.09.2006


W niedzielę w miejscowości Bełchatów odbyło się X Ogólnopolskie kryterium kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

kategoria Junior "0"
1. Michał Podlaski 100 pkt.
2. Łukasz Ziemka 70 pkt.
6. Jacek Nowak 32 pkt.
7. Kotowski Szymon 28 pkt.
9. Tomasz Wachnik 20 pkt.

Kategoria Orlik "0"
2. Damian Łuska 70 pkt.

trening
03.09.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 40 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. na początku grupa jechał ze sprzyjającym wiatrem, co spowodowało, że tempo jazdy wynosiło około 40 km/h. Za Chotomowem na śmiały atak zdecydował się Paweł Topolski - Topol z Grzegorzem Tramsiem. Akcja Topola zakończyła się za Starą Olszewnicą przed skrętem w lewo na Dębę. Tramsiu nie dawał za wygraną i kontynuował samotną jazdę. Peleton zdołał go doścignąć za Dębe po paru kilometrach jazdy w kierunku Pomiechówka. W w/w miejscowości lotną premię wygrał Topol. Dalej pomimo kilku ataków peleton dojechał razem do Czosnowa. Po wjeździe na dwupasmówkę kilku ataków próbował Paweł Goldewicz - Golden. Jego akcje niestety zawsze kończył się na czerwonym świetle. Za Dziekanowem wszystkie ataki kasował Topol, za którym na kole podążał Sylwester Matusiak - SylwuS. Na około 500 metrów przed metą długiego finiszu próbował Grzesiek Tramś. Jego akcja szybko został skasowana przez Pawła Topolskiego, który błyskawicznie "siadł" mu na koło. Na ostatnich metrach o zwycięstwo z Topolem walczył tylko SylwuS. tym razem zwycięsko z rywalizacji wyszedł ten drugi i zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Sylwester Matusiak

Jako drugi linię mety przejechał Topol a na trzecim miejscu uplasowałsie Golden.

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
1. Paweł Topolski 70 pkt.
3. Paweł Goldewicz 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Zawodnik z NDM ? 36 pkt.
6. Grzegorz Tramś 32 pkt.
7. Tomasz Żywek 28 pkt.
8. Grzegorz Zabielski 24 pkt.
9. Arkadiusz Szczerbiak 20 pk.
10. .................................. 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek
29.08.2006


W dniu 31 sierpnia na Służewcu odbędzie się kolarski czwartek. Cała impreza będzie przebiegać podobnie jak w latach ubiegłych. Start pierwszej kategorii (młodzik) przewidziany jest na godzinę 17:00.

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
27.08.2006


W dniu 27 sierpnia w miejscowści Frampol odbył się V wyścig z serii "Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego"

wyniki naszych kolarzy:

4. Tomasz Wachnik 40 pkt.

trening
27.08.2006


( Poniższy opis zawdzięczamy Andrzejowi Kozłowskiem - Brat )

W ten słoneczny, lecz niezbyt ciepły późnoletni poranek z Ronda wyruszyło na stałą wyścigową trasę przez Dębe około 25 zawodników. Pierwsze kilometry - od startu, aż do Tarchomina - grupa pokonywała w iście spacerowym tempie oscylującym wokół 25 km/h. Uśpienie peletonu spróbowała wykorzystać na wysokości ratusza Białołęka trójka w składzie Jerzy Ceranka, Piotr Kondrat (Aktor) i Jarek Górecki, do której po chwili doskoczył jeszcze Andrzej Kozłowski (Brat). Grupka ta jadąc w tempie 45 km/h uzyskała przez chwilę znaczącą przewagę, którą jednak po chwili straciła z powodu czerwonego światła. Po zlikwidowaniu w ten sposób pierwszej tego dnia akcji zaczepnej peleton dalej kontynuował wycieczkową jazdę. I dopiero po wjechaniu do Jabłonny kolejne próby ataków rozruszały stawkę - od tej chwili aż do mety tempo rzadko spadało poniżej 40 km/h. Po drodze peleton cały czas się powiększał - m.in. w Chotomowie dołączyła liczna grupa młodzieży z Nowego Dworu Mazowieckiego (NDM) - tak, że w Chotomowie tworzyło go około 50 zawodników. Po skręcie na Chotomów miała miejsce kolejna warta odnotowania akcja - do przodu samotnie podążył Aktor utrzymując niewielką przewagę aż do Olszewnicy. Z tyłu zaś grupę na moment rozbiła kraksa - wystrzał dętki spowodował zafalowanie stawki i w rezultacie upadek dwóch kolarzy NDM. Jeszcze przed skrętem w prawo na Nieporęt wszystko się jednak z powrotem zeszło. Od tego momentu, aż do zapory w Dębem utrzymywane było mocne tempo - peleton rozciągnął się, zaś z tyłu urywane były przysłowiowe "frędzle". Podjazd w Dębem wzięto z prędkością 40 km/h co spowodowało dalsze przerzedzenie się stawki. Po skręcie w lewo na Pomiechówek zawodnicy zaczęli się zmagać z co prawda niezbyt silnym ale przeciwnym wiatrem tak, że kolarze odczepieni na podjeździe nie zdołali już dołączyć do zasadniczej grupy. Mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Dębem i Pomiechówkiem miał miejsce kolejny wart odnotowania odjazd. Chwilę zawahania wykorzystała czwórka w składzie Andrzej Urbański, Jarek Górecki i dwóch NDM, do której po pewnym czasie przeskoczyli jeszcze najpierw Brat, a potem Damian Łuska. Piątka (a potem szóstka) zgodnie współpracując wypracowała sobie do Pomiechówka znaczącą przewagę, którą następnie na skutek "rozjechania się" (m.in. Damian z jednym NDM skręcił na rundy) do Modlina straciła. Na mosty wjechała więc znowu cała, aczkolwiek zredukowana już do około 20-25 osób, zasadnicza grupa. Pojedyncze próby ataków były aż do Czosnowa szybko likwidowane - obawiano się, że ktoś może odjechać wykorzystując zielone światło przy wjeździe na krajową siódemkę. Dopiero na szosie dwupasmowej na dłużej odjechała trójka w składzie Zbyszek Wolanin, Andrzej Ramza i Czarek Karpiński. Dopiero nieudana próba ataku ze strony Pawła Goldewicza (Golden), która mocno nakręciła tempo w grupie, doprowadziła do likwidacji ich akcji tuż przed światłami w Dziekanowie. Od tego momentu peleton jechał już czujnie, szybko reagując na wszelkie próby ataków. Tak więc na finisz grupa dotarła razem zwalniając bardzo na około 500 metrów przed metą na skutek wzajemnego "czarowania się", głównie Goldena i Aktora. Wykorzystał to na około 250 metrów przed metą Jarek Górecki, atakując lewą stroną i pociągając za sobą Grzegorza Tramsia i Adama Dębskiego. Akcja ta okazała się skuteczna i zwycięzcą treningu został:

Jarosław Górecki

1. Jarosław Górecki 100 pkt.
1. Grzegorz Tramś 70 pkt.
3. Adam Dębski 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Paweł Goldewicz 36 pkt.
6. Piotr Kondrat 32 pkt.
7. Piotr Królikowski 28 pkt.
8. Grzegorz Zabielski 24 pkt.
9. Andrzej Jastrzębski 20 pk.
10. Andrzej Ramza 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
27.08.2006


W dniu 27 sierpnia w miejscowści Pszasnysz odbył się Mazovia MTB Marathon, w którym startowali nasi kolarze.

wyniki naszych kolarzy:

Dystans Mega

kategoria M2
4. Jarosław Górecki 40 pkt.

Kategoria M3
1. Maciej Rogulski 100 pkt.
3. Marcin Słoma 50 pkt.
10. Paweł Goldewicz 16 pkt.

Kategoria M5
2. Piotr Karwicki 70 pkt.

Dystans Giga

kategoria M3
4. Andrzej Jastrzębski 40 pkt.

kategoria M5
2. Andrzje Witkowski 70 pkt.

trening
20.08.2006


Oto wyniki dzisiejszego treningu:

(zgodnie z regulaminem kolarze którzy przejechali w Czosnowie na "końcówce" pomarańczowego światła nie będą brani przy rozdawaniu punktów na mecie)

1. Bogdan Banaszek 85 pkt.
1. Sylwester Matusiak 85 pkt.
3. Andrzej Michniak 50 pkt.
4. Piotr Kondrat 40 pkt.
5. Grzegorz Zabielski 36 pkt.
6. Grzegorz Tramś 32 pkt.
7. Krzysztof Zielonka 28 pkt.
8. Witold Woźniak 24 pkt.
9. Tomasz Żywek 20 pk.
10. .................... 16 pkt.

... i zwycięzcą treningu został:

Bogdan Banaszek/Sylwester Matusiak
(z braku fotokomórki zawodnicy nie byli w stanie rozstrzygnąć kto zwyciężył)

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
15.08.2006


W dniu dzisiejszym odbył się wyścig kolarski "Cud Nad Wisłą", w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki:

Kategoria Masters

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
15.08.2006


Z tego co udało mi się ustalić prawdopodobna kolejność na wtorkowym treningu wygląda następująco:

1. Andrzej Michniak 100 pkt.
2. Andrzej Kozłowski (Brat) 70 pkt.
3. Paweł Goldewicz 50 pkt.
4. Tomasz Żywek 40 pkt.
5. Krzysztof Babicz 36 pkt.
6. Piotr Królikowski 32 pkt.
7. Grzegorz Zabielski 28 pkt.
8. Jerzy Ceranka 24 pkt.
9. Krzysztof zielonka 20 pk.
10. Artur Lis16 pkt.

... i zwycięzcą treningu został:

Andrzej Michniak

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
13.08.2006


Z tego co udało mi się ustalić prawdopodobna kolejność na niedzielnym treningu wygląda następująco:

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
2. Andrzej Jastrzębski 70 pkt.
3. Grzegorz Tramś 50 pkt.
4. Piotr Kondrat 40 pkt.
5. Tomasz Żywek 36 pkt.
6. Grzegorz Zabielski 32 pkt.
7. Andrzej Ramza 28 pkt.
8. Krzysztof Zielonka 24 pkt.
9. Krzysztof Babicz 20 pk.
10. Marcin Michalczewski 16 pkt.

... i zwycięzcą treningu został:

Bogdan Banaszek

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek - FOTO
11.07.2006


Kolejny raz dzięki "Magorowi" dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku (10.08.2006):

Galeria

kolarski czwartek
10.08.2006


W dniu 10 sierpnia na Służewcu odbędzie się kolarski czwartek. Cała impreza będzie przebiegać podobnie jak w latach ubiegłych. Start pierwszej kategorii (młodzik) przewidziany jest na godzinę 17:00.

trening
06.08.2006


W dniu dzisiejszym odbył się wyścig kolarski w miejscowości Wydminy w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki:

Masters

Kat. I
5. Andrzej Kozłowski (Brat) 36 pkt.

Kat. III
2. Grzegorz Tramś 70 pkt.
4. Andrzej Ramza 40 pkt.
5. Krzysztof Babicz 36 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
30.07.2006


Z tego co udało mi się ustalić prawdopodobna kolejność na niedzielnym treningu wygląda następująco:

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
2. Jarosław Górecki 70 pkt.
3. Łukasz Milewski 50 pkt.
4. Kamil Dominiak 40 pkt.
5. Paweł Goldewicz 36 pkt.
6. Andrzej Michniak 32 pkt.
7. Grzegorz Grzyb 28 pkt.
8. Tomasz Żywek 24 pkt.
9. Grzegorz Zabielski 20 pk.
10. Andrzej Jastrzębski 16 pkt.

... i zwycięzcą treningu został:

Bogdan Banaszek

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
23.07.2006


Poniższy opis zawdzieczamy Andrzejowi Kozłowskiemu (Brat)

Przy upalnej, słonecznej pogodzie z ronda wyruszyła tego dnia na tradycyjną trasę wyścigową przez Dębe liczna grupa około 35 zawodników. Aż do Chotomowa wszyscy jechali razem w tempie nieco ponad 35 km/h, nie było żadnych prób ataków, a do peletonu dołączali się kolejni zawodnicy tak, że na przejeździe w Chotomowie liczył on już ponad 40 osób. Dopiero za Chotomowem, w Olszewnicy, pierwsze nieśmiałe próby ataków podjęli zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego (NDM). Po skręcie w prawo na Nieporęt, korzystając z bocznego - aczkolwiek niezbyt silnego - północnego wiatru, jadący na czele wzmocnili tempo, naciągając grupę. Grupa jednak nie porwała się i w nieco tylko uszczuplonym składzie skręciła w lewo na Dębę. Na drodze do zapory miała miejsce pierwsza poważniejsza akcja - kilku kolarzy (m.in. Paweł Goldewicz - Golden) zdołało sobie w pewnym momencie wypracować kilkadziesiąt metrów przewagi. Ich akcja został jednak skasowana jeszcze przed podjazdem - znowu kosztem urwania kilku "frędzli". Następnie, aż do Pomiechówka jazda odbywała się cały czas według tego samego schematu - kilku zawodników (głównie NDM) próbowało atakować, zyskiwali przez moment kilkanaście do kilkudziesięciu metrów po czym byli doganiani, zaś za grupą zostawali pojedynczy zawodnicy. W Pomiechówku zameldowała się więc razem grupa około 25 ścigantów. Za przejazdem (tym razem zapory były otwarte) na podjeździe próbował atakować Andrzej Kozłowski (Brat), lecz nie znalazłszy wsparcie zrezygnował po przejechaniu dziur. Następna , tym razem poważniejsza akcja, nastąpiła po wjeździe do Modlina. Tym razem szczęścia spróbował Andrzej Urbański z jeszcze jednym zawodnikiem. Zdołali oni dojechać na czele aż za mosty. Po ich złapaniu szczęścia próbowali z kolei Golden, Grześ Grzyb (Perkusja) i zawodnik z NDM, do których dojechał jeszcze Brat z Andrzejem Ramzą (Ramzes) i Andrzejem Urbańskim. Ich akcja również została zlikwidowana, choć Perkusja zdołał samotnie dociągnąć, aż do Świateł w Czosnowie. Po wyjechaniu na krajową siódemkę (szosa Gdańska) grupa jechała w dobrym tempie (42-45 km/h), zaś wszelkie próby odskoków były szybko neutralizowane. Dopiero w połowie drogi pomiędzy stacjami a Dziekanowem na dłużej zdołali się oderwać Golden z Bratem. Pomimo, że jechali w tempie 48-50 km/h nie byli w stanie wypracować sobie większej przewagi, a ich akcję ostatecznie zakończyło czerwone światło w Dziekanowie (tzw. pierwsze światła). Ich kiedy wydawało się, że tego dnia musi dojść do finiszy z dużej, ponad dwudziestoosobowej grupy, przy wjeździe do Łomianek zaatakował Kamil Dominiak, za którym "skoczył" Andrzej Urbański. Po chwili od czoła grupy oderwał się jeszcze, wzmacniając tempo, Perkusja zabierając na kole Goldena i Brata. Trójka ta doszła po chwili Andrzeja, a za przedostatnimi światłami również Kamila. Tak uformowana pięcioosobowa czołówka zdołała, głownie siłami Perkusji i Brata, zachować niewielką przewagę aż do finiszu, gdzie na dwieście metrów przed kreską z ostatniej pozycji zaatakował Kamil. Pozostali, nieco już ujechani, zawodnicy nie byli w stanie odpowiednio zareagować i zwycięzcą treningu został:

Kamil Dominiak

Po nim linię mety minęli kolejno pozostali ucieczkowicze, zaś grupę zasadniczą przyprowadził Bogdan Banaszek (Banan).

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Kamil Dominiak 100 pkt.
 2. Paweł Goldewicz 70 pkt.
 3. Grzegorz Grzyb 50 pkt.
 4. Andrzej Kozłowski 40 pkt.
 5. Andrzej Urbański 36 pkt.
 6. Bogdan Banaszek32 pkt.
 7. Grzegorz Zabielski 28 pkt.
 8. Tomasz Żywek 24 pkt.
 9. Andrzej Ramza 20 pkt.
 10. Artur Lis 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek - FOTO
20.07.2006


Kolejny raz dzięki "Magorowi" dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku (20.07.2006):

Galeria I Galeria II

trening - OSTRZEŻENIA SIĘ SKOŃCZYŁY !
09.07.2006W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się ponad 30 osób w tym 1 tandem oraz Piotr Kondrat - Aktor na rowerze poziomym. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening . Zawodnicy wyjechali z ronda w kierunku w kierunku mostu Gdańskiego i po chwili znaleźli się na ulicy Jagiellońskiej. Następnie na wysokości elektrociepłowni kolarze mieli małą utarczkę z niesfornym młodocianym kierowcą, który omal nie wywrócił kilkunastu osób. Dalej po chwili jazdy peleton dotarł do Jabłonnej. Za w/w miejscowością zawodnicy skręcili w prawo na Chotomów. W tym miejscu od grupy oderwało się 4 kolarzy: Aktor, Andrzej Ramza - Ramzes, Jacek Nowak i Leszek Redlicki. Peleton nie zareagowała ten atak i uciekinierzy zyskali spora przewagę. Dalej cała grupa została zatrzymana przez opuszczone zapory na przejeździe kolejowym. NIESTETY WIĘKSZOŚĆ KOLARZY NIE DBAJĄC O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO PRZEJECHAŁA PRZEZ PRZEJAZD, ZA CO ZGODNIE Z REGULAMINEM ZOSTAJĄ ONI ZDYSKWALIFIKOWANI I NIE ORZYMUJĄ PUNKTÓW NA MECIE !. Zdrowy rozsądek zachowali tylko: Sylwester Matusiak - SylwuS, Andrzej Michniak, Artur Lis, Grzegorz Tramś - Tramsiu i Paweł Maćkowski. W/w. piątka poczekała do podniesienia zapór i rozpoczęła pogoń. Po drodze przed skrętem w lewo na Dębe od pościgu odpadł Artur Lis. Dalej po skręcie w lewo na Pomiechówek od goniących kolarzy odstał również Paweł Maćkowski. Dalej w 3-osobowym składzie kolarze kontynuowali pościg. Przed lotną premią pościg dogonił drugą grupę która odstała od głównego peletonu. W tym momencie goniąca grupka powiększyła się do około 8 kolarzy. Za Nowym Modlinem kolarze nie zwalniali tempa pogoni i za "Starym Mostem" W oddali było już widać pierwszą grupę. Na czele w dalszym ciągu bardzo mocno pracowali SylwuS, Andrzej Michniak i Tramsiu. Ich wysiłki zostały nagrodzone w Czosnowie, gdzie dogonili oni peleton. W tym momencie na czele jechała już tylko w/w 4-osobowa ucieczka. Pomimo intensywnej pogoni grupa nie zdołała już doścignąć uciekinierów z których pierwszy na mecie zameldował się Aktor i zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Piotr Kondrat

 

Drugą pozycję zajął Jacek Nowak a na trzecim miejscu uplasował się Leszek Redlicki. Po chwili na mecie zjawił się Peleton, który przyprowadził SylwuS, przed Bananem i Topolem.

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Piotr Kondrat 100 pkt.
 2. Jacek Nowak 70 pkt.
 3. Leszek Redlicki 50 pkt.
 4. Andrzje Ramza 40 pkt.
 5. Sylwester Matusiak 36 pkt.
 6. Andrzej Michniak 32 pkt.

  ! zdyskwalifikowana grupa !

 7. Grzegorz Tramś 28 pkt.
 8. Paweł Maćkowski 24 pkt.
 9. Artur Lis 20 pkt.
 10. ......................... 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek
20.07.2006


W dniu 20 lipca na Służewcu odbędzie się kolarski czwartek. Cała impreza będzie przebiegać podobnie jak w latach ubiegłych. Start pierwszej kategorii (młodzik) przewidziany jest na godzinę 17:00.

***

Jak się okazuje nie wszyscy znają dokładne zasady zdobywania punktów do klasyfikacji końcowej:

Przyjęta punktacja końcowa zawodów kolarskich "Czwartki Kolarskie" do stosowania w 2006 r. :

- Na każdej edycji wyścigu dla każdej kategorii miejsca od I do VIII będą następująco punktowane: 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
- suma punktów wyłoni klasyfikację końcową.

 

Wyniki naszych kolarzy na niedzielnych wyścigach
09.07.2006


Wyścig MTB Intel Bike Maraton
Dystans "Mega"
1. Jerzy Ceranka 100 pkt.

Wyścig szosowy w Aleksandrowie Łódzkim

kat I
7. Tomasz Żywek 28 pkt.
kat II
10. Piotr Kondrat 16 pkt.
kat III
7. Grzegorz Tramś 28 pkt.

trening
09.07.2006Oto wyniki z ostatniego punktowanego ronda:

rondobabka@wp.pl

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Sylwestetr Matusiak


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
 2. Andrzej Michniak 70 pkt.
 3. Andrzje Kozłowski (Brat) 50 pkt.
 4. Grzegorz Grzyb 40 pkt.
 5. Marysia Cześnik 36 pkt.
 6. ....................... 32 pkt.
 7. Marcin Słoma 28 pkt.
 8. Wojciech Wachnik 24 pkt.
 9. .......................... 20 pkt.
 10. Grzegorz Zabielski 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek - FOTO
06.07.2006


Kolejny raz dzięki "Magorowi" dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku (06.07.2006):

Galeria

Wyniki naszych kolarzy na niedzielnych wyścigach
02.07.2006


Wyścig "Truskawkowy szus"
kat. Junior - "0"
7. Szymon Kotowski 28 pkt.
kat. III
5. Grzegorz Tramś 36 pkt.
kat. IV
7. Chojnacki Marian 28 pkt.

Otwocka Liga MTB - Osieck
Kategoria M2
1. Paweł Goldewicz 100 pkt.
Kategoria M5
3. Jerzy Ceranka 50 pkt.

trening
02.07.2006Oto wyniki z ostatniego punktowanego ronda:

rondobabka@wp.pl

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Bogdan Banaszek


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
 2. Miachał Podlaski 70 pkt.
 3. Kamil Dominiak 50 pkt.
 4. Jacek Nowak 40 pkt.
 5. Adam Dębski 36 pkt.
 6. Damina Dominiak 32 pkt.
 7. Łukasz Ziemka 28 pkt.
 8. Andrzej Michniak 24 pkt.
 9. Andrzej Urbański 20 pkt.
 10. ......................... 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek - FOTO
29.06.2006


Kolejny raz dzięki "Magorowi" dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku (29.06.2006):

Galeria

kolarski czwartek
29.06.2006


W dniu 29 czerwca na Służewcu odbędzie się kolarski czwartek. Cała impreza będzie przebiegać podobnie jak w latach ubiegłych. Start pierwszej kategorii (młodzik) przewidziany jest na godzinę 17:00.

***

Jak się okazuje nie wszyscy znają dokładne zasady zdobywania punktów do klasyfikacji końcowej:

Przyjęta punktacja końcowej zawodów kolarskich "Czwartki Kolarskie" do stosowania w 2006 r. :

- Na każdej edycji wyścigu dla każdej kategorii miejsca od I do VIII będą następująco punktowane: 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
- suma punktów wyłoni klasyfikację końcową.

 

kolarski czwartek - FOTO
26.06.2006


Kolejny raz dzięki "Magorowi" dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku (22.06.2006):

Galeria

trening
25.06.2006Oczekuję na wyniki niedzielnego treningu więc proszę pisać na nasz adres e-mail

rondobabka@wp.pl

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Bogdan Banaszek


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
 2. zawodnik z NDM ? 70 pkt.
 3. Andrzej Urbański 50 pkt.
 4. Tomasz Żywek 40 pkt.
 5. Ireneusz Poźniak 36 pkt.
 6. zawodnik z NDM 32 pkt.
 7. Damian Dominiak 28 pkt.
 8. Grzegorz Grzyb 24 pkt.
 9. Andrzej Kozłowski (Brat) 20 pkt.
 10. Krzysztof Babicz 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

!!! Mamy Mistrza Polski !!!
18.06.2006


Bardzo dobre wiadomości dotarły do nas ze Strawczyna, gdzie rozgrywane były Szosowe Mistrzostwa Polski Masters ze startu wspólnego. W kategorii III b rewelacyjnie spisał się Grzegorz Tramś, który po samotnej ucieczce wywalczył tytuł Mistrza Polski !. W tej kategorii wiekowej w wyścigu bardzo aktywni byli nasi kolarze z Rondo Babka Team. Najpierw przez około 25 km samotnie uciekał Krzysztof Babicz. Jego akcja niestety została skasowana. W tym momencie do ataku ruszył Grzesiek Tramś. Po jego ataku zdołało go dogonić jeszcze 4 kolarzy i tak uformowała się 5-osobowa czołówka. "Tramsiu" jednak nie zamierzał czekać na rywali i na najbliższym wzniesieniu samotnie oderwał się od konkurentów. Na około 30 km przed metą Grzesiek miał około 400 m. przewagi nad goniącym peletonem. Ta sytuacja jednak nie zniechęciła naszego kolarza, który jak sam określił "idąc w trupa" przetrzymał kontrę peletonu. Na około 20 km. przed metą goniąca grupa się rozjechała a Grzegorz Tramś samotnie pognał do mety po tytuł Mistrza Polski. Na koniec z peletonu udanie finiszował Andrzej Ramza, który tym samym zajął 4 miejsce.

trening
18.06.2006Wyniki dzisiejszego treningu:

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Paweł Kęciek


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Paweł Kęciek 100 pkt.
 2. Andrzej Ramza 70 pkt.
 3. Sylwester Matusiak 50 pkt.
 4. Paweł Topolski 40 pkt.
 5. Piotr Królikowski 36 pkt.
 6. Grzegorz Zabielski 32 pkt.
 7. Leszek Redlicki 28 pkt.
 8. ......................... 24 pkt.
 9. ............................ 20 pkt.
 10. .......................... 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
15.06.2006Oto dane które dostaliśmy drogą elektorniczną:

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Bogdan Banaszek


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
 2. Andrzej Michniak 70 pkt.
 3. Paweł Topolski 50 pkt.
 4. Grzegorz Zabielski 40 pkt.
 5. Andrzej Urbański 36 pkt.
 6. ...................... 32 pkt.
 7. Witold Woźniak 28 pkt.
 8. Tomasz Żywek 24 pkt.
 9. Piotr Królikowski 20 pkt.
 10. .......................... 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

STRAWCZYN - MP MASTERS ZMIANA TERMINU
17.06.2006

W dniu 17.06.2006 r. (sobota) w miejscowości Strawczyn odbędą się Szosowe Mistrzostwa Polski. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy kontaktować się z U.G. w Sprawczynie, RZKol. Kielce, KTC, którego przedstawicielami są Panowie J.Kruk tel. 041 366 35 60 i Józef Sobura tel. 041 369 21 52

REGULAMIN MISTRZOSTW >>>

Wyniki naszych kolarzy na niedzielnych wyścigach
11.06.2006


W dniu 11.06.2006 r. w miejscowości Pobiedziska odbył się wyścig szosowy w którym brali udzieł nasi kolarze.

A oto jak wyglądają ich wyniki i zdobycze punktowe:

Kategoria "0"
1.Sylwester Matusiak100 pkt.

Kategoria III
3. Grzegorz Tramś 50 pkt.

Ponadto w dniu 11.06.2006 r. w miejscowości Żyrardów odbył się MTB Mazovia Marathon:

Dystans Mega:

Kategoria M2
5. Damian Dominiak 36 pkt.
6. Jarosław Górecki 32 pkt.

Kategoria M3
6. Paweł Goldewicz 32 pkt.

Kategoria M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.

Dystans Giga:

Kategoria M1
1. Kamil Dominiak 100 pkt.

Kategoria M2
2. Marcin Michalczewski 70 pkt.

Kategoria M4
9. Kuba Ruciński 20 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
11.06.2006Oto dane które dostaliśmy drogą elektorniczną:

zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Paweł Topolski


Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Paweł Topolski 100 pkt.
 2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
 3. Zawodnik z (NDM) ?? 50 pkt.
 4. Grzegorz Zabielski 40 pkt.
 5. Piotr Królikowski 36 pkt.
 6. Tomasz Żywek 32 pkt.
 7. ........................ 28 pkt.
 8. ......................... 24 pkt.
 9. ......................... 20 pkt.
 10. .......................... 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek - FOTO
09.06.2006


Dostaliśmy adres galerii, w której można znaleść zdjęcia z ostatniego Kolarskiego Czwartku:

Galeria I Galeria II Galeria III

trening
04.06.2006W dniu dzisiejszym pomimo chłodnego poranka na "Babce" zebrało się ponad około 30 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Zawodnicy wyjechali z ronda w kierunku mostu Gdańskiego i po chwili skręcili w lewo na ulicę Jagiellońską. Na odcinku do jabłonnej nie wiele się działo a do grupy dołączali się kolejni kolarze. Dalej peleton skierował się na Chotomów, gdzie stawka powiększyła się o około 12 kolarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego - NDM. Dalej za torami przez chwilę przed grupą jechali Sylwester Matusiak - SylwuS, Jarosław Górecki - Górek i Tomasz Żywek. Ich akcja niebawem się skończyła i cała grupa dojechała do Starej Olszewnicy. Następnie kolarze skręcili w prawo na Legionowo. Od tego momentu na czele peletonu prym wiedli już tylko kolarze z NDM. W miarę mocne i równe tempo jady nie sprzyjało solowym akcjom. Niebawem peleton skręcił w lew na Dębę i po chwili znalazł się przy zaporze. Na podjeździe pod górską premię szybsze tempo narzucił Jarek Górecki, ale nie spowodowało to rozerwania grupy. Dalej kolarze skręcili w lewo na Pomiechówek. Na tym odcinku trasy początkowo nie wiele się działo. Na czele niezmiennie prym wiedli kolarze z Nowego Dworu Mazowieckiego. Na około 3 km przed Lotną premią z grupy zaatakował jeden zawodnik z NDM, za którym w pogoń ruszyło jeszcze 3 innych zawodników. Akcja pościgowej trójki niebawem się zakończyła, a uciekinierowi udało się dotrzeć do lotnego finiszu. Po chwili na linii lotnej premii zameldowała się całą grupa którą przyprowadzili kolarze z NDM. Dalej za Pomiechówkiem na atak zdecydował się Paweł Goldewicz - Golden. Zła nawierzchnia szosy spowodowała, ze początkowo na ta akcje nikt nie zareagował. W rezultacie Golden przejechał samotnie przez Nowy Modlin, "Stary Most", drogę równoległą do dwupasmówki i Czosnków. Za światłami jego akcja się zakończyła. Po chwili do ataku ruszył Tomasz Żywek. Peleton pomimo intensywnej pogoni kolarzy z NDM doścignął harcownika dopiero za Dziekanowem. Od tego momentu grupa jechała już razem. Po mimo kilku ataków do podjazdu na metę dotarł cały peleton. W końcówce na około 250 metrów przed meta jako pierwszy finisz rozpoczął kolarz z NDM. Po chwili na około 200 metrów przed kreską w pogoń za nim ruszył SylwuS. Jego akcja okazałą się skuteczna i na około 100 metrów przed meta Sylwek wyprzedził harcownika i zwycięzcą dzisiejszego treningu została:

Sylwester Matusiak

Za jego pecami trwała zażarta walka o 2 miejsce której zwycięsko wyszedł Jarosław Górecki. Z niewielką stratą na trzecim miejscu zameldował się kolarz z NDM Michał Podlaski.

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
 2. Jarosław Górecki 70 pkt.
 3. Michał Podlaski (NDM) 50 pkt.
 4. zawodnik z NDM ? 40 pkt.
 5. Damian Dominiak 36 pkt.
 6. Piotr Kondrat 32 pkt.
 7. Paweł Goldewicz 28 pkt.
 8. Adam Dębski (NDM) 24 pkt.
 9. zawodnik z NDM ? 20 pkt.
 10. Andrzej Kozłowski (Brat) 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

kolarski czwartek
03.06.2006


W dniu 8 czerwca na Służewcu odbędzie się pierwszy w tym sezonie kolarski czwartek. Cała impreza będzie przebiegać podobnie jak w latach ubiegłych. Start pierwszej kategorii (młodzik) przewidziany jest na godzinę 17:00.

Rozdanie punktów za wyścigi
29.05.2006


W niedzielę 21 maja nasi młodzi kolarze brali udział w Mistrzostwach Podlasia, a oto ich wyniki:


Jazda indywidualna na czas:

3. Szymon Kotowski 50 pkt.
8. Tomasz Wachnik 24 pkt.

Wyścig ze startu wspólnego:

6. Szymon Kotowski 32 pkt.
10. Tomasz Wachnik 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
28.05.2006Wyniki dzisiejszego treningu:


1. Kamil Dominiak 100 pkt.
2. Tomasz Żywek 70 pkt.
3. Artur Lis 50 pkt.
4. Jerzy Gajewski 40 pkt.

5. Zbigniew Wolanin 36 pkt.
6. Bogdan Banaszek 32 pkt.
7. Jarosław Górecki 28 pkt.
8. Damian Dominiak 24 pkt.
9. Grzegorz Zabielski 20 pkt.
10. Krzysztof Babicz 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
21.05.2006


Poniższy opis i wyniki zawdzięczamy Andrzejowi Kozłowskiemu - Brat

Tego niedzielnego ranka, przy pogodzie typowej raczej dla wczesnowiosennych klasyków belgijskich (temperatura około 12 stopni, wiatr ponad 10 m/s z kierunków WSW, od czasu do czasu kropiący deszcz) z Ronda wyruszyło na tradycyjną trasę niedzielnych wyścigów około 20 zawodników. Korzystając ze sprzyjającego wiatru od razu na ulicy Słomińskiego bardzo silne tempo narzucił Tomek Żywek rozciągając i rwąc grupę. W połączeniu ze zwężeniem na dojeździe do remontowanego ronda Starzyńskiego oraz wymuszającym sobie pierwszeństwo tramwajem (część zawodników śmignęła tuż przed nim, część się zatrzymała), spowodowało to, że na ulicę Jagiellońską wjechało kilka wzajemnie się goniących grupek. Dopiero czerwone światło na wysokości centrum Auchan spowodowało ponowne zjechanie się całości stawki i ostudziło co gorętsze głowy. Od tego momentu (nie licząc pojedynczego, zakończonego na czerwonym świetle, ataku Jarka Góreckiego), aż do Jabłonny grupa jechała razem w tempie około 40 km/h. Pomimo pozornego spokoju już na tym etapie z jazdy musiała zrezygnować dwójka pechowców - Krzysiek Zielonka, któremu odkręciła się i wypadła fajka kierownicy (powodując upadek przy ruszaniu spod świateł) i Krzysiek Babicz, którego zbyt bliskie spotkanie z innym uczestnikiem ronda pozbawiło połowy szprych w przednim kole (Krzysiek nie wywrócił się!). Ubytek ten został z nawiązką zastąpiony kilkoma zawodnikami (Banan, Czarek, zawodnicy NDM), którzy dołączyli się na trasie do grupy. Za Jabłonną, pomimo bocznego wiatru, grupa dalej jechała razem aż do Starej Olszewnicy, gdzie zaatakował Jarek Górecki, za którym pognał jeden z kolarzy z NDM. Dwójka ta na skręcie w prawo na Legionowo posiadała niewielką przewagę co spowodowało gwałtowną reakcję grupy. Dzięki sprzyjającemu (i nieco bocznemu) wiatrowi czołówka peletoniku podkręciła tempo do ponad 50 km/h gubiąc przy okazji słabszych i tych co się zagapili. Na wiadukcie uciekająca dwójka została doścignięta i uformowała się 15 osobowa czołówka, która w takim składzie miała dojechać aż do Czosnowa. Do Pomiechówka, z powodu niezwykle silnego czołowego wiatru na odcinku Dębe-Pomiechówek, niewiele się działo - ustawiano podwójny wachlarz, który po jakimś czasie ktoś rozrywał, ponownie ustawiano podwójny, itd... Dopiero w Modlinie na dłużej zaatakował Paweł Goldewicz - Golden, do którego po chwili dołączył Andrzej Ramza - Ramzes. Dwójkę tę dogoniono na starym moście przez Wisłę, przy czym Ramzes nie dał za wygraną i od razu "poprawił", utrzymując niewielką przewagę aż do świateł w Czosnowie. Dzięki czerwonemu światłu  czołowa 13 (zawodnicy z NDM odłączyli się przed mostami) wjechała na szosę Gdańską razem, lecz bardzo silny boczny wiatr i ataki od razu rozerwały stawkę. Jak pierwszy "skoczył" Golden, do którego dołączyli Jarek Górecki i Bogdan Banszek - Banan. Trójka ta zgodnie współpracując od razu uzyskała kilkadziesiąt metrów przewagi. Po chwilowym zamieszaniu pozostali kolarze podjęli jednak zorganizowaną pogoń - ustawiono podwójny wachlarz i ustabilizowano tempo na poziomie 45 km/h. Tempo takie w połączeniu z bocznym (lekko niesprzyjającym) wiatrem sprawiło, że pojedynczy zawodnicy zaczęli odpadać z goniącej grupki, która dość szybko zredukowała się do szóstki: Maciej Rogulski, Andrzej Kozłowski - Brat, Tomek Żywek, Ramzes, Grzegorz Tramś, Andrzej Cybulski - Bob. Na odcinku około 10 kilometrów - aż do ostatnich świateł - trwała więc ucieczka i pogoń. Przewaga uciekających cały czas oscylowała w granicach 150 metrów, co dawało nadzieję goniącym w perspektywie kolejnych świateł. Tego jednak dnia światła były łaskawe zarówno dla uciekających, jak i goniących. Ale tylko do czasu - ostatnie światła zatrzymały ucieczkę i goniąca czwórka (już w Łomianka mocniejszego pociągnięcia Maćka nie wytrzymali Bob i Tramś) zbliżyła się do niej na kilkanaście metrów. Wykorzystał to Maciek, który zdołał przeskoczyć do czołówki. Jego manewr próbował powtórzyć Brat, ale bez powodzenia - zgubił jedynie Tomka. Tak więc walkę na finiszu rozegrali Banan, Golden, Maciek Rogulski i Jarek Górecki, z których dosyć niespodziewanie najszybszy okazał się ten ostatni. Zwycięzcą dzisiejszego treningu został więc:

Jarek Górecki.

Drugie miejsce zajął Banan, trzecie Golden, a czwarte zmęczony pogonią Maciek. Za ich plecami z niewielką startą dojechała pozostałość pogoni - Brat z Ramzesem, a dalej pojedynczo kolejni zawodnicy.

Klasyfikacja treningu:
1. Jarosław Górecki 100 pkt.
2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
3. Paweł Goldewicz 50 pkt.
4. Andrzej Jastrzębski 40 pkt.
5. Andrzej Kozłowski (Brat) 36 pkt.
6. Andrzej Ramza 32 pkt.
7. Tomasz Żywek 28 pkt.
8. Grzegorz Tramś 24 pkt.
9. Andrzej Cybulski 20 pkt.
10. Grzegorz Zabielski 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
14.05.2006


W dniu dzisiejszym pomimo pochmurnego nieba na "Babce" zjawiło się około 30 osób w tym 1 tandem. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening ...

opis treningu >>>

Wyniki Mistrzostw Polski Masters !
11.05.2006


Dzieki Tomkowi Żywkowi znamy już osiągnięcia naszych kolarzy w Mistrzostwach Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas 06.05.2006r.

A oto jak wyglądają wyniki i zdobycze punktowe:

Kategoria III b
2.Grzegorz Tramś 140 pkt.

Kategoria IV b
4.Marian Chojnacki 80 pkt.
9.Tadeusz Pośpiech
40 pkt.

Zgodnie z regulaminem za osiągnięcia w Mistrzostwach Polski zawodnicy otrzymują podwójne zdobycze punktowe.

Ponadto w dniu 07.05.2006 r. w miejscowości Ryki odbył się maraton kolarski a oto jak wyglądają zdobycze punktowe naszych kolarzy:

Kategoria I
7. Tomasz Żywek 28 pkt.

Kategoria III
3. Grzegorz Tramś 50 pkt.

Kategoria IV
6. Marian Chojnacki 32 pkt.

Kolejną miłą imformacją jest Dobra postawa Marysi Cześnik w wyścigu Pucharu Polski elity kobiet w Zamościu

Kategoria elita kobiety
3. Marysia Cześnik 50 pkt.

trening
07.05.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się ponad 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening .

opis treningu >>>

Rozdanie punktów za wyścigi
03.05.2006


W minionym tygodniu (środa) odbył się Bike Maraton w którym brali udział zawodnicy Robdo Babka Team. A oto ich zdobycze punktowe:


MTB Mazovia Maraton w Warszawie:


Dystans "Mega"
Kategoria wiekowa M2
2. Paweł Topolski 70 pkt.
4. Sylwester Matusiak 40 pkt.
Kategoria wiekowa M3
8. Lis Artur 24 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Piotr Karwicki 100 pkt.
6. Leszek Bogucki 32 pkt.

Dystans "Giga"
Kategoria wiekowa M1
4. Tomasz Wachnik 40 pkt.
5. Szymon Kotowski 36 pkt.
Kategoria wiekowa M4
10. Kuba Ruciński 16 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.

Wyścig masters w miejscowości Podgórzyn.

Kategoria wiekowa "2"
1. Andrzej Urbański 100 pkt. - start wspólny
3. Andrzej Urbański 50 pkt. - kryterium
4. Piotr Kondrat 40 pkt.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski XVIII Memoriał im. Andrzeja Trochanowskiego (Służewiec)

Kategoria wiekowa orlik
9. Damian Łuska 20 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
03.05.2006


W dniu dzisiejszym odbył się kolejn u punktowany trening ( iwiem niewiele więcej ...).

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
 2. Adam Dębski 70 pkt.
 3. Piotr Królikowski 50 pkt.
 4. Krzysztof Zielonka 40 pkt.
 5. Grzegorz Zabielski 36 pkt.
 6. Tomasz Żywek 32 pkt.
 7. ........................ 28 pkt.
 8. ........................ 24 pkt.
 9. Andrzej Kozłowski (Brat) 20 pkt.
 10. ........................ 16 pkt.

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

trening
01.05.2006


W dniu dzisiejszym odbył się kolejn u punktowany trening ( iwiem niewiele więcej ...).

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Paweł Topolski 100 pkt.
 2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
 3. Piotr Domański 50 pkt.
 4. Grzegorz Zabielski 40 pkt.
 5. Andrzej Kozłowski (Brat) 36 pkt.
 6. Piotr Królikowski 32 pkt.
 7. Andrzej Ramza 28 pkt.
 8. Adam Dębski 24 pkt.
 9. Grzegorz Tramś 20 pkt.
 10. Tomasz Żywek 16 pkt.

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

trening
30.04.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 30 osób ... ( iwiem niewiele więcej ...)

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Szymon Kotowski 100 pkt.
 2. Andrzej Ramza 70 pkt.
 3. Krzysztof Babicz 50 pkt.
 4. Bogdan Banaszek 40 pkt.
 5. Paweł Topolski 36 pkt.
 6. Leszek Redlicki 32 pkt.
 7. Artur Lis 28 pkt.
 8. ........................ 24 pkt.
 9. Tomasz Wachnik 20 pkt.
 10. ........................

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
23.04.2006


W miniony weekend (niedziela) odbył się Bike Maraton w którym brali udział zawodnicy Robdo Babka Team. A oto ich zdobycze punktowe:

MTB Bike Maraton w Otwocku:

Dystans "Mega"
Kategoria wiekowa M2
7. Paweł Topolski 28 pkt.
Kategoria wiekowa M3
10. Paweł Goldewicz 16 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
5. Piotr Karwicki 36 pkt.

Dystans "Giga"
Kategoria wiekowa M3
3. Marcin Michalczewski 50 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
23.04.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 30 osób ... ( iwiem niewiele więcej ...)

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Grzegorz Tramś 100 pkt.
 2. Tomasz Żywek 70 pkt.
 3. Andrzej Urbański 50 pkt.
 4. Ireneusz Poźniak 40 pkt.
 5. Krzysztof Zielonka 36 pkt.
 6. Bogdan Banaszek 32 pkt.
 7. Sebastian Jamrozik 28 pkt.
 8. Adam Dębski 24 pkt.
 9. ...........................
 10. ........................

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

trening
17.04.2006


Pomimo bardzo niepewnej pogody i mokrych ulic w dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się 7 osób w tym 1 tandem. W taką pogodę kolarze wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF, by po chwili znaleźć się przed Łomiankami. W tym momencie wykorzystując bierną postawę reszty zawodników na atak zdecydował się Sylwester Matusiak - SylwuS. Sylwus tym kierunku kolarze jechali pod silny czołowy wiatr. Za Łomiankami SylwuS jadący ze średnią prędkością około 32 km/h. miał już około 1 km. Przewagi nad resztą stawki. Taka sytuacja nie zmieniała się i tak kolejno uciekinier i goniący kolarze przejechali przez Dziekanów, Czosnów i dotarli na "Nowy Most". Dalej przewaga harcownika nie malała i kolarze wjechali na "Przełęcz Nowodworską" i skręcili w prawo na Modlin. Dalej Samotnie jadący SylwuS przejechał przez "Stary Most" i zjechał na główną drogę w kierunku Warszawy. W tym momencie za jego plecami było widać pościg w odległości około 500 metrów. Na tym odcinku trasy kolarze jechali ze sprzyjającym wiatrem. Tempo jazdy Uciekiniera wahało się od 42 do 46 km/h a goniący kolarze jechali około 50 km/h. Finalnie po długiej ucieczce Harcownik został złapany tuż za światłami w Dziekanowie. Dziekanowi tym momencie celem zmęczenia uciekiniera bardzo mocno zaatakował Paweł Topolski - Topol. SylwuS, jednak nie dał się zaskoczyć i zdołał odeprzeć ten atak. Na przedostatnich światłach przed metę kolarzy zatrzymało czerwone śwaitło. Gdy na semaforze zapaliło się zielone światło Topol ponownie próbował ucieczki tym razem od startu bardzo mocno przyspieszył, ale i tym razem SylwuS był na posterunku. Dalej do samej mety na prowadzeniu jechał już tylko Tandem, za którym podążał Paweł Topolski i Sylwester Matusiak, oraz Jarek Górecki. Na około 300 metrów przed meta jako pierwszy finisz rozpoczął tandem. Na około 150 metrów przed metą zza tandemu wyskoczy Topol za którego plecami jechał SylwuS. Na około 100 metrów przed metą na prowadzenie wysunął się ten drugi i zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Sylwester Matusiak

Tuż za nim na krece zameldował się Paweł Topolski a na trzecim miejscu finiszował Jarek Górecki.

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
 2. Paweł Topolski 70 pkt.
 3. Jarosław Górecki 50 pkt.
 4. Piotr Kondrat 40 pkt.
 5. Tadeusz Marczak 36 pkt.
trening
16.04.2006


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się około 16 zawodników. Po odczekaniu 15 minut grupa rozpoczęła trening ...

opis treningu >>>

trening
15.04.2006


Dzisiejszego poranka na "Babce" zjawiło się około 25 osób w tym 1 tandem. Po upływie 15 minut kolarze rozpoczęli trening. Z uwagi na mokrą nawierzchnię i niepewna pogodę peleton wyjechał z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF. Po chwili grupa znalazła się w Łomiankach. Od tego momentu na prowadzeniu cały czas jechał tandem. Tempo jazdy wahało się od 33 do 38 km/h. Dalej kolarze przejechali przez Dziekanów i dotarli do Czosnowa. Za światłami zawodnicy pojechali prosto na "Nowy Most". Na przeprawie przez rzekę na prowadzenie wyszedł Sylwester Matusiak - SylwuS i podkręcił tempo jazdy do 40 km/h. Ta akcja spowodowała rozerwanie peletonu a za prowadzącym kolarzem utrzymał się tylko Andrzej Ramza - Ramzes. Dalej prowadząca dwójka poczekała na resztę grupy. Po chwili na podjeździe pod "Przełęcz Nowodworską" SylwuS ponownie przyspieszył. Podobnie jak w poprzedniej jego akcji peleton się porwał. Za prowadzącym kolarzem tym razem utrzymał się Piotr Kondrat - Aktor. Dalej prowadzący zawodnicy skręcili w prawo na Modlin i poczekali na resztę stawki. Od tego momentu uszczuplony peleton liczący już tylko około 12 kolarzy jechał razem. Po niedługim czasie grupa przejechała obok wyjazdu z Nowego Modlina oraz Nowego Dworu Mazowieckiego i pokonała "Stary Most". Następnie kolarze wjechali na drogę równoległą do dwupasmówki. Od tego momentu zawodnicy jechali z silnym sprzyjającym wiatrem. Przed Czosnowem na czele znalazło się kilku kolarzy, ale po chwili cała grupa jechała już razem. Dalej peleton skręcił w lewo i wjechał na główną drogę prowadzącą do Warszawy. W tym momencie wykorzystując chwilę nieuwagi pozostałych kolarzy do przodu ruszyło 5 śmiałków w składzie: SylwuS, Ramzes, Krzysztof Babicz, Zbigniew Wolanin - Kwiatek i Tadeusz Marczak. Uciekinierzy zgodnie współpracując zmierzali do mety w tempie około 50 km/h. W pogoń za nimi ruszył tandem, za którym na kole jechał Krzysztof Zielonka. Przed Dziakanowem pogoń zakończyła się sukcesem. Za w/w miejscowością na czele jechało już 8 kolarzy. Przed przedostatnimi światłami przed metą na atak zdecydował się SylwuS, ale jego akcja zakończyła się na czerwonym świetle na ostatnich światłach przed meta. Na finiszu pierwszy linie mety przejechał Tadeusz Marczak, tuż za nim zameldował się SylwuS a na trzecim miejscu z niewielką stratą finiszował Krzysiek Babicz.

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
09.04.2006


Miniony weekend obfitował w wiele imprez kolarskich, w których brali udział kolarze z Rondo Babka Team. A oto wyniki i punkty zdobyte przez naszych kolarzy:

Punktowany trening Rondo Babka Team:

 1. Cezary Karpiński 100 pkt.
 2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
 3. Grzegorz Zabielski 50 pkt.
 4. .. 40 pkt.
 5. Tadeusz Marczak 36 pkt.
 6. .Grzegorz Grzyb 32 pkt.
 7. Krzysztof Zielonka 28 pkt
 8. Andrzej Ramza 24 pkt.
 9. ...... 20 pkt.
 10. ....... 16 pkt.

MTB Mazovia Maraton w Otwocku:

Dystans "Mega"
Kategoria wiekowa M2
5. Sylwester Matusiak 36 pkt.
Kategoria wiekowa M3
2. Maciej Rogulski 70 pkt.
Kategoria wiekowa M4
10. Zbigniew Matusiak 16 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
2. Piotr Karwicki 70 pkt.
4. Jerzy Ceranka 40 pkt.

Dystans "Giga"
Kategoria wiekowa M3
6. Marcin Michalczewski 32 pkt.
Kategoria Wiekowa M4
5. Kuba Ruciński 36 pkt.

Rozpoczęcie sezonu na Służewcu (WTC)
Kategiria Masters

1. Andrzej Kozłowski 100 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Nowy sponsor "Ogrody o Zieloncyh Progach"
06.04.2006


Miło nam poimformować, iż nasz serwis wzbogacił się o kolejnego sponsora jakim jest firma "Ogrody o Zielonych Progach" zajmująca się projektowaniem ogrodów.

trening
02.04.2006


W tym pięknym słonecznym dniu na "Babce" zjawiło się ponad 30 osób. Punktualnie o 9:15 kolarze rozpoczęli trening ...

opis treningu >>>

trening
01.04.2006


W dniu dzisiejszym na trening przyjechało około 15 osób. Po chwili oczekiwania grupa rozpoczęła trening. Kolarze wyjechali z ronda w kierunku Mostu Gdańskiego, by po niedługim czasie skręcić w lewo na ulicę Jagiellońską. Na tym odcinku trasy peleton został lekko zmoczony przez przelotny deszcz. Kolarze jechali pod wiatr a tempo jazdy wynosiło około 30 km/h. Po chwili bez przeszkód zawodnicy dotarli do ulicy Modlińskiej. Dalej przed Jabłonną grupa ponownie zmagała się z przelotnym deszczem, ale tym razem był on dość obfity. Za w/w miejscowością zawodnicy jechali zwartą grupą, a pogoda trochę się poprawiła. Z powodu niepewnej aury kolarze pojechali prosto na Nowy Dwór Mazowiecki. Po kilku przyspieszeniach cała grupa dotarła do skrętu w lewo na "Stary Most". Za przeprawą zawodnicy zaczęli jechać z silnym sprzyjającym wiatrem, co wydatnie wpłynęło na prędkość jazdy. Do Czosnowa grupa dotarła z prędkością około 40 km/h. Za światłami kolarze skierowali się w lewo na główną drogę. Tempo jazdy nie spadało a na prowadzeniu zmienia lisie wszyscy kolarze. Po przejechaniu obok stacji paliw kilku zawodników postanowiło podkręcić tempo jazdy. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Artur Lis, który przyspieszył do 57 km/h. Po nim na czele znalazł się Sylwester Matusiak - SylwuS i przyspieszył do 58 km/h. Na kolejną zmianę wyszedł Grzegorz Grzyb - Perkusista, który rozpędził się do 60 km/h. w tym momencie za Perkusistą utrzymał się tylko SylwuS. Po chwili prowadzący kolarze zwolnili i poczekali na resztę stawki. Dalej grupa razem przejechała przez Łomianki i dotarła do mety, gdzie na pierwszych trzech miejscach uplasowali się Krzysztof Zielonka, SylwuS i Jerzy Ceranka - Ceranek.

trening
26.03.2006


W dniu dzisiejszym pomimo porannych opadów i mokrej szosy o godzinie 10:00 na "Babce" zjawiło się zaledwie 5 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na pierwszy punktowany trening w tym sezonie ...

opis treningu >>>

trening
25.03.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się ponad 15 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening. Zawodnicy wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF, by po chwili znaleźć się w Łomiankach. Od tej pory na prowadzeniu obok siebie jechali Sylwester Matusiak - SylwuS i Grzegorz Grzyb - Perkusista. Tempo jazdy wynosiło około 34 km/h. Za Dziekanowem w swoim stylu ataku próbował Krzysztof SkRobisz, jednak dwukrotnie jego akcje były kontrowane prze Jerzego Ceranka - Ceranek. Te harce trochę uszczupliły peleton. Dalej za Czosnowem kolarze pojechali prosto główną drogą. Na prowadzeniu przez dłuższy czas jechał Perkusista. Na wysokości skrętu w prawo na Nowy Dwór Mazowiecki większość ludzi zawróciła, w dalszą drogę na "Nowy Most" udali się tylko SylwuS, Ceranek i Perkusista.Na prowadzeniu w dalszym ciągu znajdował się Grzesiek Grzyb, a tempo jazdy wynosiło 35 km/h. Po niedługim czasie pozostała trójka wjechała na "Przełęcz Nowodworską" i skręciła w prawo na Modlin. Dalej kolarze przejechali obok wyjazdu z Nowego Modlina i wjechali na most. Następnie Perkusista, Ceranek i SylwuS przejechali przez "Stary Most" i wjechali na drogę równoległą do dwupasmówki. Na tym odcinku trasy do w/w trójki dołączył się Andrzej Cybulski. Po niedługim czasie kolarze znaleźli się w Czosnowie i za światłami wjechali na glówną szosę w kierunku Warszawy. Od tej pory na prowadzeniu jechał głównie Grzesiek Grzyb, a tempo jazdy wynosiło około 35 km/h. Dalej grupka przejechała przez Dziekanów Łomianki i dotarła do mety.

trening
05.03.2006


 

 

 

 

Nareszcie mieliśmy dziś piękną pogodę na trening. Od rana świeciło słońce, a szosa była sucha. Temperatura powietrza wahała się w okolicach -1 stopni Celsjusza. W takich warunkach na "Babce" zjawiło się 12 osób. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy wyjechali na trening. Grupa wyjechała z ronda stałą zimową trasą w kierunku PKS Marymont i AWF. Po niedługim czasie kolarze dotarli do Łomianek. W dniu dzisiejszym na całej trasie treningu zawodnicy zmagali się z bocznym wiatrem. Peleton jechał wachlarzem z na prowadzeniu zmieniali się prawie wszyscy kolarze. Tempo jazdy wynosiło około 35 km/h. grupa zgodnie współpracując przejechała przez Dziekanów i znalazła się przed Czosnowem. W tym momencie próbował atakować Krzysztof Skrobisz, ale jego akcja nie powiodła się. Dalej za światami stawka pomknęła prosto. Następnie na wysokości wiaduktu paru ludzi zawróciło, a większa część grupy pojechała prosto na "Nowy Most". Na tym odcinku trasy na prowadzeniu zmieniali się głównie Krzysztof Babicz i sylwester Matusiak. Przed podjazdem na "Przełęcz Nowodworską" na prowadzenie wyszedł SylwuS i tempo jazdy wzrosło do 40 km/h. Ten fakt sprawił, że grupka mocno się rozciągnęła. Dalej po skręcie w prawo na Nowy Modlin prowadzący kolarze zwolnili i wszyscy jechali już razem. Po niedługim czasie zawodnicy objechali Twierdze Modlin i skierowali się na Nowy Dwór Mazowiecki. Dalej za kolarze przejechali przez "Stary Most" i wjechali na drogę równoległą do dwupasmówki. Tempo jazdy wynosiło około 35 km/h. Na prowadzeniu głównie zmieniali się Jerzy Ceranak - Ceranek, Krzyszf Babicz i Tadeusz Marczak. Po niedługim czasie grupka znalazła się w Czosnowie. Dalej pozostała piątka skręciła w prawo na główną drogę. W dalszym ciągu na prowadzeniu zmieniała się w/w trójka. Tempo jazdy wahało się od 35 do 40 km/h. Po kilku przyspieszeniach kolarze przejechali obok stacji paliw i dotarli do Dziekanowi. Za w/w miejscowością grupka nieco przyspieszyła i średnia prędkość jazdy wynosiła około 40 km/h. Dalej kolarze przejechali przez przedostatnie światła przed metą i dotarli do Łomianek. Następnie z przodu znalazło się 3 zawodników - Ceranek, Krzysiek Babicz Babich Tadek Marczak, do których przed podjazdem na metę doskoczył SylwuS. Na ostatnich metrach jako pierwszy finisz rozpoczął Krzysztof Babicz, za którym podążał Sylwester Matusiak. Na około 100 metrów przed metą sprint na metę rozpoczął SylwuS, który nie oddał już prowadzenia. Za nim z niewielką stratą na drugiej pozucji finiszował Jerzy Ceranka z tuż za nim uplasował się Tadeusz Marczak

trening
04.03.2006


W dniu dzisiejszym pomimo kiepskiej pogody na rondzie zjawiło się 7 osób. Dzień był pochmurny, prószył drobny śnieg i była mokra szosa. W takich warunkach o 10:15 kolarze wyjechali na trening. Grupka wyjechała z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF. Po dłuższej chwili zawodnicy znaleźli się w Łomiankach. Kolarze jechali pod wiatr, co sprawiło, że tempo jazdy wynosiło około 30 km/h. Zawodnicy jechali parami a na prowadzeniu głównie zmieniali się Jerzy Ceranka - Ceranek i Krzysztof Babicz z Sylwestrem Matusiakiem i Krzysztofem Zielonką. Dalej za Dziekanowem pogoda znaczenie się pogorszyła. Zaczął padać obfity śnieg, który do spółki z czołowym wiatrem bardzo utrudniał jadę. Po dotarciu do Czosnowa wszyscy zawrócili na Warszawę. Od tego momentu jedynym pocieszeniem dla kolarzy był sprzyjający wiatr. Warunki jazdy znacznie się pogorszyły. Zaczął padać śnieg z deszczem, a szosa zrobiła się bardzo mokra. Pomimo tego tempo jazdy wydatnie wzrosło. Zawodnicy jechali wachlarzem z prędkością dochodzącą do 40 km/h. Za stacjami paliw dłuższą zmianę dał Krzysztof Babicz. Po nim na prowadzenie wyszedł SylwuS, który przyspieszył o 3 km/h i zszedł z prowadzenia dopiero w Dziekanowie. Dalej tempo jazdy trochę zmalało, a kolarze kontynuowali jazdę wachlarzem. Następnie grupka przejechała przez przedostatnie światła przed metą i dotarła do Łomianek. Za ostatnimi światłami przed kreską kolarze zwolnili i po chwili dotarli do podjazdu na metę. Nieoczekiwanie z końca stawki zaatakował Sylwester Matusiak, za którym w pogoń ruszył Jerzy Ceranka. Na ostatnich metrach Ceranek prawie dogonił Sylwus. Finalnie Jako pierwszy linię mety przejechał Sylwester Matusiak przed Jerzym Ceranką i Krzysztofem Zielonką.

informacja
27.02.2006


Dotarła do nas bardzo przykra informacja:

Po sobotnim "rondzie" kolarze w drodze powrotnej rozdzielili się na wysokości komisów samochodowych przed Warszawą. Część pojechała górą, a część dołem wzdłuż Wisły. Niestety nie wszyscy mieli szczęście dojechać do domu. Nasz kolega z treningów Łukasz Elsner, został potrącony przez samochód. Z ciężkimi obrażeniami głowy leży w szpitalu na Lindleya. Niestety jechał bez kasku. Prosimy o pamięć i ....... uważajcie na rowerze. Nie sztuka wyjść na rower, sztuka z niego wrócić.

pozdr.
Grzegorz Heinrze  

trening
26.02.2006


Pomimo mokrej nawierzchni drogi i prószącego śniegu w dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 10 osób. Po odczekaniu 15 minut grupa rozpoczęła trening. Kolarze wyjechali z ronda stałą zimową trasą prowadzącą obok PKS Marymont i AWF. Po chwili kolarze znaleźli się w Łomiankach. Od tej pory grupa jechała równym tempem a na prowadzeniu zmieniali się prawie wszyscy zawodnicy. Na skutek bocznego niesprzyjającego wiatru tempo jazdy wahało się w okolicach 30 - 35 km/h. Kiepska pogoda sprawiła, że nikomu nie chciało się podkręcać tempa jazdy. W skutek tego stawka spokojnie przejechała przez Dziekanów, Czosnów i dotarła do wiaduktu. W tym miejscu zawodnicy nawrócili na Warszawę. Po zjeździe z wiaduktu kolarze wjechali na główną drogę. Od tego momentu grupa jechała z bocznym sprzyjającym wiatrem. Warunki jezdne nieco się pogorszyły. Szosa zrobiła się bardziej mokra i zaczął padać mokry śnieg. Stawka jechała z prędkością wahająca się od 35 do 40 km/h. Przed światłami w Czosnowie grupka na chwilę podzieliła się na dwie części, ale po chwili wszystko wróciło do normy. Za skrzyżowaniem kolarze jechali równym tempem a na prowadzeniu zmieniali się prawie wszyscy zawodnicy. Dalej bez większych przeszkód stawka przejechała obok stacji paliw i Dziekanów. Następnie kolarze pokonali przedostatnie światła przed metą i znaleźli się w Łomiankach. Za ostatnimi światłami przed kreską stawka jechała w tempie około 30 km/h. Z taką prędkością kolarze dotarli do podjazdu na metę. Jako pierwszy finisz rozpoczął Jerzy Gajewski, Za którym w pogoń ruszył Sylwester Matusiak - SylwuS. Na ostatnich metrach szybszy okazał się ten rugi. O trzecią pozycję zażarcie walczyli Jerzy Ceranka - Ceranek - Krzysztof Zielonka. Finalnie minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy.

trening
25.02.2006


W dniu dzisiejszym, przy pięknej słonecznej pogodzie na "Babce" zjawiło się 16 osób. Około 10:15 zawodnicy rozpoczęli trening. Kolarze wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont. Dalej stawka przejechała obok AWF i po chwili grupa dotarła do Łomianek. Od tego momentu kolarze jechali ze średnią prędkością 35 km/h. Za Dziekanowem w swoim stylu od stawki odskoczył Krzysztof Skrobisz. Grupa nie zareagowała zbyt szybko i pomimo późniejszej pogoni z prędkością około 42 km/h Krzysiek samotnie dotarło Czosnowa. Za światłami stawka pojechała dalej prosto w kierunku na Gdańsk. Następnie po przejechaniu około 5 km kolarze zawrócili w kierunku na Warszawę. Dalej stawka wjechała na drogę równoległą do krajowej "siódemki". Od tego momentu zawodnicy jechali pod wiatr, co wydatnie obniżyło tempo jazdy. Po niedługim czasie kolarze dotarli do Czoskowa. Za światłami stawka skręciła w lewo na główną drogę. Od tego momentu w peletonie zaczęły się harce. Co chwila ktoś wysuwał się na czoło stawki i podkręcał tempo jazdy. Przed Dziekanowem na skutek bierności reszty kolarzy od grupy oderwało się 4 śmiałków. Między innymi w ucieczce jechali Jerzy Ceranka - Creranek i Janusz Dworzycki - Drukarz. Gdy ucieczka miała się ku końcowi goniący kolarze byli zmuszeni zatrzymać się na czerwonym świetle w Dziekanowi. Po wznowieniu jazdy na czele grupy pojawiali się kolejni zawodnicy. Po kilku mocniejszych pociągnięciach wysforowała się goniąca czwórka w skład której wchodzili: Sylwester Matusiak - SylwuS, Jerzy Gajewski, Krzysztof Babich i Krzysztof Zielonka. Dzieki dobrej współpracy uciekinierzy zostali dogonieni tuż przed ostatnimi światłami przed metą. W tym momencie tempo jazdy bardzo zmalało i do czoła dołączyła reszta zawodników. Kolarze coraz bardziej zbliżali się do finiszu a tempo jazdy w dalszym ciągu wahało się w okolicach 30 km/h. Na ostatnich metrach z końca stawki do przodu zaczął przemieszczać się SylwuS za którym na kole podążał Jerzy Gajewski. Ostatecznie na mecie kolejność się nie zmieniła i pierwszy na szczycie wzniesienia zameldował się Sylwester Matusiak, tuż za nim był Jerzy Gajewski a na trzeciej pozycji uplasował się zawodnik jadacy na czerwonym Cannondale.

trening
18.02.2006


W dniu dzisiejszym pomimo niesprzyjającej pogody na rondzie zebrało się 12 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Stawka wyruszyła w kierunku PKS Marymont. Po niedługim czasie kolarze przejechali obok AWF i dotarli do Wisłostrady. Dalej za łomiankami grupa jechała ze sprzyjającym wiatrem, co sprawiło, że tempo jazdy wynosiło około 35 km/h. Na prowadzeniu pojawiali się prawie wszyscy zawodnicy. Za Dziekanowem po nagłym przyspieszeniu na czele przed resztą zawodników znaleźli się Jerzy Ceranka - Ceranke, Piotr Kondrat - aktor, Krzysztof Babicz i Sylwester Matusiak - SylwuS. Ta czwórka kontynuowała samotną jazdę w tempie około 40 km/h. Przed Czosnowem prowadzący kolarze zwolnili i poczekali na resztę stawki. Dalej grupa pojechała prosto w kierunku na "Nowy Most" Następnie na wiadukcie kolarze nawrócili na Warszawę. Od tego momentu zawodnicy zmagali się z niesprzyjającym wiatrem. Na prowadzeniu pojawiali się kolejni kolarze. Po niedługim czasie grupa znalazła się w Czosnowie. Za światłami stawka skręciła w lewo na główną drogę. Na tym odcinku trasy na prowadzeniu głównie zmieniali się Ceranek, Krzysztof Zielonka, Jerzy Gajewski i Krzysztof Babich. Za stacjami paliw na czele zmieniało się już tylko 3 kolarzy, gdyż Jerzy Ceranka zszedł na tył stawki. Dalej grupa przejechała przez Dziekanów Dziekanów po niedługim czasie dotarła do Łomianek. Za światłami grupa wyraźnie zwolniła. Pomijając fakt, że jeszcze mamy zimę a na jezdni zalegała woda wszyscy zaczęli czaić się na finisz. W końcówce na prowadzenie wyszedł Jerzy Gajewski. Za jego plecami jechała reszta kolarzy. Na ostatnich metrach do przodu wyjechał Sylwester Mstusiak i to on jako pierwszy przejechał linię mety. Na drugim miejscu uplasował się Jerzy Ceranka a trzecia pozycja przypadła Piotrowi Kondratowi.