MENU
REGULAMIN & PUNKTACJA


REGULAMIN

PUCHAR RONDO BABKA TEAM

UDZIAŁ:

W punktowanym treningu może wziąć udział każdy kolarz, jedynym warunkiem jest respektowanie poniższych postanowień:

Każdy zawodnik ma swobodę wyboru trasy:

1. "NASIELSK" tylko na tej rundzie będą przyznawane punkty (chyba, że cała grupa zgodnie wybierze inną trasę [inną niż "POMIECHÓWEK" - w przypadku gdy cała grupa wybierze trasę "POMIECHÓWEK" to wszyscy mają punkty z tej trasy)

Na tej trasie zawodnicy zdobywają punkty w formule „OPEN” do oddzielnych klasyfikacji (Open I ; Open II ; Kobiety Open) generalnych Pucharu Rondo Babka Team.

Na tej trasie punktuje tylko 10 zawodników.

2. "POMIECHÓWEK” tylko na tej rundzie będą przyznawane punkty (chyba, że cała grupa zgodnie wybierze inną trasę)

Na tej trasie zawodnicy w kategorii "OPEN I" zdobywają punkty w formule „OPEN” Pucharu Rondo Babka Team.

Oznacza to, że na tej trasie w kategorii OPEN I zawodnik musi zająć miejsce od 1 do 10 przy czym zawodnicy z kategorii OPEN II ; Kobiety Open są normalnie liczeni i jeżeli zajmą miejsce przed kolarzem z młodszej kategorii to spychają go na dalszą pozycję.
Na tym dystansie młodsi zawodnicy (poniżej 40 LAT) nie zdobywają punktów do klasyfikacji generalnej, ale na mecie odbierają punkty starszym kolarzom (40 + LAT)

Na tej trasie zawodnicy w kategorii "OPEN II" zdobywają punkty w formule „50 + Lat” Pucharu Rondo Babka Team.

Oznacza to, że na tej trasie w kategorii OPEN II punktuje 10 zawodników niezaleznie od tego ilu kolarzy z kategorii OPEN I ; Kobiety Open będzie przed nimi

Na tej trasie Kategoria Kobiety OPEN punktuje niezależnie od wieku.

Zawodnik startujący na przemiennie na obydwu trasach (Nasielsk i Pomiechówek) będzie zdobywał punkty do dwóch oddzielnych klasyfikacji na tych dystansach w w/w formułach.

PUNKTY:

1. miejsce = 100 pkt.
2. miejsce = 70 pkt.
3. miejsce = 50 pkt.
4. miejsce = 40 pkt.
5. miejsce = 36 pkt.
6.miejsce = 32 pkt.
7. miejsce = 28 pkt.
8. miejsce = 24 pkt.
9. miejsce = 20 pkt.
10. miejsce = 16 pkt.

PUNKTOWANE TRENINGI:

Odbywają się w każdą  niedzielę i święta (dni zaznaczone w kalendarzu na czerwono) w sezonie letnim.
Sezon letni trwa od końca marca, kiedy to czas zmienia się na letni do "przed przed" ostatniej niedzieli października - ZAKOŃCZENIE SEZONU ODBYWA SIE W NIEDZIELĘ - TYDZIEŃ PRZED ZMIANĄ CZASU

KATEGORIE WIEKOWE:

NASIELSK:

Open I – 15-49 Lat

Open II- 50 i więcej Lat

POMIECHÓWEK

Open I – 40-49 Lat

Open II- 50 i więcej Lat

Przebieg punktowanego treningu:

ZBIÓRKA:

Zawodnicy spotykają się o 9:00 przed CH Arkadia na rondzie Zgrupowania AK Radosław (dawne RONDO BABKA). Około 9:15 następuje start „honorowy”. W trakcie dojazdu do startu „ostrego” do grupy mogą dołączać się kolejni kolarze.

Dojazd do „STARTU OSTREGO”

Po starcie "honorowym" z Ronda Babka kolarze mają obowiązek jechać zwartą grupą w umiarkowanym tempie (przysłowiowe 30 km/h), aż dojadą do miejscowości Jabłonna. Tam rzy zachowaniu szczególnej ostrożności następuje podział zawodników na 2 grupy.

Aby zawodnik był uwzględniony przy rozdawaniu punktów na mecie musi dołączyć się do grupy przed „STARTEM OSTRYM” przewidzianym dla danej trasy !

Trasa "POMIECHÓWEK

Zawodnicy, którzy wybrali tę trasę przy zachowaniu szczególnej ostrożności jadą prosto w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego i zaczynają ściganie (START OSTRY) na wysokości linii mety !

Trasa "NASIELSK

Zawodnicy, którzy wybrali tą trasę przy zachowaniu szczególnej ostrożności skręcają w prawo na Chotomów i zaczynają ściganie (START OSTRY) na szczycie wiaduktu!

GÓRSKA PREMIA

Na obydwu trasach usytuowana jest Górska Premia („GOŁAWICE II ”) na szczycie podjazdu w lesie.

Na premii pierwszych trzech zawodników zdobywa:

1. miejsce = 20 pkt.
2. miejsce = 10 pkt.
3. miejsce = 5 pkt.

Kolarze otrzymają punkty pod warunkiem zdobycia punktów na mecie (miejsce 1 – 10)

(każdy powinien sam upomnieć się o punkty)
(jeżeli zawodnik zdobędzie punkty na premii a nie zapunktuje na mecie to punkty przepadają i nie przechodzą na kolejnego kolarza)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zawodnik, który dolaczy do zasadniczej grupy po wyznaczonym starcie "ostrym nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Zawodnik, który odlaczy sie od glównego peletonu i pomknie do przodu, a nie poczeka w miejscu startu ostrego na zasadnicza grupe nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie.
Zawodnik, który samowolnie wybierze inna trase niz "Nasielsk" lub „Pomiechówek” nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Jezeli cala grupa uzgodni modyfikacje trasy i wszyscy sie na to zgodza trasa wyscigu moze ulec zmianie.
W przypadku zaistnienia nieprzewidywalnych okolicznosci punktacja na danym treningu moze zostac anulowana.
Zawodnik, który przejezdza linie mety po niewlasciwej stronie osi jezdni (jedzie pod prad) nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Za niesportowe lub niebezpieczne zachowanie uznane przez wiekszosc grupy zawodnik moze nie byc brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Zawodnik startujacy na rowerze innym niz klasyczny szosowy (rower do jazdy na czas, rower z przystawka do jazdy na czas- "LEMOND") nie bedzie otrzymywal punktów na mecie.
Jezeli na danym dystansie nie wystartuje 10 zawodników to punktowany trening jest anulowany
Za kazde przejechanie na czerwonym swietle zawodnik bedzie dyskwalifikowany, a co za tym idzie nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Za kazde przejechanie przez przejazd kolejowy, przy opuszczonych zaporach zawodnik bedzie dyskwalifikowany, a co za tym idzie nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Za kazda próbe jazdy za pojazdem napedzanym silnikiem spalinowym, badz elektrycznym (samochód, T.I.R. autokar, autobus motocykl rower ze wspomaganiem elektrycznym itp. zawodnik bedzie dyskwalifikowany, a co za tym idzie nie bedzie brany pod uwage przy rozdawaniu punktów na mecie !
Zawodnik startujący na rowerze ze wspomaganiem elektrycznym nie będzie brany pod uwagę przy rozdawaniu punktów na mecie.
BARDZO WAZNE !
Zespól Rondo Babka Team nie jest organizatorem a jedynie prowadzi statystyczna klasyfikacje punktowa kolarzy przejezdzajacych umowna linie „mety” i stosujacych sie do REGULAMINU Pucharu Rondo Babka Team.
Zespól Rondo Babka Team nie bierze odpowiedzialnosci za wszelkie zdarzenia powstale przed, w trakcie oraz po „punktowanym treningu”.
Kazdy uczestnik punktowanego treningu Rondo Babka Team bierze w nim udzial na wlasna odpowiedzialnosc.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DODAWANIE PUNKÓW Z WYŚCIGÓW
 
Jezeli jakis wyscig koliduje z punktowanym treningiem i ktos postanowi wziac w nim udzial to taka osoba otrzyma punkty za zajete miejsce na danych zawodach. Pod uwage brane sa wyscigi szosowe ze startu wspólnego (z wylaczeniem kryteriów i wyscigów ulicznych) w nastepujacych kategoriach:
Masters (kat "M20", M30, M40, M50, M60 +)
Elita, Orlik, Junior, Junior Młodszy
 
REGULACJE
Zawodnik, który chce miec dopisane punkty wywalczone w zawodach do klasyfikacji Rondo Babka Team musi "zapunktowac" co najmniej w 10 treningach.
Zawodnik ma obowiazek "upomniec" sie o dopisanie punktów najpózniej do piatku wypadajacego przed przedostatnim punktowanym treningiem. Po tym terminie punktu nie zostana dopisane.
W kategoriach Elita, Orlik, Junior, Junior Mlodszy pod uwage brane sa tylko wy scigi o Mistrzostwo Polski ze startu wspólnego
POD UWAGE BRANE SA NASTEPUJACE IMPREZY MASTERS :
Za wygranie imprezy rangi mistrzowskiej - Mistrzostwa Polski Masters (start wspólny) (organizowane przez Komisje Masters Polskiego Zwiazku Kolarskiego) w swojej kategorii wiekowej zawodnik otrzymuje podwojona liczbe punktów. Za zajecie 1 miejsca 200 pkt. za zajecie 2 miejsca 140 pkt za zajecie 3 miejsca 100 pkt. itd. adekwatnie jak na Rondzie Babka az do 10 miejsca.
Za wygranie GRAND FONDO (UCI UEC PZKol) w swojej kategorii wiekowej zawodnik otrzymuje liczbe punktów pomnozona przez 1,5. Za zajecie 1 miejsca 150 pkt. za zajecie 2 miejsca 105 pkt za zajecie 3 miejsca 75 pkt. itd. adekwatnie jak na Rondzie Babka az do 10 miejsca.
Za wygranie Mistrzostw Europy Masters (UCI UEC PZKol)w swojej kategorii wiekowej zawodnik otrzymuje liczbe punktów pomnozona przez 3. Za zajecie 1 miejsca 300 pkt. za zajecie 2 miejsca 210 pkt za zajecie 3 miejsca 150 pkt. itd. adekwatnie jak na Rondzie Babka az do 10 miejsca
Za wygranie Mistrzostw Swiata Masters (FINAL GRAND FONDO) (UCI UEC PZKol) w swojej kategorii wiekowej zawodnik otrzymuje liczbe punktów pomnozona przez 4. Za zajecie 1 miejsca 400 pkt. za zajecie 2 miejsca 280 pkt za zajecie 3 miejsca 200 pkt. itd. adekwatni e jak na Rondzie Babka az do 10 miejsca.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rondo Babka Team