Aktualności
O grupie
Spotkania
Kolarze
Trasy
Klasyfikacja
Galeria
Ogłoszenia
Księga Gości
Linki
Wyścigi
Słownik
Kontakt
Archwiwum


ARCHIWUM - październik
Zakończenie sezonu 2006 r.
29.10.2006


W minioną sobotę odbyło się zakończenie sezonu Rondo Babka Team. Niestety podobnie jak poprzednim roku pogoda nie dopisała. Od rana padał deszcze i było zimno. W takich warunkach większość kolarzy na uroczystość w Palmirach dotarła samochodami. Najbardziej wytrwali dotarli tam rowerami, a wśród nich byli między innymi Jarosław Górecki i Kuba Ruciński. Po dłuższym oczekiwaniu na wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w uroczystości grupa prowadzona przez poczet sztandarowy Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów udała się na cmentarz. Na miejscu delegacja WTC złożyła wieńce na grobach pomordowanych sportowców.

Następnie po przemowie Prezesa Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów kolarze wrócili na parking, skąd odbył się start honorowy do corocznego klasyku "Palmiry - Łomianki". Z uwagi na złą pogodę i ciągłe opady deszczu na starcie stanęło tylko 10 śmiałków.

.

Gdy kolarze dotarli do głównej drogi nastąpił lotny start ostry. Po kilku przyspieszeniach na czele uformowała się 4-osobowa czołówka w skład, której wchodzili: Sylwester Matusiak - SylwuS, Jarosław Górecki - Górek, Michał Podlaski i Szymon Kotowski. W/w czwórka w miarę zgodnie współpracując powiększała przewagę nad resztą stawki. Żaden z uciekinierów nie zdecydował się mocniejszy atak, w wyniku czego do mety nic już się nie zmieniło, a o zwycięstwie decydował finisz. Jako pierwszy sprint rozpoczął Michał Podlaski. W ślad za nim podążył SylwuS. Na ostatnich metrach na prowadzenie wysunął się ten drugi i zwycięzcą klasyku "Palmiry-Łomianki" został Sylwester Matusia. Na drugim miejscu finiszował Jarosław Górecki a trzecie miejsce zajął Szymon Kotowski. Po finiszu wszyscy udali się do parku na Młociny na wręczenie nagród. Utrzymująca się niesprzyjająca pogoda sprawiła, że na dekoracji zjawiło się mało osób. Ceremonia rozpoczęła się wręczeniem nagród za klasyk "Palmiry - Łomianki". Dekoracji dokonał Prezes WTC Tomasz Karczewski.

Klasyk "Palmiry - Łomianki". 2006 r.

 1. Sylwester Matusiak
 2. Jarosław Górecki
 3. Szymon Kotowski.

Po tym przystąpiono do dekoracji kolarzy zajmujących czołowe miejsca w klasyfikacji Rondo Babka Team 2006 r.

Kategoria "Open"

 1. Bogdan Banaszek 1813 pkt.
 2. Sylwester Matusiak 1291 pkt.
 3. Grzegorz Tramś 1110 pkt.

Kategoria "Kobiety"

 1. Marysia Cześnik 138 pkt.

Kategoria "0"

 1. Sylwester Matusiak 1291 pkt.
 2. Paweł Topolski 860 pkt.
 3. Jarosław Górecki 798 pkt.

.

Kategoria "1"

 1. Bogdan Banaszek 1813 pkt.
 2. Tomasz Żywek 900 pkt.
 3. Paweł Goldewicz 884 pkt.

Kategoria "2"

 1. Grzegorz Zabielski 578 pkt.
 2. Piotr Kondrat 574 pkt.
 3. Andrzej Urbański 490 pkt.

Kategoria "3"

 1. Grzegorz Tramś 1110 pkt.
 2. Witold Woźniak 672 pkt.
 3. Andrzej Ramza 654 pkt.

Sponsorzy

Nasza impreza nie była by tak udana gdyby nie liczni sponsorzy, którzy wspomogli rozdanie nagród, a byli to:

Daniel Chadzyński - potówki, skarpety. www.danielo.pl

Firma Vitesse - koszulki z logiem Rondo Babka Team

Autoban Serwis - puchary www.autobanserwis.pl

Sklep rowerowy Rowery-Duda - nagrody rzeczowe www.rowery-duda.pl

Firma "Ogrody o zielonych progach" - puchary www.zieloneprogi.pl

Prezes WTC Tomasz Karczewski - Puchary

Jerzy Ceranka - Puchary
Sklep rowerowy Happy Bike ul. Powstańców Śląskich 69

Roman Skuczyński, Jarosław Jabłoński - kiełbaski, napoje

Jerzy Dzierżyński oprawa techniczna i organizacja

Sylwester Matusia - Internet, oprawa techniczna i organizacja

Niniejszym uważamy sezon letni 2006 za
zamkniety !

Zakończenie sezonu 2006 r.
23.10.2006


Tradycyjnie jak co roku zakończenie sezonu Rondo Babka Team będzie się odbywać na cmentarzu w Palmirach oraz w parku na Młocinach.

29.10.2005 r (niedziele)

- zbiórka kolarzy na Rondzie Babka
- 9:30 odjazd zawodników z Ronda Babka do Palmir
- 10:00 zbiórka kolarzy na parkingu w Palmirach
- 10:30 rozpoczęcie uroczystości na cmentarzu
- po zakończeniu uroczystości wyjazd kolarzy z Palmir (tempo regulowane przez pilota w postaci Pana Jerzego Dzierżyńskiego jadącego samochodem).
- po wjechaniu na główną drogę nastąpi rozpoczęcie klasyku Palmiry - Łomianki
- po finiszu wszyscy kolarze udają się do parku na Młociny, gdzie nastąpi dekoracja zwycięzcy klasyku, oraz rozdanie nagród za klasyfikację Ronda Babka Team 2006 r. (Jak co roku mają być poczęstunek i ognisko)

Podsumowanie sezonu 2006 r.
23.10.2006


I tak sezon letni 2006 r. na Rondzie Babka dobiegł końca!. W tym roku rywalizacja o czołowe miejsca w poszczególnych grupach była bardzo zacięta. O zwycięstwie aż w dwóch przypadkach decydował ostatni punktowany trening, ale po kolei:

W kategorii kobiet jak w poprzednim roku bezkonkurencyjna okazała się Marysia Cześnik, która z wynikiem 138 punktów odniosła zdecydowane zwycięstwo.

W kategorii "0"

od dłuższego czasu wszystko było jasne. Pewnie zwyciężył Sylwester Matusiak - SylwuS, który zdobył 1291 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 860 punktów uplasował się Paweł Topolski - Topol a trzecią lokatę zajął Jarosław Górecki, który zdobył 798 pkt.

W Kategorii "1"

Deklasując rywali z wynikiem 1813 punktów zdecydowanie zwyciężył Bogdan Banaszek - Banan. Za jego plecami zażartą walkę o drugą lokatę toczyło 3 kolarzy: Tomasz Żywek, Paweł Goldewicz - Golden i Andrzej Kozłowski (Brat). Ten ostatni na około 3 tygodnie przed "końcem" ronda trochę odstał od pozostałej dwójki. Natomiast Guldena i Tomka przed ostatnim punktowanym treningiem dzieliło zaledwie 6 punktów !. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Tomek Żywek, który odparł ataki Goldena i z wynikiem 900 punktów obronił drugą lokatę. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Goldewicz, który uzyskał 884 punkty.

W kategorii "2"

O czołową lokatę walczyli Grzegorz Zabielski - Zabel i Piotr Kondrat - Aktor. W tym przypadku o końcowym zwycięstwie również decydował ostatni punktowany trening, gdyż Zabela i Aktora dzieliło niespełna 30 punktów. Na "ostatnim rondzie" rzutem na taśmę Grzesiek Zabielski, który zajął 10 - ostatnie punktowane miejsce zyskał 16 punktów i tym samym z wynikiem 578 punktów zdołał obronić pierwszą lokatę. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Kondrat, który zgromadził 574 punkty a trzecią lokatę z wynikiem 490 punktów zajął Andrzej Urbański.

W kategorii "3"

Bezdyskusyjnie z duża przewaga zwyciężył Grzegorz Tramś, który zgromadził 1110 punktów. Korespondencyjny pojedynek o drugą lokatę toczyli Witold Woźniak i Andrzej Ramza - Ramzes. Ostatecznie zwycięzko z tej rywalizacji wyszedł Witek, który zajmując czołowe lokaty głownie w wyścigach MTB zgromadził 672 punkty. Trzecią lokatę z wynikiem 654 punkty zajął Andrzej Ramza.

W kategorii "Open"

Pewne zwycięstwo odniósł Bogdan Banaszek, który zgromadził 1813 pkt. Drugą lokatę nie bez problemów zajął Sylwester Matusiak, który zgromadził 1291 pkt. Trzecie miejsce w klasyfikacji "Open" sensacyjnie, ale jak najbardziej zasłużenie zajął Grzegorz Tramś. Przypomnijmy, że popularny "Tramsiu" ściga się w kategorii "3", a mimo to Grzesiek zdołał pokonać dużo młodszych od siebie rywali. Ponadto jak każdy zapewne wie Grzegorz Tramś jest aktualnym Mistrzem Polski Masters (start wspólny kat. III b).

Reasumując

Ten sezon Rondo Babka Team można zaliczyć do udanych. Były w nim lepsze momenty jak te, gdy Grzegorz Tramś wywalczył Mistrza Polski i gorsze związane z kontrowersjami dotyczącymi regulaminu ścigania i dyskwalifikacji za jego łamanie. Z tych doświadczeń na pewno zostaną wyciągnięte wnioski, aby w przyszłym sezonie było jeszcze lepiej. Reformy na pewno wymaga system zdobywania punktów, gdyż jak uważa spora część kolarzy Rondo Babka Team troszkę się zagoniliśmy w przyznawaniu punktów za wyścigi MTB. Będą też prowadzone próby modyfikacji wyścigowej rundy, tak aby zmniejszyć ilość pokonywanych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

trening
22.10.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zebrało się ponad 30 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na ostatni punktowany trening w tym sezonie. Grupa wyruszyła z ronda stała trasa przez most Gdański i po chwili znalazła się na ulicy Jagiellońskiej. Od początku na czele stawki mocne tempo nadawał Grzegorz Grzyb - Perkusista i Andrzej Urbański, oraz dwóch kolarzy w koszulkach Mazovia Maraton. Po niedługim czasie cała grupa znalazła się w Jabłonnej, by po chwili skręcić w prawo na Chotomów. Na tym odcinku trasy do ataku ruszył Cezary Karpiński, a po nim Jarosław Górecki - Górek. Akcja tego ostatniego zakończyła się na zamkniętym przejeździe kolejowym. Dalej do ataku ruszył ponownie Czarek. Tym razem stawka dogoniła harcownika dopiero za Starą Olszewnicą po skręcie w prawo na Legionowo. Od tego momentu pomimo kilku ataków grupa jechała razem i po chwili peleton znalazł się przed zaporą. Dalej w połowie podjazdu na Dębe bardzo mocno zaatakował Górek. W pogoń za nim ruszyli inni kolarze. Te przyspieszenia nie zdołały rozerwać peletonu i po skręcie w lewo na Pomiechówek grupa po chwili jechała już razem. Dalej na tym odcinku trasy było kilka ataków, lecz wszystkie akcje po chwili były kasowane. W w/w miejscowości kolarze pokonali przejazd kolejowy i przejazd przez rzekę. Następnie na wzniesieniu po gwałtownym przyspieszeniu od peletonu odłączyła się niewielka grupka harcowników. Po wjeździe do Stanisławowa do prowadzących kolarzy doskoczył Paweł Goldewicz - Golden i Sylwester Matusiak - SylwuS. Sylwus tym momencie uciekinierzy zwolnili i po wjeździe do Nowego Modlina wszyscy jechali znów razem. Dalej kolarze przejechali obok Nowego Dworu Mazowieckiego i pokonali "Stary Most". Następnie grupa wjechała na drogę równoległą do dwupasmówki i po chwili dotarli do Czosnowa. W w/w miejscowości peleton pokonał skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i skręcił w lewo na główną drogę. Na odcinku do Dziekanowi tempo jady wzrosło, ale cała grupa jechała razem. Dalej grupa dotarła do Łomianek. Za ostatnimi światłami przed metą na śmiały atak zdecydował się Ireneusz Późniak. Na około 600 metrów przed metą na czele grupy pojawił się SylwuS, który wydatnie zmniejszył przewagę harcownika. Dalej na czele pojawili się inni kolarze i cała stawka rozpoczęła podjazd na metę. Na ostatnich metrach o zwycięstwo walczyli Jarek Górecki, Bogdan Banaszek - Banan i SylwuS. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł ten ostatni i zwycięzcą ostatniego punktowanego treningu w tym roku został:

Sylwester Matusiak

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
2. Jarosław Górecki 70 pkt.
3. Bogdan Banaszek 50 pkt.
4. Andrzej kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Tomasz Żywek 36 pkt.
6. Grzegorz Tramś 32 pkt.
7. Paweł Goldewicz 26 pkt.
7. Piotr Kondrat 26 pkt.
9. ................................
10. Grzegorz Zabielski 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
15.10.2006


W niedzielę w miejscowości Łomianki koło Warszawy odbył się MTB Mazovia Marathon, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Dystans Mega:

Kategoria M1
7. Tomasz Wachnik 28 plt.

Kategoria M2
2. Jarosław Górecki 70 pkt.

Kategoria M3
1. Maciej Rogulski 100 pkt.

Kategoria M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
2. Jerzy Ceranka 70 pkt.
6. Piotr Karwicki 32 pkt.

Dystans Giga:

Kategoria M3
3. Andrzej Jastrzębski 50 pkt.

Kategoria M4
6. Kuba Ruciński 32 pkt.

II Kolarskie Kryterium Uliczne w Garwolinie

Kategoria "do 40 lat"
1. Andrzej Michniak 100 pkt.

Wyścig MTB w Aninie

Kategoria Elita
2. Paweł Topolski 70 pkt.

trening
15.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Bogdan Banaszek

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
2. Sylwester Matusiak 70 pkt.
3. Tomasz Żywek 50 pkt.
4. Paweł Goldewicz 40 pkt.
5. Andrzej Kozłowski (Brat) 36 pkt.
6. Piotr Królikowski 32 pkt.
7. Grzegorz Tramś 28 pkt.
8. Cezary Karpiński 24 pkt.
9. Krzysztof Zielonka 20 pk.
10. Ireneusz Poźniak 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

"Sprawa punktów Goldena"
10.10.2006


Aby nie było nieporozumień odnośnie przyznawania punktów - każdego obowiązują te same reguły, a w tym przypadku chodzi o Goldena który dowiódł, że brakuje mu paru punktów za zaległe maratony MTB w lidze otwockiej.

Dostałem takie e-maile:

"Witam
 Informuję, że Paweł Goldewicz zajął 10 - miejsce w wyścigu, który miał miejsce 10 września 2006.
"

i

"Witam
Paweł Goldewicz w maratonie w Malcanowie gmina Wiazowna w cyklu Wydmy Południowego Mazowsza Otwocka Liga MTB 1.10.2006 zajął miejsce 6 w kategorii M3 co dało mu 94 pkt."
Pozdrawiam
Piotr Rębkowski

 zajrzyj na www.otwock-ligamtb.com "

Po dłuższej analizie tamtejszej klasyfikacji generalnej http://www.otwock-ligamtb.com/wyniki2006.htm i późniejszym dopasowaniu informacji tam zawartych do nadesłanych e-maili faktycznie stwierdza się, że w:

Otwockiej Lidze MTB "Wydmy Południowego Mazowsza"

Glinianka 10.09.2006 Maraton MTB

Kategoria wiekowa M3
10. Paweł Goldewicz 16 pkt.

Malcanów - Wiązowna 01.10 2006 Maraton MTB

Kategoria wiekowa M3
6. Paweł Goldewicz 32 pkt.

do pobrania najnowsza
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
08.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Paweł Topolski

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Paweł Topolski 100 pkt.
2. Paweł Goldewicz 70 pkt.
3. Tomasz Żywek 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. Andrzej Ramza 36 pkt.
6. Piotr Królikowski 32 pkt.
7. Krzysztof Babicz 28 pkt.
8. Marysia Cześnik 24 pkt.
9. Marcin słoma 20 pk.
10. Sylwester Matusiak 16 pkt.

do pobrania
klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
08.10.2006


W niedzielę w miejscowości Leszno koło Warszawy odbył się MTB Mazovia Marathon, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Dystans Mega:

Kategoria M2
7. Jarosław Górecki 28 pkt.

Kategoria M3
4. Maciej Rogulski 40 pkt.
6. Andrzej Jastrzębski 32 pkt.

Kategoria M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
7. Jerzy Ceranka 28 pkt.

Dystans Giga:

Kategoria M1
4. Szymon Kotowski 40 pkt.
7. Tomasz Wachnik 28 pkt.

Informacja Techniczna
02.10.2006


Dzięki Andrzejowi Kozłowskiemu (Brat), który aktualnie przebywa na zwolnieniu i ma trochę wolnego czasu ...
otrzymaliśmy klasyfikację w formacie exel. Zaletą tego typu podglądu punków jest to, że można w szybki sposób podejrzeć kto punktował danego dnia bez konieczności wertowania archiwum. System ten również bezbłędnie sumuje punkty z poszczególnych treningów ( z czym jak się okazało ostatnio kiepsko sobie radzę :( ).
Reasumując klasyfikacja została skorygowana i teraz nie ma w niej najmniejszych błędów a dla zainteresowanych poniżej znajduje się w/w plik do pobrania.

klasyfikacja.xls >>>

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
01.10.2006


...

 

i zwycięzcą dzisiejszego treningu został :

Bogdan Banaszek

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Bogdan Banaszek100 pkt.
2. Jarosław Górecki 70 pkt.
3. Grzegorz Tramś 50 pkt.
4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
5. zawodnik z NDM ? 36 pkt.
6. Sławomir Krawczyk 32 pkt.
7. Tomasz Żywek 28 pkt.
8. Sylwester Matusiak 24 pkt.
9. Paweł Topolski 20 pk.
10. Grzegprz Zabielski 16 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
01.10.2006


W niedzielę w miejscowości Bolków odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

a oto ich wyniki i zdobycze punktowe:

Kategoria II
2. Piotr Kondrat 70 pkt.

W niedzielę w miejscowości Sokółka odbył się wyścig kolarski, w którym brali udział nasi kolarze.

Kategoria Junior
9. Szymon Kotowski 20 pkt.