ARCHIWUM - Marzec 2008 r.
trening
30.03.2008


W dniu dzisiejszym jak przystało na rozpoczęcie sezonu i pierwszy punktowany trening na Rondzie zjawiło się prawie 40 osób. Była piękna słoneczna pogoda i wiał niewielki wiatr. W takich warunkach po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening. Jeszcze przed wyjazdem wszyscy ustalili, że z uwagi na pamięć, o Krzyśku Zielonce start ostry nastąpi dopiero w Pomiechówku po pokonaniu nowego odcinka wyścigowej trasy. Tak też się stało zawodnicy bardzo spokojnie tempie około 30 km/h przejechali przez Jabłonna, Starą Olszewnicę, Dębe, Nasielsk, Borkowo. Dalej peleton wyjechał w Pomiechówku, tuż przez podjazdem prowadzącym do Stanisławowa. Od tego momentu kolarze żwawiej ruszyli do przodu. Po kilku zaczepnych akcjach, jak się okazało decydujący atak nastąpił w Nowym Modlinie. Tu zaatakował Krzysztof Dziedzic za nim pognał Arkadiusz Oleszkiewicz, po czym do czołówki dołączył Tadeusz Marczak a jako ostatni do ucieczki dojechał Arkadiusz Szczerbiak. Harcownicy początkowo przez nikogo niegonieni szybko uzyskali spora przewagę. W peletonie panował względny spokój i tak grupa przejechała obok Nowego Dworu Mazowieckiego, po czym przed "Starym Mostem" wszyscy skręcili w lewo na Jabłonną. Na tym odcinku trasy peleton próbował gonić uciekinierów, ale współpraca się nie układała, co skutkowało tym, że prowadząca czwórka utrzymywała około 500 m przewagi. Do samej mety nic już się nie zmieniło. Harcownicy rozegrali finisz pomiędzy sobą i zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Arkadiusz Oleszkiewicz

Jako drugi linię mety przekroczył Arkadiusz Szczerbiak a na trzecim miejscu zameldował się Krzysztof Dziedzic. Peleton przyprowadził Jarosław Górecki.

Wyniki dzisiejszego treningu:

  1. Arkadiusz Oleszkiewicz 100 pkt.
  2. Arkadiusz Szczerbiak 70 pkt.
  3. Krzysztof Dziedzic 50 pkt.
  4. Tadeusz Marczak 40 pkt.
  5. Jarosław Górecki 36 pkt.
  6. Sylwester Matusiak 32 pkr.
  7. Paweł Goldewicz 28 pkt.
  8. Dariusz Banaszek 24 pkt.
  9. Jerzy Gajewski 24 pkt.
  10. Rafał Balcerzak 16 pkt.

do pobrania
<<< Klasyfikacja 2008 XLS >>>

***

W dniu dzisiejszym na warszawskim Służewcu rozegrany został wyścig - "Otwarcie sezonu kolarskiego 2008 r". W kategorii Master Zwyciężył Piotr Kondrat przed Wojciechem Wróblem a na czwartym miejscu uplasował się Andrzej Kozłowski - Brat. Zgodnie z regulaminem,o ile w/w trójka zdobędzie punkty, na co najmniej 10 treningach Rondo Babka Team ich dzisiejszy dorobek punktowy zostanie dopisany do klasyfikacji generalnej RBT.

Kat. Masters

1. Piotr Kondrat 100 pkt.
2. Wojciech Wróbel 70 pkt.
4. Andrzej Kozłowski - Brat 40 pkt.

ROZPOCZECIE SEZONU 2008 !
29.03.2008


Już jutro nastąpi długo oczekiwane rozpoczęcie sezonu letniego Rondo Babka Team 2008 r. Jak zwykle po zmianie czasu z zimowego na letni spotykamy się na Rondzie Babka o 9:00.
Również w tym dniu tradycyjnie sezon rozpoczyna WTC. Dla chętnych prezes Tomasz Karczewski organizuje zbiórkę o 9:30 pod pomnikiem Bolesława Prusa, po czym wszyscy jadą na mszę. Następnie na Służewcu o godzinie 12:00 rozpocznie się seria wyścigów we wszystkich kategoriach wiekowych.

POŻEGNANIE KRZYSZTOFA ZIELONKI !
28.03.2008


Pogrzeb Krzysztofa Zielonki odbędzie się w piątek 28 marca 2008 r. o godzinie 13:00 w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie na Nowym Mieście ul Przyrynek 1. Po mszy nastąpi odprowadzenie Krzysztofa na cmentarz na Wólce.

ZMARŁ KRZYSZTOF ZIELONKA !
17.03.2008


PODCZAS ZGRUPOWANIA NA CYPRZE W NOCY 16-17 MARCA ZMARŁ KRZYSZTOF ZIELONKA. KRZYSIEK BYŁ RAZEM ZE WSZYSTKIMI NA TRENINGU ORAZ NA KOLACJI PO CZYM POŁOŻYŁ SIĘ SPAĆ I NASTĘPNEGO RANKA JUŻ SIĘ NIE OBUDZIŁ.

Rozpoczecie sezonu letniego 2008 !
30.03.2008


Sezon zimowy dobiega końca i już niedługo, bo 30 marca po zmianie czasu z zimowego na letni spotykamy się na Rondzie Babka o godzinie 9:00. Jak co roku w pierwszą niedzielę czasu letniego odbędzie się pierwszy punktowany trening zaliczany do klasyfikacji Rondo Babka Team. Biorąc pod uwagę, że nasza redakcja od 12.03 do 26.03.2008 r. będzie stacjonować na Cyprze nadeszła pora na ogłoszenie nowego regulaminu oraz nowej wyścigowej trasy.

W regulaminie znalazły się takie nowinki jak start ostry w Jabłonnej za ostatnimi światłami, czy też dojazd do tego miejsca w umiarkowanym tempie pozwalającym bezpiecznie przejechać grupie przez miasto. Po szczegółowe informacje zapraszamy do lektury:

<<< REGULAMIN >>>

Nowa trasa ma na celu wyeliminowanie odcinka Dębe - Pomiechówek, gdzie jak wszyscy dobrze wiedzą w niedzielę zaczęły kursować Tiry przez co stało się tam bardzo niebezpiecznie. W związku z tym na rondzie za zaporą kierujemy się prosto na NASIELSK. Aby zapoznać się z trasą przygotowaliśmy mapę, na której wyścigowa runda Rondo Babka Team zaznaczona jest na czerwono: 

(Mapa jest szczegółowa, a co za tym idzie jest dość sporych rozmiarów - 647 kb i może się dość długo wczytywać. Pod mapą znajduje się jej kopia w formacie zip.)

m

mapa_nasielsk2008

 

Film z treningu !
10.03.2008


A tym razem mamy nowość. otóż poniżej znajduje się film nakręcony podczas niedzielnego treningu.


trening
09.03.2008


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się prawie 30 kolarzy w tym 1 tandem oraz specjalny gość w osobie zawodowego kolarza ProTour reprezentującego barwy Lampre Sylwestra Szmyda. Po odczekaniu tradycyjnych 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening. Peleton skierował się w kierunku Łomianek. Od początku tempo było umiarkowane i grupa jechała razem. Po niedługim czasie kolarze przejechali przez Dziekanów, Czaosnów i dotarli do "Nowego Mostu". Na przeprawie tempo jazdy nieco wzrosło i peleton się rozciągnął. Po pokonaniu "Przełęczy Nowodworskiej" kolarze skręcili w prawo na Modlin. W tym momencie na czele znajdowała się kilkuosobowa grupa kolarze. Dalej kolarze objechali twierdzę i skierowali się w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego. Następnie przed "Starym Mostem" wszyscy skręcili w lewo na Jabłonną. W tym momencie cała grupa jechała już razem. Na skutek niesprzyjającego wiatru tempo jazdy wahało się w okolicach 30 km/h. Z taką prędkością kolarze dotarli do mety. Na około kilometr przed kreską do przodu samotnie ruszył Wojtek Wróbel, który przez nikogo nie goniony samotnie dotarł do celu.


t
l