Aktualności
O grupie
Spotkania
Kolarze
Trasy
Klasyfikacja
Galeria
Ogłoszenia
Księga Gości
Linki
Wyścigi
Słownik
Kontakt
Archwiwum


ARCHIWUM - kwiecien 2006 r.
trening
30.04.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 30 osób ... ( iwiem niewiele więcej ...)

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Szymon Kotowski 100 pkt.
 2. Andrzej Ramza 70 pkt.
 3. Krzysztof Babicz 50 pkt.
 4. Bogdan Banaszek 40 pkt.
 5. Paweł Topolski 36 pkt.
 6. Leszek Redlicki 32 pkt.
 7. Artur Lis 28 pkt.
 8. ........................ 24 pkt.
 9. Tomasz Wachnik 20 pkt.
 10. ........................

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
23.04.2006


W miniony weekend (niedziela) odbył się Bike Maraton w którym brali udział zawodnicy Robdo Babka Team. A oto ich zdobycze punktowe:

MTB Bike Maraton w Otwocku:

Dystans "Mega"
Kategoria wiekowa M2
7. Paweł Topolski 28 pkt.
Kategoria wiekowa M3
10. Paweł Goldewicz 16 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
5. Piotr Karwicki 36 pkt.

Dystans "Giga"
Kategoria wiekowa M3
3. Marcin Michalczewski 50 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

trening
23.04.2006


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 30 osób ... ( iwiem niewiele więcej ...)

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Grzegorz Tramś 100 pkt.
 2. Tomasz Żywek 70 pkt.
 3. Andrzej Urbański 50 pkt.
 4. Ireneusz Poźniak 40 pkt.
 5. Krzysztof Zielonka 36 pkt.
 6. Bogdan Banaszek 32 pkt.
 7. Sebastian Jamrozik 28 pkt.
 8. Adam Dębski 24 pkt.
 9. ...........................
 10. ........................

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

trening
17.04.2006


Pomimo bardzo niepewnej pogody i mokrych ulic w dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiło się 7 osób w tym 1 tandem. W taką pogodę kolarze wyjechali z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF, by po chwili znaleźć się przed Łomiankami. W tym momencie wykorzystując bierną postawę reszty zawodników na atak zdecydował się Sylwester Matusiak - SylwuS. Sylwus tym kierunku kolarze jechali pod silny czołowy wiatr. Za Łomiankami SylwuS jadący ze średnią prędkością około 32 km/h. miał już około 1 km. Przewagi nad resztą stawki. Taka sytuacja nie zmieniała się i tak kolejno uciekinier i goniący kolarze przejechali przez Dziekanów, Czosnów i dotarli na "Nowy Most". Dalej przewaga harcownika nie malała i kolarze wjechali na "Przełęcz Nowodworską" i skręcili w prawo na Modlin. Dalej Samotnie jadący SylwuS przejechał przez "Stary Most" i zjechał na główną drogę w kierunku Warszawy. W tym momencie za jego plecami było widać pościg w odległości około 500 metrów. Na tym odcinku trasy kolarze jechali ze sprzyjającym wiatrem. Tempo jazdy Uciekiniera wahało się od 42 do 46 km/h a goniący kolarze jechali około 50 km/h. Finalnie po długiej ucieczce Harcownik został złapany tuż za światłami w Dziekanowie. Dziekanowi tym momencie celem zmęczenia uciekiniera bardzo mocno zaatakował Paweł Topolski - Topol. SylwuS, jednak nie dał się zaskoczyć i zdołał odeprzeć ten atak. Na przedostatnich światłach przed metę kolarzy zatrzymało czerwone śwaitło. Gdy na semaforze zapaliło się zielone światło Topol ponownie próbował ucieczki tym razem od startu bardzo mocno przyspieszył, ale i tym razem SylwuS był na posterunku. Dalej do samej mety na prowadzeniu jechał już tylko Tandem, za którym podążał Paweł Topolski i Sylwester Matusiak, oraz Jarek Górecki. Na około 300 metrów przed meta jako pierwszy finisz rozpoczął tandem. Na około 150 metrów przed metą zza tandemu wyskoczy Topol za którego plecami jechał SylwuS. Na około 100 metrów przed metą na prowadzenie wysunął się ten drugi i zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Sylwester Matusiak

Tuż za nim na krece zameldował się Paweł Topolski a na trzecim miejscu finiszował Jarek Górecki.

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Sylwester Matusiak 100 pkt.
 2. Paweł Topolski 70 pkt.
 3. Jarosław Górecki 50 pkt.
 4. Piotr Kondrat 40 pkt.
 5. Tadeusz Marczak 36 pkt.
trening
16.04.2006


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się około 16 zawodników. Po odczekaniu 15 minut grupa rozpoczęła trening ...

opis treningu >>>

trening
15.04.2006


Dzisiejszego poranka na "Babce" zjawiło się około 25 osób w tym 1 tandem. Po upływie 15 minut kolarze rozpoczęli trening. Z uwagi na mokrą nawierzchnię i niepewna pogodę peleton wyjechał z ronda w kierunku PKS Marymont i AWF. Po chwili grupa znalazła się w Łomiankach. Od tego momentu na prowadzeniu cały czas jechał tandem. Tempo jazdy wahało się od 33 do 38 km/h. Dalej kolarze przejechali przez Dziekanów i dotarli do Czosnowa. Za światłami zawodnicy pojechali prosto na "Nowy Most". Na przeprawie przez rzekę na prowadzenie wyszedł Sylwester Matusiak - SylwuS i podkręcił tempo jazdy do 40 km/h. Ta akcja spowodowała rozerwanie peletonu a za prowadzącym kolarzem utrzymał się tylko Andrzej Ramza - Ramzes. Dalej prowadząca dwójka poczekała na resztę grupy. Po chwili na podjeździe pod "Przełęcz Nowodworską" SylwuS ponownie przyspieszył. Podobnie jak w poprzedniej jego akcji peleton się porwał. Za prowadzącym kolarzem tym razem utrzymał się Piotr Kondrat - Aktor. Dalej prowadzący zawodnicy skręcili w prawo na Modlin i poczekali na resztę stawki. Od tego momentu uszczuplony peleton liczący już tylko około 12 kolarzy jechał razem. Po niedługim czasie grupa przejechała obok wyjazdu z Nowego Modlina oraz Nowego Dworu Mazowieckiego i pokonała "Stary Most". Następnie kolarze wjechali na drogę równoległą do dwupasmówki. Od tego momentu zawodnicy jechali z silnym sprzyjającym wiatrem. Przed Czosnowem na czele znalazło się kilku kolarzy, ale po chwili cała grupa jechała już razem. Dalej peleton skręcił w lewo i wjechał na główną drogę prowadzącą do Warszawy. W tym momencie wykorzystując chwilę nieuwagi pozostałych kolarzy do przodu ruszyło 5 śmiałków w składzie: SylwuS, Ramzes, Krzysztof Babicz, Zbigniew Wolanin - Kwiatek i Tadeusz Marczak. Uciekinierzy zgodnie współpracując zmierzali do mety w tempie około 50 km/h. W pogoń za nimi ruszył tandem, za którym na kole jechał Krzysztof Zielonka. Przed Dziakanowem pogoń zakończyła się sukcesem. Za w/w miejscowością na czele jechało już 8 kolarzy. Przed przedostatnimi światłami przed metą na atak zdecydował się SylwuS, ale jego akcja zakończyła się na czerwonym świetle na ostatnich światłach przed meta. Na finiszu pierwszy linie mety przejechał Tadeusz Marczak, tuż za nim zameldował się SylwuS a na trzecim miejscu z niewielką stratą finiszował Krzysiek Babicz.

Rozdanie punktów za niedzielne wyścigi
09.04.2006


Miniony weekend obfitował w wiele imprez kolarskich, w których brali udział kolarze z Rondo Babka Team. A oto wyniki i punkty zdobyte przez naszych kolarzy:

Punktowany trening Rondo Babka Team:

 1. Cezary Karpiński 100 pkt.
 2. Bogdan Banaszek 70 pkt.
 3. Grzegorz Zabielski 50 pkt.
 4. .. 40 pkt.
 5. Tadeusz Marczak 36 pkt.
 6. .Grzegorz Grzyb 32 pkt.
 7. Krzysztof Zielonka 28 pkt
 8. Andrzej Ramza 24 pkt.
 9. ...... 20 pkt.
 10. ....... 16 pkt.

MTB Mazovia Maraton w Otwocku:

Dystans "Mega"
Kategoria wiekowa M2
5. Sylwester Matusiak 36 pkt.
Kategoria wiekowa M3
2. Maciej Rogulski 70 pkt.
Kategoria wiekowa M4
10. Zbigniew Matusiak 16 pkt.
Kategoria wiekowa M5
1. Witold Woźniak 100 pkt.
2. Piotr Karwicki 70 pkt.
4. Jerzy Ceranka 40 pkt.

Dystans "Giga"
Kategoria wiekowa M3
6. Marcin Michalczewski 32 pkt.
Kategoria Wiekowa M4
5. Kuba Ruciński 36 pkt.

Rozpoczęcie sezonu na Służewcu (WTC)
Kategiria Masters

1. Andrzej Kozłowski 100 pkt.

Jeżeli ktoś chciał by uzupełnić, bądź skorygować w/w wyniki to proszę pisać rondobabka@wp.pl

Nowy sponsor "Ogrody o Zieloncyh Progach"
06.04.2006


Miło nam poimformować, iż nasz serwis wzbogacił się o kolejnego sponsora jakim jest firma "Ogrody o Zielonych Progach" zajmująca się projektowaniem ogrodów.

trening
02.04.2006


W tym pięknym słonecznym dniu na "Babce" zjawiło się ponad 30 osób. Punktualnie o 9:15 kolarze rozpoczęli trening ...

opis treningu >>>

trening
01.04.2006


W dniu dzisiejszym na trening przyjechało około 15 osób. Po chwili oczekiwania grupa rozpoczęła trening. Kolarze wyjechali z ronda w kierunku Mostu Gdańskiego, by po niedługim czasie skręcić w lewo na ulicę Jagiellońską. Na tym odcinku trasy peleton został lekko zmoczony przez przelotny deszcz. Kolarze jechali pod wiatr a tempo jazdy wynosiło około 30 km/h. Po chwili bez przeszkód zawodnicy dotarli do ulicy Modlińskiej. Dalej przed Jabłonną grupa ponownie zmagała się z przelotnym deszczem, ale tym razem był on dość obfity. Za w/w miejscowością zawodnicy jechali zwartą grupą, a pogoda trochę się poprawiła. Z powodu niepewnej aury kolarze pojechali prosto na Nowy Dwór Mazowiecki. Po kilku przyspieszeniach cała grupa dotarła do skrętu w lewo na "Stary Most". Za przeprawą zawodnicy zaczęli jechać z silnym sprzyjającym wiatrem, co wydatnie wpłynęło na prędkość jazdy. Do Czosnowa grupa dotarła z prędkością około 40 km/h. Za światłami kolarze skierowali się w lewo na główną drogę. Tempo jazdy nie spadało a na prowadzeniu zmienia lisie wszyscy kolarze. Po przejechaniu obok stacji paliw kilku zawodników postanowiło podkręcić tempo jazdy. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Artur Lis, który przyspieszył do 57 km/h. Po nim na czele znalazł się Sylwester Matusiak - SylwuS i przyspieszył do 58 km/h. Na kolejną zmianę wyszedł Grzegorz Grzyb - Perkusista, który rozpędził się do 60 km/h. w tym momencie za Perkusistą utrzymał się tylko SylwuS. Po chwili prowadzący kolarze zwolnili i poczekali na resztę stawki. Dalej grupa razem przejechała przez Łomianki i dotarła do mety, gdzie na pierwszych trzech miejscach uplasowali się Krzysztof Zielonka, SylwuS i Jerzy Ceranka - Ceranek.