Ilość odwiedzeń
ARCHIWUM - luty
trening

19.02.2005


W dniu dzisiejszym na "Babce zjawiło się 8 kolarzy. Po odczekaniu około 15 minut kolarze wyjechali na trening. Jeszcze przed wyjazdem z Warszawy o grupy odłączył się Kuba Ruciński i Leszek Bogucki - Wujo, którzy pojechali do lasu. Dalej po niedługim czasie kolarze przejechali obok AWF i znaleźli się w Łomiankach. Od tego momentu na prowadzeniu zmieniali się głównie Krzysztof Zielonka, Piotr Kondrat - Aktor, Grzegorz Tramś - Tramsie i Jerzy Ceranka - Ceranek. Tempo jazdy wynosiło około 44 km/h. Za Dziekanowem na czele znajdowali się już tylko w/w kolarze. Dalej kolarze przejechali obok skrętu w lewo na Palmiry i w tempie około 35 km/h dotarli do Czosnkowa. W tym miejscu stawka pojechała prosto aż do wiaduktu prowadzącego na Leszno. W tym miejscu kolarze zawrócili na Warszawę. Dalej Grupa jechała w spokojnym tempie, które wynosiło około 32 km/h. Następnie stawka przejechała przez Czosnków, Dziekanów, Łomianki i znalazła się na podjeździe do mety. W tym momencie, ku zaskoczeniu wszystkich, na około 200 metrów przed metą zaatakował jadący na pierwszej pozycji Krzysztof Zielonka. Jego akcja była na tyle skuteczna ze goniący go Ceranek i Aktor musieli zadowolić się kolejno drugim i trzecim miejscem. Kolejność na mecie była następująca:
1. Krzysztof Zielonka
2. Jerzy Ceranka
3. Piort Kondrat
4. Grzegorz Tramś

trening

12.02.2005


Tego poranka na "Babce" zjawiło się ponad 20 osób. Po odczekaniu 15 minut kolarze wyjechali na trening. Tuż za Łomiankami zaatakował Krzysztof Skrobisz. Początkowo nikt go nie gonił. Po Jakimś czasie w pogoń wyruszył Ryszard Kononowicz. Po chwili z grupy odskoczyły zawodnik jadący na żółtej Meridzie, za którym skoczył Jerzy Ceranka - Ceranek. Dalej rozciągnięty peleton przejechał przez Dziekanów. Za stacjami paliw do dwójki goniącej Ryśka dołączył Grzegorz Tramś - Tramsiu, Krzysztof Babicz i jeszcze jeden zawodnik. Następnie jadący na pierwszej pozycji Tramsiu dogonił Ryszarda Kononowicza i po chwili kolarze znaleźli się w Czosnowie. W tym miejscu kolarze wykonali nawrót. Na początku na czele stawki jechał Tramsiu z Ryśkiem, którzy uzyskali około 100 metrów przewagi. Po chwili w grupie na prowadzenie wyszedł Zbigniew Wolanin - Kwiatek, który jadąc pod wiatr rozpędził się do 40 km/h. Za kwiatkiem utrzymał się tylko Jurek Caranka. Po chwili w/w dwójka dogoniła prowadzących dwóch kolarzy. Dalej cała czwórka jechała razem. Po pewnym czasie na czele pracowało tylko trzech zawodników, gdyż Ceranek wyraźnie szykujący się na finisz jechał bez zmian. Przed Łomiankami z czoła stawki zaatakował Kwiatek, który rozpędził się do 45 km/h. Ta akcja nic nie dała, gdyż reszta stawki utrzymała się za nim. Dalej kolarze przejechali przez ostatnie światła przed meta. W tym miejscu Zbyszek Wolanin ponowił atak, tym razem tempo jazdy wynosiło 40 km/h. Po chwili kolarze znaleźli się na podjeździe na metę. Na około 200 metrów przed metą zaatakował Jurek Ceranka, który nie oddał już prowadzenia do samej mety. Jako drugi kreskę przejechał Ryszard Kononowicz a na dalszych pozycjach uplasowali się Grzegorz Tramś i Kwiatek. Po jakimś czasie do mety dotarła reszta stawki na którą czekał Ceranke. Jurek zrobił im zdjęcie, które widnieje na gorze artykułu.

Mistrzostwa Śląska w kolarstwie przełajowym

05.02.2005


W dniu 13.02.2005 r. w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Śląska w kolarstwie przełajowym
- miejsce zawodów:
teren Parku im Żeromskiego
- biuro zawodów:
hala sportowa w Parku im Żeromskiego
- przyjmowanie zgłoszeń w dniu wyścigu w godzinach od 8:00 do 10:00
- prawo startu mają zawodnicy posiadający licencje na rok 2005 i aktualne badania lekarskie
- wyscig zostanie rozegrany zgodnie z przepisami PZKol
w kategoriach n/w kategoriach wiekowych:
młodzik, junior mł., junior, elita,  masters, młodziczka, juniorka mł., juniorka + elita
- zgłoszenia należy dokonać do dnia 10.02.2005 na adres: Zagłębioskie Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej 41-219 Sosnowiec ul. Blachnickiego 3 tel/fax 2630530 lub kom: 0 509 820 177 - Ryszard Bujak

Program zawodów:
10:00 odprawa techniczna
10:15 start kat młodzik młodziczka  juniorki mł
11:00 junior i kobiety juniorki i elita
12:00 junior i masters
13:00 elita

Forum - Rondo Babka

03.02.2005


Dostaliśmy ciekawą propozycje z WKK. Złóżono nam ofertę przyłacząnia sie do wspólnego FORUM rowerowego, w którym znajdowałby się nasz dział - Rondo Babka.
Postanowiłem skorzystać z tej ewentualności.
Narazie adrwes w/w Forum to:

www.mtbforum.prv.pl
 
Rondo Babka