Ilość odwiedzeń
ARCHIWUM - Kwiecień
Jubileusz Ronda Babka !

25.04.2005


W niedzielę 15 maja 2005 roku odbędzie się jubileuszowa impreza Ronda Babka

Program:
9:00 - zbiórka
9:05 - Powitanie licznie zgromadzonych
9:10 - Przemowa Pana Bogdana Bukowskiego
9:15 - Wyjazd z Ronda Banka (część zawodników pragnących wziąć udział w jubileuszowym wyścigu pojedzie na rundę "Dębe", ci którzy nie będą się ścigać pojadą bezpośrednio do parku na Młocinach.)
12:00 - Rozpoczęcie spotkania w parku na Młocinach
- wręczanie okolicznościowych dyplomów i medali
- rozdanie nagród za jubileuszowy wyścig
- pieczenie kiełbasek nad ogniskiem
- degustacja napojów

Od pewnego czasu na Rondzie Babka w sobotę i niedzielę Pan Jurek Dzierżyński prowadzi zbiórkę funduszy. Uzyskana kwota ma być przeznaczona na okolicznościowe medale i dyplomy, nagrody za jubileuszowy wyścig i catering w parku na Młocinach. Wszyscy chętni pragnący otrzymać dyplom i medal , którzy jeszcze nie dokonały wpłaty proszeni są o uiszczenie kwoty 20 zl. Niniejszą sumę można uiścić u Pana Jurka Dzieżyńskiego, lub Prezesa WTC Pana Tomasza Karczewskiego.

Informujemy, że cały czas poszukujemy sponsorów . Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć nasze przedsięwzięcie to proszę się kontaktować z Panem Jurkiem Dzieżyńskim, lub Prezesem WTC Panem Tomasza Karczewskim, albo proszę pisać do naszej redakcji rondobabka@wp.pl

Ze strony naszego serwisu możemy zagwarantować umieszczenie reklamy sponsorów na naszej stronie do czasu zakończenia imprezy.

24 kwiecień - PUCHAR MAZOWSZA MTB

18.04.2005


W dniu 24 kwietnia (niedziela) w miejscowości Brzuza koło Łochowa odbędzie się PUCHAR MAZOWSZA MTB. Wszyscy chętni pragnący wziąć udział w imprezie powinni stawić się o godzinie 10:00 przy dworcu PKP i PKS w Łochowie, stamtąd wspólny przejazd rowerami na miejsce zawodów - eskorta policji. Zapisy będą się odbywać o godzinie 11:00. Start pierwszej kategorii przewidziany jest na godzinę 11:30. Po szczegółowe informacje należy się kierować na www.pucharmazowsza.prv.pl

Brak danych ...

18.04.2005


Jeżeli ktoś posiada wiarygodne informacje o weekendowych treningach i chciał by się tym podzielić z resztą czytelników to proszę o e-maila z opisem rondobabka@wp.pl

Niedziela 17 kwietnia

14.04.2005


Program Inauguracji sezonu 2005 WTC:

9:30 zbiórka na Krakowskim Przedmieściu pod pomnikiem Bolesława Prosa.

9:40 Powitanie gości i rowerzystów oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem wybitnego pisarza i członka WTC Bolesława Prusa.

10:00 Uczestnictwo we Mszy Świętej w nawiązaniu do dawnej wieloletniej tradycji w kościele obok ss.Wizytek

11:00 Przejazd rowerzystów Krakowskim Przedmieściem do siedziby WTC na ulicę Oboźną 9.

11:15 Uroczyste spotkanie gości i Członków WTC w siedzibie towarzystwa.

Banan i Czarek na podium !

14.04.2005


W dniu wczorajszym na warszawskim Służewcu odbył się wyścig na rozpoczęcie sezonu kolarskiego w Warszawie. W kategorii master wystartowało dwóch kolarzy z Rondo Babka Team: Bogdan Banaszek - Banan oraz Cezary Karpiński. Nasi kolarze pokazali się z bardzo dobrej strony. Banan wygrał całe zawody a Czarek uplasował się na trzecim miejscu.

trening

12.04.2005


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się zaledwie 2 zawodników i jedna zawodniczka. Byli to: Zbigniew Mazurczyk i Andrzej Kozłowski - Brat oraz Marysia Cześnik. Owa trójka pojechała trasę "Czosnów". Tempo jazdy wahało się od 35 do 40 km/h.

Informacja !

12.04.2005


Z uwagi na maraton łomiankoski i rozpoczęcie sezonu organizowane przez WTC w najbliższą niedzielę 17.04.05 nie będzie punktowanego treningu.

BIKE MARATON

12.04.2005


W dniu 17.04.2005 r. czyl iw najbliższą niedzielę w Łomiankach odbędzie się Bike Maraton po Puszczy Kampinoskiej na rowerach MTB. Start zawodów przewidziany jest na godzine 11:00. Wszyscy chętni pragnący wziąć udział w imprezie powinni zapoznać się ze stroną internetową www.bikemaraton.pl

trening

10.04.2005


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się około 18 osób. Po chwili oczekiwania kolarze wyjechali na trening...


Rozpoczecie Sezonu !

09.04.2005


W dniu 17.04.2005 r. odbędzie się rozpoczęcie sezonu organizowane przez Prezesa WTC Tomasza Karczewskiego. Wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w imprezie zapraszamy na godzinę 9:45 pod pomnik Bolesława Prusa znajdujący się na Krakowskim Przedmieściu.

Wyścig na rozpoczecie sezonu !

09.04.2005


W dniu 14.04.2005 r. na warszawskim Służewcu odbędzie wyścig rozpoczynający sezon kolarski w Warszawie. Impreza ma się rozpocząć o godzinie 16:00. Więcej informacji podamy w najbliższym czasie.

trening

09.04.2005


W dniu dzisiejszym pogoda nie dopisała, ale trening udało się przeprowadzić po suchej nawierzchni. Kolarze rozpoczęli trening kierując się w stronę mostu Gdańskiego, po czym stawka skręciła w lewo na ulice Jagiellońska. Do Jabłonnej grupa jechała pod wiatr, przez co nikomu nie udało się odjechać. Stawka prowadzona przez Piotra Kondrata - Aktora i Andrzeja Ramzę - Ramzesa jechała w tempie około 40 km/h. Dalej kolarze przejechali przez Chotomów, Starą Olszewnicę, ominęli Legionowo i znaleźli się przed Dębe. Na podjeździe pod zaporę zaatakował Aktor. Piotrek uzyskał niewielką przewagę, ale po skręcie w lewo na Pomiechówek zdecydował się on poczekać na resztę stawki. Na tym odcinku trasy stawka jechała w tempie około 40 km/h. Dalej kolarze przejechali przez Stanisławów i Nowy Modlin. Następnie przed "Starym Mostem" zaatakował Aktor, do którego doskoczył Andrzej Kozłowski - Brat. Owa dwójka szybko uzyskała niewielka przewagę. Grupa prowadziła pogoń w tempie uciekających kolarzy które wynosiło około 45 km/h. Uciekinierzy jechali samotnie przez Czosnków, Dziekanów Dziekanów zostali doścignięci n przedostatnich światłach przed metą. Dalej cała stawka dotarła do podjazdu na metę. Jako pierwszy atak na kreskę przeprowadził Brat za którym w pogoń rzucił się Aktor. Na końcowych metrach nieznacznie szybszy ten drugi i zwycięzcą dzisiejszego treningu został Piotr Kondrat.

wyniki dzisiejszego etapu:

1. Piort Kondrat
2. Andrzej Kosłowski (Brat)
3. Andrzej Cybulski

Czwartek 16:30 !

07.04.2005


Przypominam wszystkim, że w dniu dzisiejszym jest Czwartek, a co za tym idzie o godzinie 16:30 jest trening na które wszystkich zapraszam !

KALENDARIUM IMPREZ

04.04.2005


Po dłuższym okresie zbierania informacji, które napływały do naszego serwisu mamy już daty wyścigów amatorów, jakie będą się odbywać w naszym kraju. Zainteresowanych zapraszamy do działy "Wyścigi".

trening

03.04.2005


W dniu dzisiejszym na "Babce" zjawiły się 44 osoby. Przed wyjazdem na trening wszyscy zgodnie ustalili że tego dnia nie będzie punktowanego treningu i nikt nie będzi esie ścigać. Tak też się stało stawka jechała bardzo spokojnie w tempie nieznacznie przekraczającym 30 km/h. Zawodnicy przejechali tą samą trasę co dzień wcześniej czyli "Nasielsk" Jeszcze w Chotomowie do Grupy dołączyli się kolarze z Nowego Dworu Mazowieckiego, co sprawiło, że w tym dniu na rondzie zjawiła się rekordowa liczba zawodników - 54 osoby !. Kolarze przerwali wolną jazdę dopiero w Czosnowie. W tym miejscu korzystając ze sprzyjającego wiatru stawka w której zostało jeszcze około 30 kolarzy znacznie przyspieszyła. Na czele między innymi bardzo aktywnie jechali: Grzegorz Grzyb - Perkusista, Bogdan Banaszek - Banan, Jarosław Górecki, Paweł Topolski - Topol. Na odcinku od Czosnkowa do przedostatnich świateł przed metą kolarze jechali z prędkością 48 - 54 km/h. Dalej w Łomiankach kolarze jechali już spokojnie i wszyscy zgodnie przejechali metę bez walki.

trening

02.04.2005


Dzisiejszego poranka na rondzie zjawiło się około 20 osób. Po chwili kolarze rozpoczęli trening. Wedle wcześniejszych założeń grupa jechała spokojnie na całym odcinku trasy. I stak stawka przejechała most Gdański i skierowała się na ulicę Jagiellońską. Dalej kolarze dotarli do Jabłonnej a następnie przejechali przez Chotomów, Starą Olszewnicę i Dotarli do Dębe. Za zaporą stawka pojechała prosto na Nasielsk. W tym miejscu spokojną jazdę przerwał Zbigniew Wolanin - Kwiatek i Piotr Królikowski - Królik, którzy zaatakowali. W pogoń za mini ruszył Piotr Kondrat - Aktor i Andrzej Kozłowski - Brat. Za tą dwójką skoczył Jeszcze Jerzy Ceranka - Ceranek. Goniący zawodnicy niebawem dogonili uciekinierów, uciekinierów Ceranek przez dłuższą chwilę samotnie jechał pomiędzy ucieczka a grupą i końcu spasował. W tym momencie Stawka Przyspieszyła, i głównie za sprawą Grzegorza Grzyba - Perkusista dogoniła Uciekinierów. Dalej Kolarze dotarli do Nasielska. Za tą miejscowością ponownie na atak zdecydował się Kwiatek z Królikiem. Na ta akcję nikt nie zareagował i w/w dwójka niezagrozona dotarła razem do mety. Dalej grupa jadąca spokojnym tempem przejechała przez Pomiechówek, Stanisławów, Nowy Modlin, "Stary Most" Czosnków, Dziekanów Dziekanów dotarła do Łomianek. W tym miejscu przed stawkę wyjechała Marysia Cześnik, która przez nikogo niegoniona przejechała przez linie mety.

 
Rondo Babka