Aktualności
O grupie
Spotkania
Kolarze
Trasy
Klasyfikacja
Galeria
Ogłoszenia
Księga Gości
Linki
Wyścigi
Słownik
Kontakt
Archwiwum
ARCHIWUM - Czerwiec
trening
24.06.2007


W dniu dzisiejszym na rondzie zjawiło się ...

( wssyscy zawodnicy w peletonie zdecydowali, że kolarze z NDM dołączyli się dużo za późno i nie bedą brani pod uwagę przy rozdawaniu punktów na mecie )

i zwycięzcą treningu został:

Paweł Król

Wyniki dzisiejszego treningu:

1. Paweł Król 100 pkt.
2. Arkadiusz Szczerbiak 70 pkt.
3. Piotr Królikowski 50 pkt.
4. Michał Gruda 40 pkt.
5. Piotr Klebiesz 36 pkt.
6. zawodnik na niebieskim treku ? 32 pkt.
7. Zbigniew Mazurczyk 28 pkt.
8. Jerzy Ceranka 24 pkt.
9. Ireneusz Poźniak 20 pkt.
10. Krzysztof Zielonka 16 pkt.

do pobrania klasyfikacja w pliku XLS by BRAT :)
klasyfikacja 2007

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

Wyścig w Pobiedziskach
17.06.2007


W minioną niedzielę kilku naszych kolarzy było na wyścigu w Pobiedziskach koło Poznania.

A oto ich osiągnięcia:

Kategoria "0"
1. Paweł Topolski 100 pkt.

Kategoria "I"
4. Bogdan Banaszek 40 pkt.

Kategoria II
4. Piotr Kondrat 40 pkt.

 

trening
17.06.2007


Dzisiejszy opis zawdzięczamy Jurkowi Gajeskiemu, który nadesłał nastepującą notkę:

Witam! Pragnę dodać co nieco o niedzielnym "treningu". Stawka nie była zbyt liczna - ok. 25 + 1 młoda dama za to 2 tandemy. Jak łatwo się domyślić w tej sytuacji trudno było rozerwać grupę pomimo silnego południowego wiatru. Do zapory grupa dotarła razem, po czym do Pomiechówka tandem dowodzony przez Ramzesa udzielał wszystkim lekcji jazdy na rancie. Jedynie Andrzej Urbański wielokrotnie nie chciał z nich skorzystać, ale po chwili znowu zasilał szereg. Najsłabsi na tym odcinku wykruszyli się i cały peleton dotarł do prostej finiszowej. Tak jak tydzień temu nikt nie kwapił się na długi finisz pod wiatr, wobec czego znowu Gajeszczak z ostatniej pozycji zaatakował na tyle skutecznie, że tylko 2-ch rozprowadzanych zawodników zdołało go wyprzedzić.
> Niestety nie znam dolszej kolejności - IV był na pewno rozprowadzający (ale wydaje mi się, że nie powinien być klasyfikowany ponieważ włączył się do jazdy za Warszawą  - proszę to sprawdzić!)
> Serdecznie pozdrawiam - Jurek Gajewski

i zwycięzcą treningu został:

Patryk Pawlak

Wyniki dzisiejszego treningu:

1. Patryk Pawlak 100 pkt.
2. Damian Dominiak 70 pkt.
3. Jerzy Gajewski 50 pkt.
4. Grzegorz Tramś 40 pkt.
5. Tomasz Żywek 36 pkt.
6. Ireneusz Poźniak 32 pkt.
7. Andrzej Urbański 28 pkt.
8. ............................ 24 pkt.
9. Krzysztof Babicz 20 pkt.
10. Michał Gruda 16 pkt.

 

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

FOTO KOLARSKI CZWARTEK
14.06.2007


Kolejny raz dzięki Magorowi możemy oglądać zdjęcia z ostatnieko Kolarskiego Czwartku

<<< galeria >>>

trening
10.06.2007


Dzisiejszy opis zawdzięczamy
Andrzejowi Kozłowskiemu (Brat)

Tego ranka, przy niezbyt pewnej pogodzie, z Ronda wyruszyło na trasę około 20 zawodników. Po drodze dołączali sie jeszcze kolejni kolarze tak, że w Jabłonnej peleton liczył około 35 osób. Aż do zapory w Dębem, z powodu absencji głównych harcowników, grupa zmierzała równym, dosyć (ale bez przesady) szybkim tempem. Nieliczne próby ataków były natychmiast neutralizowane. Dopiero w 1/3 drogo pomiędzy Dębem i Pomiechówkiem, mocno i skutecznie zaatakował zawodnik w stroju TRW Automotive Start Wyszków, wioząc na kole Bogdana Banaszka (Banana). Do dwójki tej doskoczył Andrzej Kozłowski (Brat), a potem jeszcze Czarek Karpiński z Arkiem Szczerbiakiem (Wioślarzem) i Tadeuszem Marczakiem. Szóstka ta, głównie siłami pierwszej trójki zawodników, utrzymywała niewielką przewagę nad zajadle goniącymi: trójką ciągniętą przez Grzesia Grzyba (Perkusista) i grupą zasadniczą. Trójka Perkusisty zdołała po pewnym czasie powiększyć czołówkę, nie włączyła się jednak do pracy w ucieczce i tuż przed Pom iechówkiem peleton zlikwidował odjazd. Chwilę później wszyscy i tak musieli się zatrzymać z powodu zamkniętych zapór na przejeździe kolejowym. Po wznowieni jazdy dużą aktywność przejawiał przede wszystkim Marcin Michalczewski (Halogen), jednak żadna z jego akcji nie zakończyła się powodzeniem. Ostatnią grupkę uciekinierów peleton "nakrył" na około kilometr do mety - na ostatnim z trzech podjazdów przed Jabłonną. I kiedy wszyscy czaili się do końcowego sprintu - a z powodu niesprzyjającego wiatru nikt nie chciał zaatakować pierwszy - na około 300 metrów do mety wystrzelił z tylnych szeregów, jadący na swej wyścigowej maszynie czasowej (pełne koło i te bajery) Jerzy Gajewski (Gajeszczak). Po chwilowej konsternacji w pogoń ruszył za nim rozprowadzający Banana zawodnik TRW, dzięki determinacji którego Banan zdołał jeszcze na ostatnich metrach wyprzedzić słabnącego Gajeszczaka. Tak więc zwycięzcą treningu został

Bogdan Banaszek

drugie miejsce zajął Gajeszczak, a trzeci finiszował Brat (zawodnik TRW dołączył do grupy dopiero krótko przed skrętem w lewo na Dębe i nie był w związku z tym klasyfikowany).

Wyniki dzisiejszego treningu:

1. Bogdan Banaszek 100 pkt.
2. Jerzy Gajewski 70 pkt.
3. Andrzej Kozłowski (Brat) 50 pkt.
4. Grzegorz Grzyb 40 pkt.
5. Arkadiusz Szczerbiak 36 pkt.
6. Leszek Redlicki 32 pkt.
7. Grzegorz Tramś 28 pkt.
8. Ireneusz Poźniak 24 pkt.
9. Piotr Kieblesz 20 pkt.
10. Artur Lis 16 pkt.

do pobrania klasyfikacja w pliku XLS by BRAT :)
klasyfikacja 2007

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

trening
07.06.2007


W ten piękny słoneczny poranek na rondzie zjawiło się ponad 40 osób w tym 2 tandemy. Po odczekaniu 15 minut kolarze rozpoczęli trening. Peleton wyruszył z ronda w kierunku mostu Gdańskiego i po chwili znalazł się na ulicy Jagiellońskiej. Od początku treningu kolarze jechali z wiatrem i do Jabłonnej dotarli w tempie około 40 km/h. Dalej peleton skręcił w prawo na Chotomów. Kolarze nie zwalniali tempa jazdy ale po chwili ich zapały ostudził zamknięty przejazd kolejowy. Po wznowieniu jazdy od grupy oderwało się kilku kolarzy. Przed Starą Olszewnicą w pogoń za nimi ruszyła kolejna grupka, do której samotnie doskoczył tandem (Sylwester Matusiak - SylwuS i Damian Szumigaj - Szumi). Po skręcie w prawo na Legionowo wszyscy jechali już razem. Na tym odcinku trasy było kilka ataków ale grupa kasowała ucieczki. Dalej kolarze skręcili w lewo na Dębe w tym momencie na czele przed peletonem znajdował się jedne uciekinier. Peleton jechał w miarę spokojnie i po chwili dotarło górskiej premii. Za wzniesieniem od peletonu oderwało się kilku kolarzy. Następnie ucieczka i goniący peleton skręcili w lewo na Pomiechówek. Harcownicy uzyskali około 400 m przewagi a zasadnicza grupa coraz bardziej przyspieszała. Po paru kilometrach na zjeździe mocno przyspieszył tandem (SylwuS/Szumi) i po kilkuset metrach skasował uciekinierów. Po tym przyspieszeniu grupa bardzo się rozciągnęła a do przodu ruszyli kolejni kolarze.. Do samego Pomiechówka nie było spokoju zapędy kolarzy ostudził dopiero zamknięty przejazd kolejowy. Po wznowieniu jazdy na wzniesieniu zaatakowali Jarosław Gorecki - Górek i Kamil Dominiak. Na odcinku Stanisławowo - Nowy Modlin było poro odskoków w skutek czego do czołówki dołączali kolejni kolarze. Finalnie peleton podzielił się na dwie duże grupy. W Pierwszej jechali międzyinnymi: Bogdan Banaszek - Banan, Darek Banaszek, Paweł Topolski - Topol, Górek, Andrzej Kozłowski - Brat, Andrzej Kozłowski - Koziołek, Krzysztof Babicz, Grzegorz Grzyb - Perkusista, Damian Dominiak, Kamil Domiak . Za ostami z drugiej grupy kontratakował tandem (SylwuS/Szumi), który po paru kilometrach pogoni dołączył do prowadzących kolarzy. Dalej w pierwszej grupie wszyscy zgodnie pracowali tym sposobem kolarze znaleźli się za ostatnim wzniesieniem przed metą. Po zjeździe na prowadzenie wyszedł Tandem, który sukcesywnie przyspieszał. Na ostatnich metrach zza tandemu wyskoczyło 2 kolarzy: Topol i Damian Dominiak. Finalnie na kresce szybszy okazał się ten pierwszy i zwycięzcą dzisiejszego etapu został:

Paweł Topolski

Jako drugi linie mety przejechał Damian a na trzecim miejscu (zaraz za tandemem) uplasował się Bogdan Banaszek.

Wyniki dzisiejszego treningu:

 1. Paweł Topolski 100 pkt.
 2. Damian Dominiak 70 pkt.
  tandem (SylwuS/Szumi)
 3. Bogdan Banaszek 50 pkt.
 4. Andrzej Kozłowski (Brat) 40 pkt.
 5. Dariusz Banaszek 36 pkt.
 6. Grzegorz Grzyb 32 pkt.
 7. Piotr Kondrat 28 pkt.
 8. Arkadiusz Szczerbiak 24 pkt.
 9. Krzysztof Babicz 20 pkt.
 10. Andrzej Kozłowski (Koziołek) 16 pkt.


do pobrania klasyfikacja w pliku XLS by BRAT :)
klasyfikacja 2007

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl

Mistrzostwa Polski - Czasówka i Pary
03.06.2007


Wyniki Mistrzostw Polski Masters w Jeździe Indywidualnej na czas 26.05.2007 r.

Kategoria I

8. Paweł Goldewicz 48 pkt.

Kategoria II a

9. Piotr Kondrat 40 pkt.

Kategoria III b

9. Krzysztof Babicz 40 pkt.

Kategoria IV a

2. Grzegorz Tramś 140 pkt.

3. Jerzy Gajewski 100 pkt.

Kategoria IV b

7. Marian Chojnacki 56 pkt.

Kategoria V a

4. Tadeusz Pośpiech 80 pkt.

Wyniki Mistrzostw Polski Masters w Jeździe Indywidualnej na czas parami 27.05.2007 r.

Kategoria I

5. Paweł Goldewicz 72 pkt.

Kategoria II a

2. Piotr Kondrat 140 pkt.

Kategoria IV a

2.Grzeogrz Tramś 140 pkt.

2. Jerzy Gajewski 140 pkt.

Kategoria V a

4 Tadeusz Pośpiech 80 pkt.

trening
03.06.2007


W dniu dzisiejszym zawodników na rondzie powitała pochmurna i niepewna pogoda. Frekwencja wahała wynosiła ponad 20 kolarzy. Po odczekaniu 15 minut zawodnicy rozpoczęli trening. Peleton wyruszył z ronda w kierunku mostu Gdańskiego i po chwili znalazła się na ulicy Jagiellońskiej. Pochmurny i zimny poranek sprawiły, że do Jabłonnej tempo jazdy wynosiło około 30 km/h. Dalej po skręcie w prawo na Chotomów kolarze nie kwapili się do szybszej jazdy. Po pewnym czasie do grupy dołączyli zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po tym fakcie grupa nieco się ożywiła. Dalej za Starą Olszewnicą kolarze skręcili w prawo na Legionowo. Na tym odcinku trasy za wiaduktem przez chwilę przed grupą znajdowało się kilku kolarzy, ale po skręcie w lewo na Dębe wszyscy jechali już razem. Dalej grupa pokonała górską premie i skręciła w lewo na Pomiechówek. Na tej prostej było kilka ataków. Mniej więcej w połowie drogi do Pomiechówka skuteczną akcję przeprowadził Krzysztof Babicz wraz kolarzem z NDM. Grupa dość ospale goniła harcowników, przez co mieli oni cały czas około 500 m przewagi. Za lotną premią kolarze pokonali most i dojechali do kolejnego wzniesienia. Na wywłaszczeniu pięknie zaatakował Andrzej Kozłowski - Brat, który szybko przeskoczył do ucieczki. Dalej za Stanisławowem jego wyczyn powtórzył Paweł Goldewicz - Golden, który jako ostatni dołączył do prowadzących kolarzy. Na skutek braku zdecydowanej pogoni uciekinierzy zyskiwali coraz większą przewagę. Po skręcie w lewo na Jabłonną od peletonu oderwało się dwóch kolarzy: Paweł Topolski - Topol z jednym z kolarzy z NDM. Peleton odpuścił i ta akcję. Goniąca dwójka utrzymywała około 300 m przewagi. Dalej zasadnicza grupa była zmuszona zatrzymać się na czerwonym świetle w skutek, czego u uciekinierzy zyskali jeszcze większą przewagę. Na wzniesieniach przed meta peleton zdążył jeszcze dogonić pościgową dwójkę. Natomiast prowadzącej czwórce udało się dotrzeć do mety. Na ostatnich metrach najwięcej siły zachował zawodnik z NDM i Zwycięzcą dzisiejszego treningu został:

Łukasz Ziemka

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Łukasz Ziemka 100 pkt.
 2. Krzysztof Babicz 70 pkt.
 3. Andrzej Kozłowski (Brat) 50 pkt.
 4. Paweł Goldewicz 40 pkt.
 5. Sylwester Matusiak 36 pkt.
 6. Jacek Nowak 32 pkt.
 7. Bogdan Banaszek 28 pkt.
 8. Marcin Słoma 24 pkt.
 9. Paweł Topolski 20 pkt.
 10. Piotr Kieblesz 16 pkt

do pobrania klasyfikacja w pliku XLS by BRAT :)
klasyfikacja 2007

Jak ktoś by chciał skorygować, bądz uzupełnić w/w wyniki to prosze pisać rondobabka@wp.pl